THT DUYURU

 
 
Üniversiteler Bilgi Güvenliği Teknolojisi Bölümü Alan Üniversitelerdeki öğrenciler için oluşturulmuştur. Paylaşım, gelişim ve çalışma alanıdır.

Seçenekler

astsubaylık isteyen arkadaşlar varsa bakabilir.

ferdi1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
04/2015
Nereden:
tekirdağ
Mesajlar:
225
Konular:
93
Teşekkür (Etti):
15
Teşekkür (Aldı):
15
Ticaret:
(0) %
13
23251
11-03-2017 13:52
#1
astsubaylık ygs barajında 190 alarak ve başvuru koşullarını taşıyorsanız girebilirsiniz.

BAŞVURU KOŞULLARI

1. Astsubay Meslek Yüksek Okulları Yönetmeliği’nin 44’üncü maddesinde düzenlenmiş olan “Giriş Şartlarını” taşımak,
2. Askerlik hizmetini yapmamış olmak, silâhaltında bulunmamak, askerlik çağına giren adaylar için sevk tehirli olmak,
3. TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliği’nin TSK askerî okullarına girecek öğrenci adaylarına ilişkin sağlık niteliklerine uygun olmak,
4. Vücut yapısı düzgün, her bakımdan sağlam ve fiziksel görünüşü kusursuz olmak Ağız, çene ve diş yapısı muntazam olmak, göğüs kafesinde şekil bozukluğu bulunmamak, vücudunun herhangi bir yerinde dikkati çekecek ve göz estetiğini bozucu yara, yanık, leke, kellik, frengi ve cilt hastalığından iz bulunmamak, düztaban olmamak.,
5. Kalp, böbrek, karaciğer rahatsızlıkları ve tüberküloz geçirmemiş olmak,
6. Frengi vb. bulaşıcı hastalığı bulunmamak,
7. Türkçeyi kusursuz konuşmak Dilinde kekemelik, pepemelik, pelteklik, tutukluk vb. olmamak.,
8. Duymasında herhangi bir kusuru bulunmamak,
9. Derecesine bakılmaksızın Renk körlüğü, şaşılık, miyop, hipermetrop ve astigmat. herhangi bir göz kusuru bulunmamak ve lazer ameliyatlısı olmamak,
10. Sevk edileceği askerî sağlık teşkillerinden "ASKERÎ ÖĞRENCİ OLUR" kaydını içeren sağlık raporu almak,
11. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı devam mecburiyeti olan ve Genelkurmay Başkanlığınca onaylanan lise ve dengi okullardan 2016 yılında mezun olmuş/olacak durumda olmak veya dönemine bakılmaksızın 2015 yılında mezun olmuş olmak kesin kayıtların başlangıcına kadar mezun olmak.,
12. TABLO-1’de belirtilen kaynak okullardan ve TABLO-2’de belirtilen alanlardan mezun olmak ,
13. YGS sınavına girmek ve belirlenecek olan taban puanın üzerinde puan almak,
14. Yurt dışındaki okullardan mezun olanlar için lise ve dengi okullarıyla denkliğini belirten, Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış belgeye sahip olmak,
15. Şehit, muharip gazi veya malul gazi çocuklarına kontenjanın % 5’i oranında ilave kontenjan verilecektir. Diğer adaylar için tespit edilen baraj puanının Ortaöğretim Başarı Puanı dâhil edilmemiş ham puana göre. % 90’ını alan Şehit, Muharip Gazi veya Malul Gazi çocukları ikinci seçim aşaması sınavlarına kabul edilecektir.
16. En fazla 21 yaşında olmak. Yaş hesaplaması; gün ve ay gözetmeksizin doğum yılının çıkarılması ile hesaplanır. Örneğin; 2016 yılında 1995 yılında doğanlar için 2016-1995 =21 yaş.,
17. Her ne sebeple olursa olsun yaş düzeltmesi yaptıranların düzeltmeden önceki yaşları dikkate alınır.
18. Başvuruda bulunan adaylarda, TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliği boy ve kilo standartları aranır.

