THT DUYURU

 
 
Üniversiteler Bilgi Güvenliği Teknolojisi Bölümü Alan Üniversitelerdeki öğrenciler için oluşturulmuştur. Paylaşım, gelişim ve çalışma alanıdır.

Seçenekler

2 Yıllık Bilgi Güvenliği Teknolojisi Bölümü Hakkında

DeimoS 18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üyelik tarihi:
04/2007
Nereden:
Bursa
Yaş:
28
Mesajlar:
3.079
Konular:
478
Teşekkür (Etti):
156
Teşekkür (Aldı):
879
Ticaret:
(0) %
1
27095
23-03-2016 19:22
#1
Gelişen Bilişim teknolojileri, "bilgi güvenliği" olgusunu da beraberinde önce ihtiyaç, sonra zorunluluk haline getirmiştir. Bu amaçla Bilgi Güvenliği Teknolojisi bölümü açılmıştır.2 Yıllık Bilgi Güvenliği Teknolojisi Mezunları Ne İş Yapar, Nerede Çalışır?

Bilişim alanında her gün artan bilgi güvenliği ihtiyacına hem teorik hem de pratik becerileriyle sektörde konusunda uzmanlaşan yazılımcılar ve teknik destek elemanı olarak çalışabilecek teknikerler yetiştirmektedir. Ayrıca, toplumun hızla gelişen bilgisayar teknolojilerine uyum sağlayabilmesi, gerek duyulan bilgi toplama ve toplanan bu bilgileri işleme ile ilgili konulardaki problemler karşısında da hızlı ve doğru çözüm üretebilen nitelikli elemanlar yetiştirmeyi amaç edinmiştir.2 Yıllık Bilgi Güvenliği Teknolojisi İş Olanakları

Bu programdan mezun olan öğrencilerimiz, internet ve elektronik posta hizmeti veren tüm kuruluşlar, çok kullanıcılı bilgisayar sistemi olan tüm kuruluşlar, bilgisayar ağı olan tüm kuruluşlar, elektronik ticaret yapan tüm kuruluşlar, uzaktan eğitim yapan tüm kuruluşlar vb. yerlerde kolaylıkla çalışma imkanı bulacaklardır.


İki Yıllık Bilgi Güvenliği Teknolojisi Dersleri

Türk Dili, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı dil ve bilgisayar derlerinin yanı sıra meslekle ilgili dersler okutulmaktadır.


2 Yıllık Bilgi Güvenliği Teknolojisi Maaşları Ne Kadar?

Bilgi Güvenliği Teknolojisi Mezunları herhangi bir devlet kurumuna atanabilirse, devlet memuru statüsünde maaş alır. Bilgi Güvenliği Teknolojisi mezunları için ise bu maaş 2015 yılı için 2200-2400 lira civarında olur. Özel sektörde çalışan Bilgi Güvenliği Teknolojisi mezunları ise farklı maaşlar alabilmektedir.


---------------------
Kalan sağlar senindir, kaybedilenler ölü.
khpsn41 Teşekkür etti.
R3ML1V3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
08/2017
Mesajlar:
30
Konular:
3
Teşekkür (Etti):
3
Teşekkür (Aldı):
2
Ticaret:
(0) %
31-08-2017 00:59
#2
Faydalı konu teşekkürler.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler