Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform... >
Cyber Campus
> Üniversiteler

Üniversiteler Bilgi Güvenliği Teknolojisi Bölümü Alan Üniversitelerdeki öğrenciler için oluşturulmuştur. Paylaşım, gelişim ve çalışma alanıdır.


r57


Üniversite Seçimi Yaparken Öncelik Vermeniz Gereken 11 Kritik Şey

Üniversiteler

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 14-07-2017   #1
  • Offline
  • Binbaşı
  • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Dec 2015
Nereden
İlluminati
Mesajlar
Konular


  
Üniversite Seçimi Yaparken Öncelik Vermeniz Gereken 11 Kritik ŞeyÜniversite yaşamı denince aklınıza neler geliyor? Çimenlere uzanmak, arkadaşlarınızla unutamayacağınız eğlenceli anılar biriktirmek ve tabii ki kendinizi gelecekteki mesleğinize hazırlamak!

Tüm bunlar ancak dört dörtlük bir üniversitede gerçek olabilir. Üzerinden yıllar geçse bile yüzünüzde gülümsemeyle hatırlayacağınız, muhteşem bir öğrencilik geçirmeniz için üniversitenizi seçerken belli başlı özelliklere sahip olup olmadığına dikkat etmelisiniz...
1. En önemli madde ile başlayalım: Üniversitenin size meslek garantisi sunup sunmadığı...

En önemli madde ile başlayalım: Üniversitenin size meslek garantisi sunup sunmadığı...
Adıyla ve verdiği eğitimle marka olan bir üniversiteyi seçmeniz sizin için çok önemli. Üniversiteniz, daha seçimlerinizi yaparken size geleceğinizin garanti altında olduğunun güvencesini vermeli.
2. Pratik eğitim imkanlarıyla sizi mesleğinize ne kadar iyi hazırladığı

Üniversite hayatınız, aslında meslek hayatınızın bir provası! Mesleğinizi en iyi şekilde icra edebilmeniz için, henüz üniversitedeyken pratik yapma imkanı bulmanız, gelecekteki kariyeriniz için çok büyük bir avantaj!
3. Üniversite hayatınız boyunca sahip olacağınız deneyim ve staj olanakları

Üniversite hayatınız boyunca sahip olacağınız deneyim ve staj olanakları
Bir yandan eğitiminize devam ederken, diğer yandan gelecekteki mesleğinize hazırlanmanız çok önemli. Bu sebepten üniversitenizin size saygın kuruluşlarda staj yapma imkanı sağlayıp sağlamadığı gözden kaçırmamanız gereken bir nokta...
4. Ve tabii size sunacağı burs fırsatları!

Üniversitenizin sizin potansiyelinizin çok iyi farkında olup, burslar ve indirimlerle başarınızı ödüllendirmesi paha biçilmez!
5. Yurt dışındaki diğer üniversitelerle yaptığı anlaşmalar ve ayağınıza kadar getireceği diğer uluslararası imkanlar

Yurt dışındaki diğer üniversitelerle yaptığı anlaşmalar ve ayağınıza kadar getireceği diğer uluslararası imkanlar
Bir üniversitenin yurt dışındaki diğer üniversitelerle yaptığı anlaşmalar, uluslararası öğrenci sayısı ve yine Türkiye’den uluslararası üniversitelere gönderdiği öğrencilerin başarısı hayatınızın belki de en güzel anlarını yaşayacağınız üniversitenizi seçerken göz önünde mutlaka bulundurmanız gereken bir başka önemli ayrıntı.
6. Güçlü ve deneyimli bir akademik kadro

Güçlü ve deneyimli bir akademik kadro
Güçlü, deneyimli ve yenilikçi bir akademik kadro size hayatınız boyunca unutamayacağınız edinimler sağlayabilir. Tecrübeli akademisyenlerden sadece mesleğinizle ilgili değil, hayatla ilgili de çok şey öğrenebilirsiniz!
7. Doğa dostu bir kampüste okumanın gururunu size yaşatması

Doğa dostu bir kampüste okumak herkesin hakkı! Yeşil bir kampüs ve doğa dostu yapılar, doğru üniversitede olduğunun önemli bir işareti...
8. Kampüsün alacağınız eğitime uygun olarak tasarlanmış olması

Kampüsün alacağınız eğitime uygun olarak tasarlanmış olması
Üniversite kampüsleri, öğrencilerin hem eğitim aldığı hem de yaşama hazırlandığı en önemli yer... Alacağınız eğitime uygun olarak tasarlanmış bir kampüste öğrenim görmek, kariyerinizde de sizi birkaç adım öne çıkaracak!
9. Ve tabii o kampüste bulabileceğiniz birbirinden harika sosyal imkanlar

Üniversite hayatınızın sosyal imkanlarla dolu olması, sizi üniversitenize sıkı sıkı bağlayacak ve başarınızı büyük oranda etkileyecek! Kampüste bulunan tesisler, öğrenci kulüpleri ve keyifli bir ortam göz ardı etmemeniz gereken özellikler.
10. Katılmaktan için can atacağınız, başarılı spor kulüpleri

Katılmaktan için can atacağınız, başarılı spor kulüpleri
Dört dörtlük bir üniversitede mutlaka –ama mutlaka- çeşitli spor dallarından başarılı takımlar bulunur. Siz de bir yandan eğitiminize devam ederken bir yandan da hem fiziksel hem de zihinsel olarak hayata hazırlanırsınız.
11. Yabancı dilde öğrenim imkanı sunarak sizi her yönden geliştirmesi...

21. yüzyılın getirilerine ayak uydurmak adına gideceğiniz üniversitenin %100 İngilizce eğitim imkanı sunması hem eğitim hem de iş hayatınızda sizlere kapıları birer birer açacak.
    


__________________

UFO Space Science Research Assistant


They are among us


Yenileceğinden korkan, daima yenilir.
English, German and French languages I speak

Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından açılmaktadır.
Bu konular yönetimimiz tarafından takip edilsede gözden kaçabilen telif hakkı olan veya mahkeme kararı çıkmış konular sitemizde bulunabilir. Bu tür konuları bize turkhackteamiletisim [at] gmail.com adresine mail atarak bildirdiğiniz takdirde en kısa sürede konular hakkında gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com


Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Turkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Turkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Turkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme VakfıGoogle Links

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.