boy ve kilo grafiği

19 ALTI YAŞ GRUBU BOY KİLO STANDARTLARI

burdan ulaşabilirsiniz

Kara Kuvvetleri Astsubay Meslek Yüksek Okulu

19 YAŞ VE ÜZERİ GRUBU BOY-KİLO STANDARTLARI

burdan ulaşabilirsiniz

Kara Kuvvetleri Astsubay Meslek Yüksek Okulu

bedeni yeterlilik sınavı

burdan ulaşabilirsiniz

Kara Kuvvetleri Astsubay Meslek Yüksek Okulu

SEÇİM AŞAMALARI

1. Seçim Aşamalarına Kimler Çağrılacaktır?
a. Başvuru koşullarını taşıyarak ön kayıt başvurusu kabul edilen adaylar;
(1) K.K. Astsubay Meslek Yüksek Okulu için (İşletme Yönetimi Programı ve Teknik Programlar) YGS (1, 2, 3, 4, 5, 6) puan türlerinde aldıkları puanlardan en yüksek olanı esas alınarak sıralanır. İhtiyaç duyulan aday sayısına bağlı olarak “Seçim Aşamaları Çağrı Puanı” belirlenir.
(2) K.K.K.lığı adına Hv.Asb. MYO’ya alınacak adaylar için ayrı bir taban puan belirlenmez. Hv.Asb. MYO’ya kaynak teşkil eden ve TABLO-1 ile TABLO-2’de belirtilen okul ve alanlarından mezun olan adaylar, K.K.Asb. MYO için belirlenen taban puan ile ikinci seçim aşaması sınavlarına çağrılır.
b. Başvurusu kabul edilenler arasından seçim aşamalarına çağrılanlar, Kara Kuvvetleri Komutanlığı veya Kara Harp Okulu genel ağ adreslerinde ilan edilecektir. Seçim aşamalarına katılmaları için çağrılan adaylara ayrıca çağrı mektubu gönderilmeyecektir. Bu nedenle, genel ağdan seçim aşamalarına katılma tarihinizi ve neler yapmanız gerektiğini öğrenme zorunluluğunuz bulunmaktadır. Mağdur olmamanız için, başvuruların tamamlanmasını müteakip Haziran ayı içerisinde durumunuzu öğrenmek üzere Kara Kuvvetleri Komutanlığı veya Kara Harp Okulu genel ağ adreslerini kontrol/takip etmelisiniz.
2. İkinci Seçim Aşaması Sınavları Ne Zaman ve Nerede Yapılacaktır?
a. İkinci Seçim Aşaması Sınavları genel ağ yayımlanacak tarihte, Kara Harp Okulu Komutanlığı (Bakanlıklar/ANKARA)’nda yapılacaktır.
b. Otobüsle AŞTİ’ye gelen adaylar, otogardan ANKARAY’a binerek Kızılay’a, Kızılay’dan Sokullu-Dikmen dolmuşlarıyla veya yaya olarak Kara Harp Okulu Komutanlığı (Maliye Bakanlığı Yanı) 1 Numaralı Nizamiyesine gelebilirler. Burada adaylar, yetkili personel tarafından karşılanacaktır.
3. İkinci Seçim Aşaması Sınavlarına Gelirken Yanınızda Neler Getireceksiniz?
a. Başvuruların tamamlanmasını müteakip, ikinci seçim aşaması faaliyetleri ile ilgili hususlar Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Kara Harp Okulu genel ağ adreslerinde ilan edilecektir
b. Genel ağda yayımlanan sayfada adayların hangi yolu izleyecekleri ve seçim aşamalarına gelirken beraberlerinde neler getirecekleri ayrıntılı olarak belirtilecektir.
UYARI: YGS sonuçları açıklandıktan sonra genel ağ sayfamızı sorgulayarak durumunuzu ve yapacaklarınızı öğreniniz. Bu işlemde geç kalmanız hâlinde, seçim aşamalarına çağrılmanıza rağmen katılamayabilirsiniz.
4. İkinci Seçim Aşaması Sınavları Nelerdir?
Seçim aşamaları;
a. Başvuru Evraklarının Kontrolü:
Başvurular, ÖSYM’den alınan bilgiler, başvuru formunuzdaki beyanlarınız ve sınavlara getirdiğiniz belgeler göz önüne alınarak değerlendirilecektir. Bu değerlendirmede, beyanınıza göre başvuru koşullarını taşıyıp taşımadığınız, öngörülen bölümlerden mezun olup olmadığınız ve diğer hususlar değerlendirilecektir (ÖSYM’den alınan bilgilerle, beyanınız çeliştiğinde ÖSYM’den alınan bilgiler doğru kabul edilecektir.).
b. Ön Sağlık Muayenesi:
(1) Adayların, fiziksel görünümü ile yaş, boy ve vücut ağırlığının istenen standartlarda olup olmadığı kontrol edilmektedir. TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliği’nde öngörülen kriterlere göre adayların ön sağlık muayenesi yapılmaktadır.
(2) Adayların maddi ve manevi kayıplara uğramaması için; adayların uygun boy ve kiloda olup olmadığından (TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliği boy ve kilo standartları), düztabanlığı bulunmadığından, yüzünde ve vücudunda leke, yanık, derin ve uzun kesik izi bulunmadığından (Diğer nitelikler için TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliği incelenebilir.) emin olarak seçim aşamalarına gelmesi önemlidir.
c. Bedenî Yeterlilik Sınavı:
(1) Ön sağlık muayenesinden başarı ile geçen adaylar, Bedenî Yeterlilik Sınavına alınmaktadırlar. Bu sınav; adayların çabukluk, çeviklik ve kondisyonlarını ortaya çıkaracak beş farklı branşta yapılmaktadır. Bunlar;
(a) Barfikste kol çekme (bayan adaylar barfikste asılı bekleme),
(b) Durarak uzun atlama,
(c) Mekik,
(ç) Basketbol topu fırlatma
(d) 400 m (bayan adaylar 800 m) koşu aşamalarından oluşmaktadır.
(2) Bu sınava önceden hazırlanarak gelmeniz başarınızı artıracaktır. Testten alacağınız notlar, değerlendirmenize doğrudan etki edecektir. Bedenî Yeterlilik Sınavı Standartlarını geçemeyen adaylar elenecektir.
ç. Mülakat (Görüşme),
Bu aşamada, görüşme yoluyla adayın konuşma yeteneği, ses tonu, heyecan durumu, çok yönlü düşünme, davranışlardaki denge, kendine güven gibi unsurlar gözlenerek elde edilen bilgiler değerlendirilmektedir. Adaylar 100 tam puan üzerinden değerlendirilmekte, 70 ve üstü puan alan adaylar başarılı kabul edilmektedir.
d. Sağlık Kurulu Muayenesi.
Seçim aşamalarında başarılı olan adaylar, “Askerî Öğrenci Olur” kararlı sağlık raporu almak amacıyla, askerî sağlık teşkillerine sevk edilmektedir.
Diğer Kuvvet Komutanlıklarının Harp Okulları veya Meslek Yüksekokulları için alınmış olan “Askerî Öğrenci Olur.” kararlı sağlık raporları geçerli kabul edilmektedir. Bu durumda olan adaylar, ayrıca askerî sağlık teşkillerine sevk edilmezler. Almış oldukları ön raporun aslı veya onaylı fotokopisi yeterli olmaktadır.
5. Değerlendirme Nasıl Yapılacaktır?
Başvuru koşullarını taşıyarak ön kayıt başvurusu kabul edilen adaylar;
a. İkinci seçim aşamasının her sınavı 100 tam puan üzerinden değerlendirilecektir. Adaylar, bedenî yeterlilik sınavından aldıkları puanın % 15’i, mülakat sınavından aldıkları puanın % 15’i ve YGS’den aldıkları puanın [YGS (1, 2, 3, 4, 5, 6) puanlarının en yükseği] % 70’inin (Ham puana göre) toplamından oluşan sonuç puanına göre en yüksek puanlıdan başlanmak üzere sıralanarak asil ve yedek adaylar belirlenecektir. Belirlenen bu adaylardan kontenjan kadarı okullara girmeye hak kazanacaktır.
Sonuç Puanı = YGS (100 tam puana dönüştürülmüş)(%70) + Bedenî Yeterlilik Puanı (%15) + Mülakat Puanı (%15)
b. Şehit, muharip gazi ve malul gazi çocuklarının değerlendirilmesi:
Şehit, muharip gazi ve malul gazi çocuklarına kontenjanın %5’i oranında ilave kontenjan verilecektir. Diğer adaylar için tespit edilen puan barajının %90’ını alan şehit, muharip gazi ve malul gazi çocuklarının başvuruları kabul edilir ve bu adayların kendi aralarında yapılacak sıralama neticesinde kontenjanının %5’i kadar olan adayın okula kayıt edilmesi sağlanır. Kendi hakları ile okula kayıt yaptırma hakkını elde eden adaylar %5’lik kontenjanın dışında tutulur.
6. Sonuçların Duyurulması ve Kesin Kayıtlar Nasıl Yapılacaktır?
Tüm seçim aşamalarından sonra adayların değerlendirmesi yapılarak puan sırasına göre asil ve yedek olarak belirlenen adaylara duyuru Kara Kuvvetleri Komutanlığı genel ağ adresi üzerinden yapılacaktır. Ayrıca, çağrı mektubu gönderilmeyecek ve gazete ilanı verilmeyecektir. Sonuçları takip etmek, adayların sorumluluğundadır. “Sonuçları veya çağrıyı görmedim” gibi mazeretler yeni bir hak doğurmayacaktır. Bu nedenle, adayların durumlarını genel ağdan takip etmeleri kendi yararlarına olacaktır.
İkinci seçim aşaması sınavlarında başarılı olan adaylar, birden fazla okul ve bölümün asil ve yedek listesinde yer alabilecektir. Bu durumda olan adaylar, asil ve yedek olma durumlarını da dikkate alarak istedikleri okula kayıt yaptırabilecektir. Yedek listede yer alan adaylardan çağrıldıkları tarihte gelmeyenler, beyan ettikleri telefon numarasından ulaşılamayanlar haklarından vazgeçmiş sayılacaktır.
mavilikral Teşekkür etti.
baroo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
06/2016
Mesajlar:
8
Konular:
0
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
0
Ticaret:
(0) %
11-03-2017 14:19
#2
Eline Saglık Güzel konu
musto85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Uzman Üye
Üyelik tarihi:
06/2016
Nereden:
Niğde
Yaş:
4
Mesajlar:
1.108
Konular:
210
Teşekkür (Etti):
40
Teşekkür (Aldı):
227
Ticaret:
(0) %
11-03-2017 14:33
#3
Eline sağlık dostum
---------------------
Türk Silahli Kuvvetler
BÖKE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İstihbarat Tim Lider Yardımcısı
Üyelik tarihi:
08/2016
Mesajlar:
8.663
Konular:
1241
Teşekkür (Etti):
985
Teşekkür (Aldı):
2922
Ticaret:
(0) %
11-03-2017 14:34
#4
bu yenimi eskimi? Kaynağıda belirtirsen iyi olur bana eski şartlar gibi geldi.
---------------------
FordusGM Teşekkür etti.
ALASAYVAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
06/2016
Nereden:
İstanbul
Mesajlar:
165
Konular:
17
Teşekkür (Etti):
17
Teşekkür (Aldı):
9
Ticaret:
(0) %
11-03-2017 14:52
#5
Eline sağlık hocam
---------------------
Kan Dökmeyi Seven Bir Millet Değiliz,Ancak Söz Konusu Vatan İse Dünyanın Şah Damarını Keseriz !!!

-Muhsin Yazıcıoğlu.
bybuzzy0618 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Uzman Üye
Üyelik tarihi:
07/2016
Nereden:
Nereye
Mesajlar:
1.978
Konular:
516
Teşekkür (Etti):
199
Teşekkür (Aldı):
222
Ticaret:
(0) %
11-03-2017 15:17
#6
Hocam öncelikle ellerinize sağlık benim koluma hali sahanın teli girdi küçük bi yarık var sıkıntı olurmu

Buda resmi 14714374937251731590126 - Hızlı Resim
Konu bybuzzy0618 tarafından (11-03-2017 15:20 Saat 15:20 ) değiştirilmiştir.
erdemcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Katılımcı Üye
Üyelik tarihi:
07/2014
Nereden:
TÜRKİYE
Mesajlar:
292
Konular:
79
Teşekkür (Etti):
26
Teşekkür (Aldı):
69
Ticaret:
(0) %
11-03-2017 15:18
#7
Eyw kardeşim bilgilendirme için teşekkür ederim.
--------------------- Ey Türk, titre ve kendine dön! Üstte mavi gök çökmedikçe, aItta yağız yer deIinmedikçe, kim bozabiIir senin iIini ve töreni!
can3062 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Katılımcı Üye
Üyelik tarihi:
04/2016
Nereden:
Antalya
Mesajlar:
699
Konular:
37
Teşekkür (Etti):
97
Teşekkür (Aldı):
76
Ticaret:
(0) %
11-03-2017 15:37
#8
Ellerine sağlık, bunlar eski şartlar diye biliyorum. Renklendirirseniz çok daha güzel olabilir. İyi forumlar
--------------------- "Evet,insanoğlu kendini ne kadar verirse bilgeliğe,o kadar uzaklaşır mutluluktan.İşte o zaman da delilerden daha deli oldukları için insan olduklarını unuturlar."
Sualtisavunma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Katılımcı Üye
Üyelik tarihi:
09/2016
Nereden:
İstanbul
Mesajlar:
496
Konular:
112
Teşekkür (Etti):
43
Teşekkür (Aldı):
30
Ticaret:
(0) %
01-05-2017 13:23
#9
Eski basvuru koşulları simdikiyle farkli değil sadece kuvvetten kuvvete değişiklik olabilir
--------------------- Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklik ise ölüme götürür. SAT KOMANDO
RageUnseen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Moderasyon Lider Yardımcısı
Üyelik tarihi:
08/2015
Nereden:
İstanbul
Yaş:
20
Mesajlar:
6.811
Konular:
1442
Teşekkür (Etti):
1450
Teşekkür (Aldı):
2213
Ticaret:
(0) %
01-05-2017 13:35
#10
Bu koşullar eski, yeni koşulları at istersen.
---------------------
But my words, like silent raindrops fell.Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler