THT DUYURU

 
 
Üniversiteler Bilgi Güvenliği Teknolojisi Bölümü Alan Üniversitelerdeki öğrenciler için oluşturulmuştur. Paylaşım, gelişim ve çalışma alanıdır.

Seçenekler

Bilgi Güvenliği Teknolojileri Bölümü Nedir?

EʟᴇᴄᴛʀᴏɴɪᴄSᴛᴇᴛ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Katılımcı Üye
Üyelik tarihi:
06/2015
Mesajlar:
293
Konular:
71
Teşekkür (Etti):
244
Teşekkür (Aldı):
86
Ticaret:
(0) %
0
10237
17-04-2020 21:29
#1

Son yıllarda herkes verilerini; telefon, bilgisayar, taşınabilir disk gibi teknolojik cihazlarda saklıyor. Bu verilerde herhangi bir sorun oluşmaması ve güvenliği açısından oluşacak problemleri önlemek için uzman kişiler yetiştirmek amacı ile üniversitelerde bilgi güvenliği teknolojileri bölümleri açılmıştır.
Bilgi Güvenliği Teknolojileri Eğitimleri Nasıl Verilmektedir?

Son yıllarda artan yoğun teknoloji kullanımı ile ortaya çıkmış bir bölümdür. Ofis yazılımları, işletim sistemleri, ağlar, veri tabanı güvenliği gibi dersler gösterilmektedir. 2 yıllık bir üniversite bölümü olan bilgi güvenliği teknolojisi bölümüne dikey geçiş başvurusu ile de girebilirsiniz.


Bu Bölümden Başarılı Bir Şekilde Mezun Olmak İçin Neler Yapılabilir?

İlk başta güvenlik kavramının insan etrafındaki konumunu öğrenmeliyiz. İnsanlar dünyanın neresinde olursa olsun güven alanında şüpheli davranmaktadırlar. Büyük emeklerle oluşturulan şeyler tek bir tıklama hatası ile yok olabilmektedir. Bundan dolayı gerekli alanlarda uzman kişiler gerekmektedir.


Bu Bölüm için Beceri ve Yetenek Olması Gerekli midir?

Tekniker olarak mezun olduktan sonra dikey geçiş sınavları ile 4 yıla tamamlanıp mühendis olarak mezun olunabilmektedir. Mühendislik alanında da sayısal olarak bilgili olmak gereklidir. Bunun dışında; problem çözme becerisi, çözüm üretebilme, analitik düşünce de gereklidir.


Bilgi Güvenliği Teknolojileri Bölümünden Mezun Olanların Çalışma Alanları

Bilgi güvenliği teknolojileri bölümününden mezun olanlar tekniker olarak işe başlarlar. Bilişim sistemi ve internet üzerine olan hemen her sektörde çalışabilirler.


--------------------- "Bu millet iyidir, yalnız bir kusuru var çabuk unutur" - SÂHİPKIRAN

Powered By Stet

EndLoss12 Teşekkür etti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler