THT DUYURU

Web & Server Güvenliği Doğru web ve veritabanı sunucusu güvenliği sağlanmadan, bilgisayar korsanları hassas verilerinize erişebilir. Web, Sunucu ve veritabanı güvenliğini nasıl sağlayacağınızı buradan öğrenebilirsiniz.

chat
Seçenekler

Girdiğiniz Siteler Ne kadar Güvenli Hemen Öğrenin

Dark-Defender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
E-Mail onayı yapılmamış üye
Üyelik tarihi:
04/2015
Nereden:
Zurich
Yaş:
23
Mesajlar:
3.539
Konular:
432
Teşekkür (Etti):
912
Teşekkür (Aldı):
1374
Ticaret:
(0) %
10-05-2016 00:21
#1
Girdiğiniz Siteler Ne kadar Güvenli Hemen Öğrenin
Günümüzde artık internet siteleri hayatımızın bir parçası haline geldi. Artık fatura ödemeden havalaye, film izlemekten chat yapmaya, uçak bileti almaktan yemek sipariş etmeye kadar bir çok işlemi internet siteleri üzerinden yapıyoruz.Ama bu girdiğimiz siteler ne kadar güvenli ? Özellikle de adı pek duyulmamış bir siteye girerken acaba güvende miyiz? İnternette güvenle sörf yapmak (internet sitelerinde gezmek) gün geçtikçe zorlaşıyor. Anti-virüs ve anti zararlı yazılım kurulu olsa bile zararlı bağlantılara tıkladıktan sonra, bulaşan zararlılar ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

Zararlı yazılımlar bir yana, güvenip de kayıt olduğunuz bir site, kayıt bilgileriniz aynı ise e-posta adresinizi,Facebook, Twitter gibi sosyal ap hesaplarınızı, kısacası online hayatınızı ele geçirebilir.

Özellikle büyüyen bir tehdit, sosyal ağlardaki fotoğraf galerilerine verilen bağlantılar. Daha doğrusu, gerçek bir siteye gibi görünen sahte url‘ler (internet adresleri) ve kısaltmalar. Bunları kontrol etmelisiniz!

Test edebileceğiniz sitelerKod:
ripoffreport.com/
trustgauge.com/
f-secure.com/en/web/home_global/online-scanner
eset.com/tr/home/products/online-scanner/

McAfee SiteAdvisor

Bu online uygulamaya eriştiğinizde listelenen başka SiteAdvisor uygulamalarını da görebilirsiniz. Kendi kendini güncelleyen bir güvenlik araç çubuğu da dahil olmak üzere çeşitli araçlar mevcut.

Metin kutusuna şüphelendiğiniz sitenin adresini yapıştırıp, “View a Site Report” tuşuna tıkladığınızda, uygulama bahsi geçen siteyi kontrol ederek size bir rapor sunacaktır.

Sitenin güvenli olup olmadığına ek olarak hangi ülkeden olduğunu, kullanıcı miktarını ve hakkındaki incelemeleri de sunuyor. Ayrıca site üzerindeki downloadların da zararlı olup olmadığını kontrol ediyor.

Norton SafeWeb


İnternet siteleri hakkında tehdit raporu sunan SafeWeb’de güçlü bir kullanıcı desteği var. SafeWeb‘in analizlerine ilaveten, bu kitlenin verdiği notları ve yaptığı incelemeleri okumak da mümkün.

Norton değerlendirmesinde yeşil: güvenli, turuncu: dikkatli olmak gerek, kırmızı: tehlikeli ya da gri: test edilmedi bilgisi yer alıyor. 17 farklı zararlı yazılım testinden elde edilen sonuçları barındıran bir rapor da cabası.

Bazı sitelerde e-ticaretin ne derece güvenli olduğuna dair detaylar da sunuluyor. Örneğin bahsi geçen site alışveriş esnasında iletilen verileri şifreliyor mu, gizlilik sözleşmesi var mı? Bunlar da online alışveriş yapmak isteyenler için çok önemli bilgiler

Phishtank
Bazı siteler size pek çok şey vaat eder ve kanıp girdiğinizde kişisel bilgilerinizi çalarak kötü amaçlarla kullanır, en azından satar.

Phishing yöntemiyle internet gezginlerini kandıran siteleri ihbar etmek, internet güvenliğine katkıda bulunmak içinPhishtank‘a katılabilirsiniz.

Ayrıca diğer kullanıcıların raporlarını da değerlendirebilir ve doğrulayabilirsiniz.
AVG Link Scanner

Sitenin güvenli olup olmadığını hızla öğrenmek isteyenler için böyle bir hizmet var.

Raporlarla ve detaylarla uğraşmak istemiyorsanız, Online Link Scan sizin için Phishtank, AVG ve Google Safe Browsing motorlarından araştırma yaparak, sitenin temiz olup olmadığını gösterir.

Bu hizmetin tek eksisi, metin kutusunu ve özet tablosunu çevreleyen sayısız metin, bağlantı reklam; bu da o kadar önemli bir eksi değil
Bunun yanında Mozilla ve Google Chrome Eklentisi olarak Kaspersky Firewall Eklentisi Çok Güzel bir uygulama Google Store'dan elde edebilirsiniz
Konu Dark-Defender tarafından (10-05-2016 00:24 Saat 00:24 ) değiştirilmiştir.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler