THT DUYURU

Web & Server Güvenliği Doğru web ve veritabanı sunucusu güvenliği sağlanmadan, bilgisayar korsanları hassas verilerinize erişebilir. Web, Sunucu ve veritabanı güvenliğini nasıl sağlayacağınızı buradan öğrenebilirsiniz.

chat
Seçenekler

Mozilla STUN bağlantısını devre dışı bırakma.

TogoLegend - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
10/2013
Mesajlar:
1.070
Konular:
139
Teşekkür (Etti):
201
Teşekkür (Aldı):
157
Ticaret:
(0) %
10-09-2015 14:25
#1
Mozilla STUN bağlantısını devre dışı bırakma.
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar.Bugün sizlere vpn,proxy kullanırken mozilla ve chrome'un yarattığı güvenlik açığından bahsedeceğim ve önleme yöntemleri hakkında konuşacağız.Proxy,VPN kullandığınızda gizlenirsiniz fakat bu açık asıl ip adresini ele veriyor ve bulunmanızı kolaylaştırıyor.
Stun Nedir ?

Bir STUN (Kullanıcı Datagram Protokolü [UDP]’nin Ağ Adres Çeviricileri [NATs] üzerinden Basit Geçişi) sunucusu, NAT istemcilerinin (mesela bir güvenlik duvarının arkasında kalan bilgisayarlar) yerel ağ dışında yer alan bir VOIP hizmet sağlayıcısına telefon araması yönlendirmesine imkân verir.
Bazı kaynaklarda stun,webrtc olarak geçebilir.
Stun servisini kapatmak ?
Mozilla'da about:config yazıyoruz ve media.peerconnection.enabled kısmını aratıyoruz ve false yapıp tarayıcımızı yeniden başlatıyoruz.

--------------------- Siz c# %50 python %30 kafanızdan yüzde uydurarak hiçbir şey kazanamayacaksınız,öğrenemeyeceksiniz.Küçük çocuklar bir şey bilmediğiniz halde yorum yapmayın ben heçkırım havalarına girmeyin gerçekten bir şey bildiğiniz yok.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler