THT DUYURU

Web & Server Güvenliği Doğru web ve veritabanı sunucusu güvenliği sağlanmadan, bilgisayar korsanları hassas verilerinize erişebilir. Web, Sunucu ve veritabanı güvenliğini nasıl sağlayacağınızı buradan öğrenebilirsiniz.

chat
Seçenekler

Hit Arttırmanın 8 Yolu

ExpertProf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
04/2014
Nereden:
about:blank
Mesajlar:
1.534
Konular:
670
Teşekkür (Etti):
376
Teşekkür (Aldı):
267
Ticaret:
(0) %
13-05-2014 15:55
#1
Hit Arttırmanın 8 Yolu

1. Arama Motorlarına Kayıt Yaptırarak Ön Sıralarda Çıkmak

Arama motorlarını internete girenlerin % 95'i kullanmaktadır ve buradan istedikleri bilgileri aratıp ulaşmak istediği sayfaları bulmaktadırlar. Siz de insanları aradıkları zaman bulabilecekleri bir siteniz varsa doğru kelimeleri kullanarak sonuca erişebilirsiniz. Dünyanın en fazla ziyaret edilen ve en doğru sonuçları çıkardığı öne sürülen Google bu alanın en iyisi. Sitenizi doğru biçimde kaydettirerek sitenize günde aşağı yukarı 100 kişinin gelmesini sağlayabilirsiniz.

2. Kısa ve Akılda Kalan Alan Adları

Adres çubuğunda bulunan isim sizin sitenizin kişiliğini ortaya koymaktadır. Alan Adı seçimi yaparken hem içeriğinize makul ve kısa hem de akılda kalıcı bir alan adı bulmalısınız. Bunu başardığınız taktirde sitenize bir kere giren kişi siteyi unutmayacak aşağı yukarı olarak bir ay içerisinde sizin sitenizi yeniden ziyaret edecektir. Bu da size büyük bir katkı sağlayacaktır.

3. Hızlı Erişim

Web sitelerimizi genellikle hoş durmaları için hoş görsellerle şık fotoğraflarla döşemeye çalışırız. Bu uygulama göze güzel gelmekle birlikte sayfanın açılımını yavaşlatacak, ziyaretçiyi memnun etmeyecektir. Bu doğrultuda sayfanızdaki hostunuzu yoracak görselleri, ******leri kullanmamak en hoşidir. Hele bedava hostingleri kullanıyorsanız netlikle anasayfanızın 60 kb 'ı geçmemesi ve görsellerin boyutunun çok büyük olmaması gerekir. Geocities deneyimine dayanarak

4. Banner ve Link Değişimleri

Web siteleri arasında yapılan banner ve url değişimleri çok faydalı olacaktır. Özellikle benzer içeriğe sahip siteler arasında yapılan banner ve url değişimleri iki tarafa da büyük katkılar sağlamaktadır. Mesela ziyaretçi aradığını iki site de bulabilir. Ayrıca bu değişimler arama motorlarına da yardımcı olmaktadır.

5. Kaliteli İçerik

Sörfçüler gezdikleri sitelerde aradığının da fazlasının bulunmasını ister. Gördüğü içerik ne kadar fazlaysa o siteye gösterdiği önem de o kadar fazladır. Eğer bir girişinde tüm siteyi gezebiliyorsa esasen o ziyaretçi o siteye bir daha gelme gereği duymaz, ama o kadar çok içerik varsa ve bir seferde tüm hepsini gezemiyorsa bu o ziyaretçinin en hızlıca yarım kalan sörfünü tamamlamak için siteye yeniden gireceğinin belirtisidir.

6. Aktiviteler

Web sitelerinde yapılan etkinlikler oldukça önemlidir. Özellikle ziyaretçilerin çevrimiçi katıldıkları, birbirleri aralarında mesajlaşabildikleri ortamlar çok sevilmektedir. Örneğin ; Mesaj Panosu, Link Bankası, Maillist ,Ziyaretçi Defteri vs.. Bu etkinliklerde ziyaretçiyi memnun edecek ve o siteye yeniden girmesini sağlayacaktır.

7. Toplistler

Toplistler ; internet sitelerinin istatistiklerini tutan, istatistiklere göre sıraya dizen internet siteleridir. Bu sitelere üye olarak sitenizin istatistiklerinizi tutturabilir ve takip edebilirsiniz. Üst sıralarda yer alırsanız sitenize ziyaretçiler gelir. Fakat burda Toplist seçimi de oldukça önemlidir. Eğer hitiniz düşükse çok büyük sitelere, toplistlere katılmanın bir anlamı yoktur. Daha düşük ve hitinize makul toplistlere kayıt olmak her zaman için daha faydalıdır.

8. Hit Makinaları

Yukarıda anlattığımız hit arttırma yollarının dışında, size hiç bir fayda sağlamayacak olan ama toplistlerde üst sıralara çıkmanızı sağlayacak olan internet trafik sitelerine üye olabilirsiniz. Buradan gelen ziyaretçiler sizin sitenizi hiç bir biçimde bilmez, gezmez ve içeriğiyle ilgilenmez. Sadece hitiniz artmış olur. Bu yolu kimseye tavsiye etmiyoruz

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler