THT DUYURU

 
 
Üniversiteler Bilgi Güvenliği Teknolojisi Bölümü Alan Üniversitelerdeki öğrenciler için oluşturulmuştur. Paylaşım, gelişim ve çalışma alanıdır.

Seçenekler

Yönetim Bilişim Sistemler(YBS)

Slaptonimus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Katılımcı Üye
Üyelik tarihi:
06/2017
Mesajlar:
446
Konular:
61
Teşekkür (Etti):
20
Teşekkür (Aldı):
51
Ticaret:
(0) %
3
27016
10-12-2017 20:55
#1
Beyler şimdi bir tm öğrencisi olarak derslerimde başarılıyım ve üniversitede çok güzel bir puan yapacağımı düşünüyorum.Meslek lisesinde bilişim okurken programlamayı vs. çok sevmiştim zaten programlama dersi iyi olan 3 kişiydik sınıfta.Şöyle bir şey var şimdi ben tm öğrencisiyim dediğim gibi fakat tm'de çok fazla bilişim bölümü yok.YBS ile Bilgi Güvenliği Teknolojisi var.Bilgi güvenliği iki yıllık olduğu için okumak istemiyorum.YBS hakkında fikrinizi alıcaktım yüksek bir puan yapıp YBS'ye gitmek mantıklı olur mu? hukuk varken.Bilişim okumak istiyorum hukuk okurken kitabı yerden yere vurup camdan aşşağı atabiliceğimi tahmin edebiliyorum fakat bilgisayarlarda sıkılmıyorum ve bu beni öğrenmeye ve araştırmaya daha aktif bir hale getiriyor.
sameet59 Teşekkür etti.
EFSANE H4CK3R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Uzman Üye
Üyelik tarihi:
02/2016
Nereden:
Belirsiz
Mesajlar:
1.673
Konular:
47
Teşekkür (Etti):
127
Teşekkür (Aldı):
318
Ticaret:
(0) %
10-12-2017 21:34
#2
Merhaba Bende Üniversitede YBS Öğrencisiyim İlk Sene Fazla Bir Bigisayar Dersin Yok Zaten Bende Bilgisayar Alanıyla İlgilendiğim İçin Genelde Muhasebe Ve Hukuk Dersi Zorluyor Biraz Ama Geçiyorsun 2. Ve 3. Senelerde Bilgisayar Ve Yazılım Derslerine Ağırlık Veriliyor Tavsiye Ederim Gidebilirsin Güzel Bölüm
---------------------


C#:%90
Brute Force:%95
HTML:%90
Android:%80
İşletim Sistemleri :%80
Grafik : %80
Ve Daha Bilinmeyen Birçok Özellik
L4R3M - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
02/2014
Mesajlar:
54
Konular:
13
Teşekkür (Etti):
24
Teşekkür (Aldı):
2
Ticaret:
(0) %
10-12-2017 21:49
#3
Cumhuriyet Üniversitesi YBS bölümünde okuyorum bende. Öncelikle şunu söylemeliyimki bölüm iki yönlü bir bölüm. Hem işletme hemde bilişim tarafı var ama bilişim daha ağır basıyor benim okuduğum üniversitede. CÜ bu bölümü türkiyede açan 2.üniversite bununda artıları var tabi. CÜSiber topluluğuda var ayrıca ve bende hobi olarak uğraştığım için siber alam ile şuanda üniversitemde kendimi geliştirmeye çalışıyorum türkieden birçok konuşmacı geliyor eğitimler veriyor mesela geçen hafta BGA'dan gelmişlerdi. Aklındaki tüm soruları sorabilirsin seve seve cevaplarım.
--------------------- Şu Unutulmasın ki Biz Haksızlıklara Karşı Çıkan Bir FİKİRİZ Fakat Bizim Farkımız Kılıcımızla Değil Klavyemizle Savaşmamızdır ...

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...!
sameet59 Teşekkür etti.
Stretra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Katılımcı Üye
Üyelik tarihi:
06/2017
Nereden:
Konstantin
Mesajlar:
284
Konular:
3
Teşekkür (Etti):
6
Teşekkür (Aldı):
40
Ticaret:
(0) %
18-12-2017 22:04
#4
Yönetim Bilişim Sistemi, İşletmenin yönetimsel süreçlerin bilişim kanalları yoluyla devamının sağlanması konusunda üst ve orta kademe yönetimleri bilgilendirme verileri analiz etme ve raporlama gibi işlerin sürdürülmesinde rol oynayan bölümdür. Bu bölümün ilerisi IT Personeli Enfromasyon Teknolojisi olarak geçer yanlış bir kelime lakin böyle kabul görüldüğü için IT olarak bilinmektedir. IT personelliği sıradan birisi için çok boştur, eğitimi alır yerinde oturusun ertesi gün kapı dışarıda bulunursun. Yönetimsel süreçlerde istenileni sağlamak için oradasın. bu konuda deneyim sahibi olursan iyi yerlere gelirsin. Sistem Yönetim Güvenlik Ağ Uzmanlığı Kısaca MS:SE uluslararası sertifika sınavları ile bu konuda kendini destekleye bilirsin offline sınavlar şeklinde özel bilgisayarlar dahilinde jüriler aracılığı ile yapılmaktadır en azından cisco sınavından iyidir ^^ Olmanı tavsiye etmem bu benim işim. Tabi olmak istiyorsan da tutmam biraz kafa yoran hayatı biraz boş vermiş kişi yapısı gibidir tabi öyle bir şey katien yoktur. Yukarıdaki teorik tanıma göre farklı açıdan açıklamada bulunursam Cisco veya Huawei Local Ağ Sanallaştırma üzerine kurulu platformlardır, Akıllı Switch Cat Coper Router v.b. paket şifreleme özel portlar blans ayarlama çatı ağ ve özel şirket ağı paylaşma transfer v.b. işleri yaparsın Sistem loglarını raporlama linux veya kalilinux içerisindeki gömülü uzantıları tarama v.b önün çok açık bir çok kişi IT personelinin programlamaya ihyaç duymadığını söyler de onları iş başında göreyim de birde yüzüme söylesinler. Aynı zamanda linux dışı gui olarak Windows Server, DC, ADC, DHCP, Child, Domain Services, DNS vb. Exchange Server gibi platformlardan da sorumlu olursun. Kafa yakmayı ve işin içinde kalmayı seviyorsan hayatında ağır bir stres ile yaşamış ve bu baskıyı kaldırmış san hoş geldin. ilerlesen iyi para var ilerlemezsen personel vasfında kalırsın.
---------------------
Hayat bal tadındadır, Adamı aldatır.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler