Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Cyber Campus
> Üniversiteler

Üniversiteler Bilgi Güvenliği Teknolojisi Bölümü Alan Üniversitelerdeki öğrenciler için oluşturulmuştur. Paylaşım, gelişim ve çalışma alanıdır.


Manisa Celal Bayar Üni Yazılım Mühendisliği Tanıtım

Üniversiteler

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 11-01-2019 22:51   #1
 • Forumdan Uzaklaştırıldı
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
12/2018
Nereden
İstanbul
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 23
Teşekkür (Aldı): 86


Manisa Celal Bayar Üni Yazılım Mühendisliği TanıtımManisa Celal Bayar Yazılım Mühendisliği Bölümü Tanıtım Hoşgeldiniz Dostlarım İyi Okumalar

Öncelikle Misyonuna Bakalım :


Celal Bayar Üniversitesi Yazılım Mühendisliği Bölümü'nün misyonu, endüstri ve toplumun ihtiyacı olan büyük ve karmaşık yazılım projelerini analiz edebilen, tasarlayabilen ve geliştirebilen yazılım mühendisliği adaylarına yazılım mühendisliği prensiplerini teorik ve pratik yönleriyle öğretmektir.

Üniversitenin Vizyonuna Bakıcak Olursak :

Yazılım Mühendisliği Bölümünün vizyonu, kuramsal ve uygulamalı yönleriyle evrensel bir yazılım mühendisliği program yaratmaktır. Bu bağlamda, eğitim programı ve ortamı mezunlarımızın yaratıcı, girişimci, takım çalışmasına yatkın, yeni fikirlere açık ve sosyal ve çevresel hususlara duyarlı mühendisler olarak yetişmelerine olanak vermelidir.

Üniversite Program Hakkında :


Yazılım Mühendisliği, geleneksel olarak Bilgisayar Bilimleri içinde ele alınmaktadır. Fakat son yıllarda, hizmet ağırlıklı uygulamaların ve bunları destekleyici teknolojilerin gelişmesi ile Yazılım Mühendisliği kendi başına bir disiplin haline gelmektedir. Önceden, “genişletilmiş programcılık” olarak algılanan Yazılım Mühendisliği faaliyetleri, günümüzde kendi metodolojileri, kuramları ve pratikleri olan bir akademik alan haline gelmiştir. Teknolojik gelişmeler donanımı ucuz ve yaygın hale getirmiştir. Ağ teknolojileri, tüm cihazların birbiri ile veri haberleşmesi yaptığı bir altyapıyı evrensel olarak sunmaktadır. Donanım ve iletişim altyapılarının üzerine oturan yazılım uygulamaları en dinamik teknolojik faaliyet alanıdır. Yazılım çözümleri ile teknoloji altyapısı insan faaliyetlerinin içine girmekte, insanların günlük hayatını daha verimli, güvenli, sağlıklı ve eğlenceli hale getirmektedir. Yazılım Mühendisliği günümüz gereksinimlerinin ortaya çıkardığı bir mühendislik disiplinidir ve yakın gelecekte de önemini hızla artıracaktır.

Yazılım Mühendisliği eğitiminde teknik bilgi ve beceriler yanında hukuki kavramlar, etik değerler, takım çalışması, proje yönetimi gibi soyut fakat önemli olan kavramların da kişiye kazandırılması amaçlanmaktadır.

Öğrencilerimiz, Yazılım Mühendisliği Bölümünde bulunan uygulama laboratuvarlarındaki yazılım sistemleri konusunda uygulamalı eğitim alacakları, yazılım teknikleri ve metodolojisini uygulamalı olarak öğrenecekleri için, mezun olduktan sonra sektörde göreve başladıklarında, kısa sürede iş yerlerine uyum sağlayabilecek ve çalıştığı firmalarda hızla sorumluluk alabileceklerdir.

Yazılım Mühendisliği diplomasına sahip öğrenciler, bilgisayarların bütünleştirdiği üretim sistemleriyle iş gören yüksek teknolojili firmalarda, yazılım teknolojileri kullanan araştırma, geliştirme laboratuvarlarında, bilişim teknolojileri üreten ve kullanan işletmelerde, özel yazılımların tasarlandığı ve kullanıldığı, kamu kurum ve kuruluşların, sağlık sektörü, havacılık sektörü, savunma sanayi gibi pek çok alanda öncelikli iş bulabilme imkanına sahip olacaklardır. Yazılım, günümüzün en yaygın iletişim, hizmet ve üretim aracı olduğundan, bölüm mezunlarımızın iş imkanları da son derece geniştir.


Okulun Konumu Hakkında Bilgilere Bakalım İsterseniz :

Okulun Konumu — Turgutlu — Ulaşım vs.
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Manisa’ya 35km uzaklığındaki Turgutlu( 150.460) ilçesinde Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi’nde

Yazılım Mühendisliği
Mekatronik Mühendisliği
Makine ve İmalat Mühendisliği
Enerji Sistemleri Mühendisliği
Bölümlerine eğitim vermekte Turgutlu konum olarak İzmir’e 1 saat Manisa’ya 35–40 dk arasındadır yanlışım varsa düzeltin lütfen.


Sınıf Dersleri :

1 Sınıf
2 Sınıf
3 SınıfNot 3 Sınıf sonunda yaz stajı yapılıyor.


4 SınıfBölümün Taban Puanlarına Bakıcak Olursak Eğer :Evet Arkadaşlar Anlatıcaklarım Bu Kadardı Eksiklerim Yanlışlarım Varsa Affedin Elimden Geldiğince Anlatmaya Çalıştım Herkese Teşekkür Ederim
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Teşekkür

0uTCasT Teşekkür etti.
Alt 11-01-2019 23:06   #2
 • Forumdan Uzaklaştırıldı
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
12/2018
Nereden
İstanbul
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 23
Teşekkür (Aldı): 86
Alıntı:
FoxZoby´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu dersler çok yetersiz, çalıştığım iş yerinde kullanılan şeylerin 5% i bile değil.
Üniversiteye Göre Ders Programları Değişiklik Gösterebiliyor Dostum. ama Derslere göre değil üniversitede kazanacağın bilgilere bak
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 11-01-2019 23:11   #3
 • Üsteğmen
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
12/2018
Nereden
Networks
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 66
Teşekkür (Aldı): 114
Eline emeğine sağlık___________________________________________

Beyin Bir Donanımdır Herkeste Vardır,
Akıl İse Bir Yazılımdır Herkeste Yoktur.
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 11-01-2019 23:12   #4
 • Forumdan Uzaklaştırıldı
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
12/2018
Nereden
İstanbul
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 23
Teşekkür (Aldı): 86
Alıntı:
0uTCasT´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Eline emeğine sağlık
teşekkür ederim
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 11-01-2019 23:19   #5
 • Yüzbaşı
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
05/2016
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 123
Teşekkür (Aldı): 87
beyler sakın gitmeyin derim cbü çöp
gidin anadoludaki herhangi bir üni daha iyidir.___________________________________________

CS:GO item katlayıcısı
Son item bükücü
ARTIK VGO// HTML - CSS
C# yeni başladım

 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 11-01-2019 23:20   #6
 • Forumdan Uzaklaştırıldı
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
12/2018
Nereden
İstanbul
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 23
Teşekkür (Aldı): 86
Alıntı:
Hll qnq´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
beyler sakın gitmeyin derim cbü çöp
gidin anadoludaki herhangi bir üni daha iyidir.
orayamı gidiyorsun ?
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau