THT DUYURU

Web & Server Güvenliği Doğru web ve veritabanı sunucusu güvenliği sağlanmadan, bilgisayar korsanları hassas verilerinize erişebilir. Web, Sunucu ve veritabanı güvenliğini nasıl sağlayacağınızı buradan öğrenebilirsiniz.

chat
Seçenekler

Ddos saldirisi nedir?

dreamerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
10/2008
Mesajlar:
154
Konular:
83
Teşekkür (Etti):
77
Teşekkür (Aldı):
43
Ticaret:
(0) %
06-01-2016 20:06
#1
Ddos saldirisi nedir?
DDos Attack Nedir? (Ddos Saldırı)

DDOS saldırılarından korunmak oldukça zordur. Genellikle DDOS saldırı konusunda çok usta olan bilgisayar korsanları bile kendi sunucularını DDOS'dan koruma konusunda aynı şekilde başarılı değildirler.

Küçük boyutlardaki (30-40 bilgisayardan oluşan botnet gibi) bir DDOS saldırısı, yazılım ile çoğu zaman kaynak IP adresleri bloke edilerek engellenebilir, fakat saldırı daha büyük boyutlardaysa saldıran IP adreslerini tanımlayıp engelleseniz bile gelen veri size atanan bant genişliğini harcayarak sitenizi açılmaz hale getirebilir.

DDOS saldırılarının bazen haftalar hatta aylarca sürdüğü düşünülürse bu ekstra bant genişliği faturası ve bunun yanında ziyaretçiye iyi hizmet sunamamak oldukça sinir bozucu olabiliyor. DDOS saldırılarında genellikle ++++++'ın hedef sunucuya doğrudan bağlanması gerekmediğinden, kim olduğunun bulunması da son derece güç bir iştir.


+DOS(DENİAL OF SERVİCE)=SİSTEMLERİ ÇALIŞAMAZ HALE GETİRMEK İÇİN YAPILAN SALDIRI TİPİ


+DDOS(DİSTRUBUTED DENİAL OF SERVİCE)=DOS SALDIRISININ YÜZLERCE BİNLERCE FARKLI SİSTEMDEN YAPILMASI


NOT: BU YÖNTEMİ KULLANARAK SİTEYİ ELE GEÇİRMİŞ DEĞİL ÇÖKERTMİŞ OLURSUNUZ

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler