Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Cyber Campus
> Üniversiteler

Üniversiteler Bilgi Güvenliği Teknolojisi Bölümü Alan Üniversitelerdeki öğrenciler için oluşturulmuştur. Paylaşım, gelişim ve çalışma alanıdır.

MSÜ | Harp ve Astsubay Okullarına Girmek ve Mülakat Süreçleri !

Üniversiteler

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 30-01-2018 16:42   #1
  • - HARBİYELİ -
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
02/2013
Nereden
Hacking.py
Yaş
29
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 1224
Teşekkür (Aldı): 1869


MSÜ | Harp ve Astsubay Okullarına Girmek ve Mülakat Süreçleri !Merhaba arkadaşlar, Kara Harp Okulu(nağmı değer Mekteb-i Harbiye-i Şahane) öğrencisi olarak askeri okulların mülakat ve sınavları hakkında elimden geldiği kadarıyla bilgi vereceğim.


Öncellikle bu yıl, ösym'nin üniversiteye giriş sınavlarına ek olarak kendi sınavınıda icra edecek. Onun haricininde seçme süreci aynı.

Başvuru koşulları ve kılavuz: 2018-MSÜ: Başvuru Kılavuzu ve Bilgileri
Kişilik Testi: 110 civarı sorudan oluşan, değerlendirmenize katkısı bulunmayan bir test arkadaşlar. Burada önemli olan soruları içten doğru cevaplarınızı vermeniz. Yalan, çelişkili cevaplar vermeniz sizin için olumsuz durumlar yaratacaktır. Sorularınızın doğru şıkkı yok, sadece önemli olan yalancı gibi görünmemeniz ve içinizden gelen şıkları işaretlemeniz.

Fiziki Yeterlilik Testi: Gayet kolay bir fiziki mülakat arkadaşlar. Ama burda önemli olan şu; testlerden olabildiğince fazla puan toplamanız. Bu fyt puanınız seçilmenizde yazılı sınavlarınız kadar etkili. Yani önemi çok yüksek. Ama puanınız düşük olsada moral bozmayın.
Rakiplerinizin sözlü ve yazılı sınavlarda önünde olmaya bakın.

Sözlü Mülakat: Size içeride birçok soru sorulacak. Kendinizden emin ve yüksek sesle cevap verin. Bu mülakatta kendiniz emin olmanız, canlı olmanız en önemli faktör arkadaşlar. Sorulara doğru cevap vermenizden öte canlılık ve özgüven daha önemli. Ayrıca bu mülakata gelirken sakal tıraşı olmanızı, saçınız çok uzun olmamasını(askeri düzende olmasına gerek yok, abartı olmaması kafi) ve kılık kıyafetinizin düzgün olmasını şiddetle tavsiye ederim. En çok elenmenin olduğu 2 aşamadan biridir bilginize.

Eğer sözlü mülakatı başarıyla geçtiyseniz size sağlık raporu için hastaneye sevk evrakları verilecek. Gelelim sağlık testine;

Sağlık Testi: Sağlık testi yorucu geçer arkadaşlar. Sabah 6 da okulun nizamiyesine gelir birkaç saat otobüs bekler ve hastaneye gidip akşam 3-4 sularına kadar kapı kapı dolaşır, muayene için kapı önünde sıra bekler ve dua edersiniz. Şansınıza göre 3 gün de sürebilecek veya 1 haftada sürebilecek bir süreç bu. Tanı koyarlarsa moral bozmayın, ne olduğunu oradaki doktorlara sorun çünkü her tanı raporunuzu olumsuz etkilemez. Örneğin "Bel açıklığı" 10 kişiden 5'inde çıkar (çıkanların kağıdının arkasındaki tanı yerine s1 yazılır.) ama sadece havacı olmanıza engeldir yani askeri öğrenci olur raporu alırsınız. Bütün muayene ve testlerinizi bitirdikten sonra raporunuzu teslim eder ve kuruldan gelcek olumlu veya olumsuz karar için hastanenin önünde beklersiniz. Kararın çıkması 1-2gün sürebilir.


Eğer sağlık testide tamamsa..


Bundan sonra sizin mülakatlarınızın ve sınavlarınızın puanlarının derlenmesiyle bir sıra oluşturulur arkadaşlar. Sonuçlar Milli Savunma Bakanlığının sitesinde asil ve yedek olarak açıklanır. Çağrılırsanız okula teslim(kayıt) olur ve intibak eğitimine gidersiniz. Yedek kalırsanız umudunuzu kesmeyin çünkü intibak döneminde pes edip bırakan, kayıta gelmeyen birçok kişi olur.İntibak Eğtimi.. (Bu kısım Kara Harp Okulu içindir, diğer okulların intibak eğitimi farklılık gösterir)


İntibak Eğitimi İzmir/Menteş 'de 1ay (30-35gün) süreyle gerçekleştirilir. Bu süreç zor, yorucu,bunaltıcıdır arkadaşlar. Sabah 5.30 kalkar sakal traşı olur eşofman giyer, çadırını mükemmel düzene getirir ve koşuya gidersiniz. Sabah koşusundan sonra sizi bir iki dakika denize sokarlar (biz buna cos deriz). ardından kamuflajlarınızı giymeniz ve kahvaltı yapmanız için 20dk civarında bir süre verilir. Ardından günlük eğitimler icra edilir akşam 18:00 civarına kadar sürer. Burada komutanlarınız tarafından sabrınızı sınamak amacıyla çeşitli cezalar verilir, hatta kendinize işkence yapıldığını veya insan muamelesi görmediğinizi düşünürsünüz.

Arkadaşlar yorucu ve psikolojik olarak yıpratıcı bir süreçtir. Ama sadece ama 1 ay sonra üniformalarınızı giymiş, yemin töreninde ailenizin karşısında aslan gibi duracaksınız.

Yemin Töreninden sonra ankaraya okula gelirsiniz ve eğitim dönemi başlar. Eğitim döneminde beden eğitimi ve spor(bes), askeri eğitim ve akademik eğitim olur. İntibak dönemine göre daha hafif tabiki.

Yemin Töreninden sonraki 1-2 aylık süreç düzensizdir, sağa sola savrulursunuz. Ama daha sonrasında herşey yoluna girer ve ayak uydurursunuz.Buraya sığmayacağı için Askeri Öğrenci olmak ve Harbiyede yaşamak gibi önemli birkaç şeyi başka bir konuda açıklayacağım dostlar.

___________________________________________

Bir gün yine yeniden..
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 30-01-2018 16:42   #2
  • Yarbay
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
12/2015
Nereden
Öteki Taraf
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 45
Teşekkür (Aldı): 1587
Ellerine sağlık. Harp okuluna gireceklere başarılar.___________________________________________

Altın harflerle yaz mahlasımı
Kajmer Sagopa

We Got RHYMES
"Kalabalık Bir Dost Listesi Gereksizler En Tepede"
ÇOK ARAYACAKSINIZ

Mahlasım Ekinoks
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 11-02-2018 14:20   #3
  • Yarbay
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
07/2015
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 965
Teşekkür (Aldı): 1245
Elinize sağlık, yardım merkezine çok faydalı olacak bir konu olmuş.___________________________________________

 Online  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 03-06-2018 10:32   #4
  • Asteğmen
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
03/2018
Nereden
EXELANCE
Mesajlar
7
Konular
0

Teşekkür (Etti): 63
Teşekkür (Aldı): 1
Allah razı olsun senden.Senin adına sevindim darısı kendime___________________________________________

API Developer - Programmer- Coder

I LOVE WRİTE A CODE
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 03-06-2018 10:34   #5
  • Tamamen Forumdan Uzaklaştırıldı
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
12/2017
Nereden
~| Ar-Ge |~
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 0
Teşekkür (Aldı): 179
Ellerine sağlık
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
Siber Güvenlik
sosyal medya bayilik paneli

wau