THT DUYURU

Web & Server Güvenliği Doğru web ve veritabanı sunucusu güvenliği sağlanmadan, bilgisayar korsanları hassas verilerinize erişebilir. Web, Sunucu ve veritabanı güvenliğini nasıl sağlayacağınızı buradan öğrenebilirsiniz.

chat
Seçenekler

GOOGLE Database MySQL Username Password HACK!

JohnDoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
09/2013
Nereden:
Teşkilat
Yaş:
34
Mesajlar:
2.717
Konular:
572
Teşekkür (Etti):
805
Teşekkür (Aldı):
929
Ticaret:
(0) %
17-09-2015 01:43
#1
GOOGLE Database MySQL Username Password HACK!
Merhabalar,

Bu dork ayrı ve bambaşka bir dork keyfini çıkarmanızı temenni ediyor ve konuya girerek devam ediyorum. Google arama motoru üzerinde bir çok indexlenmiş sitelerin (veritabanı, kullanıcı adı ve kullanıcı şifre) bilgilerine ulaşarak ele geçirebiliyoruz.

Google üzerinde aranacak olan dork;

Alıntı:
filetype:sql + cpanel mysql
Arama yaptığımız zaman bir çok web sitesi çıkacaktır. Bu sitelere giriş yaparak msql.sql uzantılı sitelere tıkladığımızda kullanıcı adı ve şifreleri alabiliriz.

Şifrelerin her birisi SHA1 ile şifrelenir. Şifreyi kırmak için alt kısımdaki vermiş olduğum url üzerinden decode ederek kırabilirsiniz.

Kırmış olduğunuz şifreler ile PHPAdmin, MySQL Front ve benzeri işlemler ile Database'ye bağlanabilirsiniz. Eğer'ki (root) şeklinde denk gelirseniz şifreyi kırdığınız'da direk sunucuya bağlanabilirsiniz.

Sunucu'ya login olduk'dan sonra bir önceki açmış olduğum konum'da Root'lama ile alakalı dökümana göz atarak işlemlere devam edebilirsiniz.
--------------------- " TürkHackTeam "Vatan Operasyonu" 4093 Site Hacked [Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez ! "
Türkiye'nin tek milli ve yerli #Hack grubu TürkHackTeam'dır. İçiniz rahat olsun biz buradayız.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler