Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Eğitim
> Üniversite ve Bölümleri

Üniversite ve Bölümleri Tüm fakülte mezunlarının ve eğitimini sürdüren öğrencilerin bilgi alış verişlerinde bulunabilecekleri platform.
Üniversiteye yeni başlayacak olanlara tavsiyeler

Üniversite ve Bölümleri

 
 
Seçenekler
Alt 16-08-2018 16:39   #1
  • Tamamen Forumdan Uzaklaştırıldı
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
05/2018
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 70
Teşekkür (Aldı): 27


Üniversiteye yeni başlayacak olanlara tavsiyelerÜniversiteye yeni başlayacak arkadaşlara önemli tavsiyeler;

1. Umuyorum ki hepiniz istediğiniz bölümleri kazandınız, ama ola ki çok da istemediğiniz bir yer geldi bunun şokunu, üzüntüsünü, pişmanlığını, vs. bir an önce üzerinizden atın.

2. Kafanızda belli planlarla üniversiteye gelmeyin, şunu yaparım, bu böyle olur, bunu şuradan şey yaparım, vs. hiçbirini görmeden anlayamazsınız, acele etmeyin.

3. Eğer ailenizden ilk defa ayrılıyorsanız ilk yıl yurtta kalın, şehri ve çevreyi tanıyın, arkadaşlar edinin, sonrası zaten kendiliğinden gelir.

4. Burs önemli, sonra bakarız, hallederiz, vb. gerekçelerle sallamayın, okulunuzdan, internetten burs kaynaklarını bir an önce öğrenip peşine düşün.

5. Daha önce size anlatılanlara kulak asmayın, görmediğiniz hiçbir şeye inanmayın, üniversite hayatını kesinlikle gözünüzde büyütüp korkulara gark olmayın.

6. Çekingen, içine kapanık, ürkek, vs. olmanın alemi yok, tamam yepyeni ve farklı bir ortamdasın ama en geç 2 ayda alışacaksın, nasıl başlarsan öyle gider, güçlü ol.

7. Kesinlikle üniversitenin gündemi ile bir ilginiz olsun, ilginize göre bir üniversite kulübüne üye olun, etkinliklere katılın, üniversiteden ayağınızı kesmeyin.

8. Kantin önemlidir, tüm vaktinizi orada geçirmeyin elbette ama dersten çıktım eve, evden geldim derse gibi bir anlayışa da sahip olmayın, kantin iyidir.

9. Yabancı dilin önemini zaten biliyorsunuzdur, ama bir kere de biz söyleyelim eğer bölümünüz İngilizce değilse bile mutlaka İngilizce öğrenmeyi planlarınıza dahil edin, ama mutlaka.

10. Özellikle akademik kariyer düşünen arkadaşlar varsa aramızda not ortalamalarını yüksek tutmaya özen göstersinler, son yıl hallederiz demekle olmuyor bu işler.

11. Sevgili olayına da değineyim üniversitenin kapısından girer girmez sevgiliniz olacak diye bir kaide yok, aceleci, sabırsız, tez canlı olmayın, olayları biraz akışına bırakın.

12. Ailesinden ayrı okuyacak olan arkadaşlar, bu konuda son derece tecrübeli biri olarak şunu diyorum, sakın ola “artık özgürüm” ayağına ipin ucunu kaçırmayın, kontrol daima elinizde olsun.

13. Üniversitede her şeyiniz arkadaşlarınız olacak, bu seçimi çok iyi yapmalısınız, çünkü üniversite hayatınız bu insanlarla geçecek ve birbirinizin her şeyi olacağınız günler olacak.

14. Size her anlatılana inanmayın, her şeye dahil olmak, fırsatı kaçırmamak adına saçma sapan işlere girişmeyin, sakin ve kararlı olun, düşünmeden hareket etmeyin.

15. Derse girerek her şeyi öğreneceğinizi sanmayın, bölümünüzle alakalı, alakasız her şeyi okuyun, bol bol okuyun, çok çok okuyun!

16.'Mezun olalım da işi o zaman düşünürüz.' demeyin. Bölümünüzle alakalı her şeyi araştırın. Hangi sertifikaları gerek, hangi bilgisayar programlarını kullanmanız lazım vb. konularda donanımlı olun.

Umarım hepiniz en güzel işlerde çalışırsınız.
 Offline  
 
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+

web tasarım

wau