THT DUYURU

Web & Server Güvenliği Doğru web ve veritabanı sunucusu güvenliği sağlanmadan, bilgisayar korsanları hassas verilerinize erişebilir. Web, Sunucu ve veritabanı güvenliğini nasıl sağlayacağınızı buradan öğrenebilirsiniz.

chat
Seçenekler

Hackerler İçin Firefox Eklentileri

Oğuz~#> - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
07/2009
Nereden:
Bursa
Yaş:
23
Mesajlar:
4.772
Konular:
1485
Teşekkür (Etti):
1877
Teşekkür (Aldı):
2499
Ticaret:
(0) %
09-06-2014 20:00
#1
Hackerler İçin Firefox Eklentileri

Selamun Aleyküm Arkadaşlar Bizler İçin Sürekli İşe Yarıcak Firefox Eklentileri Vericem Bunları Tarayıcınza Kurun Hack Hayatınızda Yardımcı Olucak Eklentiler 11 Tane Falan Eklenti Var Buyrun ; Anlayamadığınız uygulamaları sorarsanız detaylı bir şekilde cevap alabilirsiniz .

Eklentiler ;


SQL Inject Me

Arkadaşlar Bu Eklenti Sql Siteleri Aramak Girmek İçin Galiba

link:

https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/sql-inject-me/


Live HTTP Headers

Live Http Headers eklentisi HTTP üst başlık bilgilerini çok başarılı bir biçimde raporlar.Özellikle parola isteyen uygulamalarda veri gönderim metot ve protokolleri ile ilgili bütün bilgileri elde eder.Hesap bilgileri ile erişilen içeriklerde yönlendirmeler dahil bütün HTTP üst başlık bilgileri elde edilerek çeşitli uygulamaların yazılması için gerekli bilgiler elde edilir.Daha hızlı,eksiksiz zaman kaybı olmadan ve bilinmeyenleri açığa çıkarmak için elimizin altında bulunması gereken bir araçtır.Sniffer Gibi Açıklarda İşe Yarar.Ve Diğer Açıklarda

link:

https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/live-http-headers/

Wappalyzer

Arkadaşlar Bu Eklenti Sayesinde Ziyaret Ettiğniz Siteleri Kaydeder Ve Bize Ziyaret Ettiğmiz Sitelerin Hangi Cms (Wordpress,Joomla,Drupal vs.) İle Geliştirilmiş Hangi Kodlar Bileşenler Gösterilmiş Bize Gösterir Eğer Beğendiğniz Bir Site Varsa Ne Şekilde Yapıldığnı Hangi Uygulamalar Kullandığnı Merak Ederseniz Bu Eklenti Tam Bize Göre

link:

https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/wappalyzer/


XSS Me

Arkadaşlar Sitede XSS Varmı Diye Kontrol Eder İşe Yarar Bi Eklenti

link:

https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/xss-me/

User Agent Switcher

Bunun Anlatımını Alıntı Yapıcam Chip.com.tr Sitesinden Çünkü Baya Uzun Nasıl Anlatıcağımı Çözemedim Hem Orda Eksiksiz Anlatışmış Şunu Diyim Eklenti İşe Yarar . Firefox ile internette gezinirken siteler farklı bir "kimlik kartı- göstererek IE’ye özel sitelere görmeniz, sitelerin mobil sürümlerinde dolaşmanız ve hatta sadece Google’a gösterilen sayfaları görmeniz mümkün.

Tüm bu işlevleri yerine getirebilmek için ihtiyacınız olan, User Agent Switcher adındaki basit, ancak güçlü bir Firefox eklentisi. Web tarayıcıları, bağlandıkları web sitelerine "user agent" adında, web tarayıcınız ve işletim sisteminizin ismini ve sürümüni içeren bir bilgi gönderir. User Agent Switcher ise, "user agent" dizisini değiştirerek kullandığınız web tarayıcısının ismini farklı gösteriyor ve web sitelerini "kandırabiliyor".

Eklenti sayesinde "Bu site sadece Internet Explorer’da görüntülenebilir" gibi bir durumla karşılaştığınızda kendinizi IE olarak tanıtabiliyor ve hata mesajından kurtulabiliyorsunuz. Bunu yapmak için eklentinin arama çubuğunun sağ tarafındaki düğmesine basarak Internet Explorer’ı, ardından Internet Explorer’ı seçmeniz yeterli. Eklenti ile kendinizi Google’ın arama robotu gibi göstererek bazı kilitli sayfalara (örneğin forumlar) ulaşmanız, iPhone’u seçerek sitelerin mobil sürümünü (varsa) görmeniz de mümkün.


link:


https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/user-agent-switcher/

Flagfox

Bu Eklenti Hangi Siteye Girdiysek Mesela İtalyadan Bi Siteye Girdik Ama Bilmiyoruz İtalya’ya Bağlı Bi Site Olduğnu Eklenti Sayesinde Öğrenebiliriz.

link:

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/flagfox/

Tamper Data tamperdata

Tamper Data, Bir web sayfasında sunucuya gönderdiğiniz verileri size sunan bir araçtır. Yani basitçe anlatmak gerekirse, Bu konuda cevap bölümüne yorumunuzu yazdıktan sonra, Cevapla diyorsunuz ve Konuya yorum atılıyor. İşte Tamper Data tam burada devreye giriyor, Hangi değişkenlerle - Hangi veriler sunucuya gönderiliyor size detaylı olarak sunuyor.

link:

https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/tamper-data/

Leet Key

BASE64, URL BIN, Encode, HEX Gibi Şifreleme Türlerini Yazar Çözer

link:

https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/leet-key/

Elite Proxy Switcher

Proxy Değiştirir Devre Dışı Bırakır

link:

https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/elite-proxy-switcher/

HackBar

Bu Eklentiyi Çoğumuz Biliriz Sql Manuel Girerken Çok İşe Yarar Ayrıca Xss Siteleride Testip Eder

link:

https://addons.mozilla.org/en-us/firefox/addon/hackbar/

Hakim Bey, furkan259 Teşekkür etti.
Hakim Bey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
06/2014
Nereden:
System32
Yaş:
29
Mesajlar:
118
Konular:
5
Teşekkür (Etti):
75
Teşekkür (Aldı):
22
Ticaret:
(0) %
09-06-2014 20:24
#2
Yararlı konu,teşekkürler dostum
---------------------

Kurtlar gelsin soframızı sersin...

Copyright 2014 © Hakim Bey

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler