Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Turkhackteam Under Ground
> Web & Server Güvenliği

Web & Server Güvenliği Doğru web ve veritabanı sunucusu güvenliği sağlanmadan, bilgisayar korsanları hassas verilerinize erişebilir. Web, Sunucu ve veritabanı güvenliğini nasıl sağlayacağınızı buradan öğrenebilirsiniz.


Gizlenen güvenlik açığı!

Web & Server Güvenliği

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 12-07-2012 13:57   #1
  • Forumdan Uzaklaştırıldı
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
07/2012
Nereden
akçakoca
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 12
Teşekkür (Aldı): 111


Gizlenen güvenlik açığı!Geçtiğimiz günlerde yapılan bir güvenlik ve gizlilik konferansında konuşan güvenlik uzmanları, iki sene önce nereyse bütün web tarayıcılarını etkileyen bir güvenlik açığı bulduklarını, ama yine güvenlik sebebi ile açıklayamadıklarını söylediler. Açık hem de en özel bilgilerimizin aktarıldığı güvenli bağlantıda.

Teorik olarak güvenli bağlantıda bilgisayarınız, sadece karşıdaki iletişim kurduğu sunucuyu güvenli olarak alıp, aradaki diğer bütün sunucuları güvensiz olarak tanımlıyor. Ama pratikte ise bu o kadar kolay değil. Kimi zaman tarayıcınızın güvenmek zorunda olduğu tanımlanmış proksiler gibi başka sunucular olabiliyor.

Bulunan güvenlik açığı ise güvenli bağlantı kurulduktan sonra çoğu tarayıcının beraberinde gelen güvensiz verileri de güvenli bağlantıya dâhil olarak görmesi ile ilgili. Bu şekilde güvenli bağlantı kurulduktan sonra aradaki bir sunucu sahte sayfalar göndererek kullanıcıyı aldatabiliyor.

Internet Explorer 7 ve 8, Firefox 2 ve 3, Opera 9, Chrome Beta ve 1 sürümlerindeki bu açık artık kapatılmış. Ama bu eski ve güvenli olarak bildiğimiz tarayıcıların bile önemli hataları olabildiğini gösteriyor. Bu yüzden web tarayıcınızı sürekli güncel tutmakta büyük fayda var.

DipNot : Paylaşımın Farklı Forumlarda izinsiz şekilde paylaşılması telif hakkı yasasına göre uygun değildir !. sadece THT ye aittir

Geccsaa !
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
Siber Güvenlik
sosyal medya bayilik paneli
instagram takipci hilesi

wau