THT DUYURU

Web & Server Güvenliği Doğru web ve veritabanı sunucusu güvenliği sağlanmadan, bilgisayar korsanları hassas verilerinize erişebilir. Web, Sunucu ve veritabanı güvenliğini nasıl sağlayacağınızı buradan öğrenebilirsiniz.

chat
Seçenekler

programın güncellenmesini engellemek

klons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
05/2014
Mesajlar:
1.327
Konular:
206
Teşekkür (Etti):
208
Teşekkür (Aldı):
270
Ticaret:
(0) %
24-05-2014 10:17
#1
programın güncellenmesini engellemek
Denetim Masası’nı açın. (Başlat menüsü / Denetim Masası)


Sistem ve Güvenlik sayfasını açın

Windows Güvenlik Duvarı sayfasını açın

Sol taraftaki menüden Gelişmiş Ayarlar linkine tıklayın
(Kullandığım antivirüs programının kendi güvenlik duvarı olduğundan sağ tarafta doğal olarak beni uyarıyor. Eğer kullandığınız antivirüs programının kendine ait bir güvenlik duvarı var ise engelleme işlemini antivirüs programından yapmalısınız)

Sol taraftan Giden Kuralları bölümünü açın

Üstteki menüden Eylem -> Yeni Kural’a tıklayın ve
İleri butonuna tıklayın (Bizim engelleyeceğimiz bir uygulama (EXE) dosyası olduğundan Program seçeneği ile devam ediyoruz)

Gözat butonuna tıklayın (Eğer tüm programları engellemek istemiyorsak doğal olarak hangisini engelleyeceğini belirtmemiz gerekiyor)

Dosyayı seçip Aç butonuna tıklayın (İnternete erişmemesi gereken programın ya da oyunun kurulu olduğu klasöre girip ilgili dosyayı göstermemiz gerekli. Her işlemde sadece 1 dosyayı seçebiliriz. 2 veya daha fazlası için önceki adımlardan tekrar başlayın.)


İleri butonuna tıklayın


İleri butonuna tıklayın (Amacımız engellemek olduğundan Bağlantıyı Engelle seçeneğiyle devam ediyoruz)İleri butonuna tıklayın (Kuralın tüm ağlarda ve her zaman uygulanması açısından tüm seçeneklerin işaretli olması gerekli)


Ad bölümüne herhangi bir şey yazıp Son’a tıklayın (İsimlendirme mantığı çok da önemli gibi görünmeyebilir, ama önceki adımlarda karşılaştığımız ortadaki listede bu isimle görüneceğinden hatırlatıcı bir isim vermek her zaman daha mantıklı. Eğer aynı program ya da oyunun birden fazla dosyasını engelleyecekseniz isimlerin sonuna rakamlar ekleyebilirsiniz; örneğin Photoshop 01, Photoshop 02, gibi..)

İşlem tamamlandı, kullanmaya başlayın..

NOT: Yukarıda yaptığımız işlemler sadece dosyanın veri göndermesini engelleyecektir, eğer veri almasını da engellemek istiyorsanız ilk açtığımızdaki Gelen Kuralları bölümünü açarak işleme devam etmelisiniz..

ALINTIDIR

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler