Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Turkhackteam Under Ground
> Web & Server Güvenliği

Web & Server Güvenliği Doğru web ve veritabanı sunucusu güvenliği sağlanmadan, bilgisayar korsanları hassas verilerinize erişebilir. Web, Sunucu ve veritabanı güvenliğini nasıl sağlayacağınızı buradan öğrenebilirsiniz.


Şifrelerinize dikkat edin!!!

Web & Server Güvenliği

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 13-06-2012 10:38   #1
  • Teğmen
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
11/2011
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 19
Teşekkür (Aldı): 138


Şifrelerinize dikkat edin!!!
Eğer internette bolca zaman geçiriyorsanız,bir çok siteye üyeliğiniz var demektir.Hatta bazen üye olduğumuz yerleri bile unutabiliyoruz.Neyse aslında sadece internette değil, bir çok başka alanda şifre kullanıyoruz öyle değil mi? Bir çok insan şifrelerini özenle seçiyor ama diğer bir çok insan içinse aslında üye olunan yere giriş için gereken bir isim ya da rakam yığınından başka bir şey değil,bu yüzden de son derece zayıf şifre kullanabiliyorlar. hala bir çok kişi 123456 gibi basit şifre kullanmaya devam ediyor,hem de banka hesabı gibi kritik bilgileri korumak için.İngiltere de bir üniversite, kullandığımız şifreler hakkında bir araştırma yapmış.Araştırma sonuçlarına göre şifre seçimlerimiz içinde bulunduğumuz yaş gruplarını yansıtıyormuş.Yani kullanıcı yaşı arttıkça,şifrenin kuvveti de artıyormuş (yani bir şeylerin değerini zaman geçtikçe anlıyoruz). Ayrıca kullanılan dil de şifrenin zorluk derecesini artırabiliyormuş.Almanca ve Korece dilleri kuvvetli şifre yaratmakta daha karmaşık olabiliyorlarmış.Bir not daha kadınlar erkeklere göre daha güçlü şifre kullanıyorlarmış.Burada aman dikkat ediyoruz: Eğer kişisel bilgilerinizi internet üzerinde kullanmanız gerekiyorsa, kullandığınız şifreleri olabildiğince güçlü tutmak bazen hayati derecede önem taşıyor.

alıntı.___________________________________________

oldu olacak sitenin girişine senin adresi katalımmı ?
imzanızda iletişim adresi vermeniz sitenizin reklamını yapmanız yasaktır...

 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
Siber Güvenlik
sosyal medya bayilik paneli
instagram takipci hilesi

wau