THT DUYURU

Web & Server Güvenliği Doğru web ve veritabanı sunucusu güvenliği sağlanmadan, bilgisayar korsanları hassas verilerinize erişebilir. Web, Sunucu ve veritabanı güvenliğini nasıl sağlayacağınızı buradan öğrenebilirsiniz.

chat
Seçenekler

SQL Ve MySQL Arasındaki Fark

Mapzilla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
09/2016
Mesajlar:
5.962
Konular:
289
Teşekkür (Etti):
890
Teşekkür (Aldı):
1388
Ticaret:
(0) %
06-05-2017 14:57
#1
Thumbs down
SQL Ve MySQL Arasındaki Fark
SQL vs MySQL

SQL, Structured Query Language anlamına gelir. Veritabanlarına erişim ve işlenmesi için standart bir dildir. MySQL, SQL Server, Oracle, Informix, Postgres vb gibi bir veritabanı yönetim sistemidir.

Veri yönetimi için bir yardımcı program göz önüne alındığında en popüler iki seçenek vardır; MySQL ve SQL Server. Her ikisi de verilerinizi bir kullanıcı arabirimi üzerinden organize ve hazır tutmada verimlidir.

SQL Server ve MySQL

MySQL geliştirme projesi GNU Genel Kamu Lisansı koşulları yanı sıra özel anlaşmalar altında, kaynak kodu yaptı. MySQL sahibi ve şimdi Oracle Corporation‘ın sahibi, tek bir kar amacı gütmeyen İsveç şirketi MySQL AB firma tarafından finanse edilmiştir.

SQL Server Microsoft tarafından üretildi ve tipik olarak Microsoft SQL Server olarak adlandırılır. Uzun bir geçmişi vardır ve genellikle güvenilir bir veri tabanı uygulamaları için tüm son trendler ve teknolojiler ekleyerek güncellenir. 11 Ekim 2011 PASS zirvede, Microsoft Denali kod adlı SQL Server, bir sonraki sürümde, SQL Server 2012 olacağını açıkladı. Çıkış tarihi 2012 yılının ilk yarısında olacak.Güçlü Yönleri: SQL Server ve MySQL

MySQL ve SQL Server MySQL farklılıkları hakkında daha iyi bir fikir vermek gerekirse, MySQL veri ekleme ve silme alanlarında zayıftır. Ancak veri depolama ve referans veriler için, mükemmel bir seçimdir.

MySQL ve SQL Server spesifik bazı teknik farklılıklar vardır: MySQL sürüm 5.0 saklı yordamlar, tetikleyiciler, görünümler ve imleçler gibi MySQL veritabanı sunucusu bir parçası haline geldi ve hala gelişim işlevleri ve yetenekleri bakımından zengin bir özellik bulamazsınız.Güvenlik: SQL Server ve MySQL

Güvenlik veri yönetimi için önemli bir husustur. MySQL ve Microsoft SQL Server, her iki teknoloji de, EC2 şikayet ve hükümet uygulamaları oluşturmak için yeterli güvenlik desteğine sahip olduğundan emin olun.

Microsoft Baseline Security Analyzer yöneticileri SQL Server kurulumu güncel olduğundan emin olur. MySQL de de bunu yapmak için böyle bir araç var.Destek: SQL Server ve MySQL

SQL Server ve MySQL her ikisi de ücretli ve ücretsi kendi üreticilerinin desteği var. Bildiğimiz gibi MySQL şimdi Capability Maturity Model (CMM) seviye 5 şirketi Oracle kuruluşudur ve teknik temsilcilerin desteği ile ve “Virtual MySQL DBA Assistant” sunuyor.

SQL veritabanı ve Cloud depolama yardımı sağlar. Dahası ücretsiz bir Microsoft SQL Server Migration Assistant (SSMA) SQL Server, Oracle, Microsoft Access, MySQL ve Sybase veri geçişini kolaylaştırır.Sonuç: MySQL vs SQL Server

Microsoft’un SQL Server MySQL üzerinde bazı ekstra özellikleri sağlar ve daha fazla geliştirme piyasasında güvenilir olduğu açıktır. Microsoft SQL Server’ın MySQL den daha iyi olduğunu söylemek yanlış olmaz.


SQL ve MySQL Nedir? SQL Server ve MySQL Arasındaki Fark
---------------------
YARDIMSEVER ÜYELER KULÜBÜ...

Konu Mapzilla tarafından (06-05-2017 15:16 Saat 15:16 ) değiştirilmiştir.
Knowledgeable, BS5HFQMCNJSIX Teşekkür etti.
Lawliet123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
07/2016
Mesajlar:
2.564
Konular:
144
Teşekkür (Etti):
464
Teşekkür (Aldı):
709
Ticaret:
(0) %
07-05-2017 15:22
#2
Ellerine Sağlık Yazmışsında Renler Koyu Ve Görsel Yok
Birdahakine Bunlara Özen Göster Olurmu
--------------------- Yeni Mahlasım ; ALW1EZ
Rootcourage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
03/2017
Mesajlar:
1.706
Konular:
47
Teşekkür (Etti):
8
Teşekkür (Aldı):
330
Ticaret:
(0) %
07-05-2017 15:24
#3
Yüreğine sağlık aydınlatıcı konu olmuş
---------------------
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Knowledgeable Teşekkür etti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler