THT DUYURU

Web & Server Güvenliği Doğru web ve veritabanı sunucusu güvenliği sağlanmadan, bilgisayar korsanları hassas verilerinize erişebilir. Web, Sunucu ve veritabanı güvenliğini nasıl sağlayacağınızı buradan öğrenebilirsiniz.

chat
Seçenekler

Anti Flood Protection

WhooLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
09/2012
Nereden:
Hunger Games
Mesajlar:
1.699
Konular:
152
Teşekkür (Etti):
795
Teşekkür (Aldı):
420
Ticaret:
(0) %
12-06-2013 14:34
#1
Anti Flood Protection
Bu modülün görevi nedir? Bu modül HTTP Flood ve Brute Force ataklarının PHP ve .NET uygulamalarda web uygulama seviyesinde engellenmesini sağlamaktadır. Bunlara örnek olarak web sayfası tarama veya yavaşlatma girişiminde bulunanlar gösterilebilir. Bu program HTTP flood saldırılarını htaccess yada iptables kullanarak engellemektedir. Örnek ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir.

Bu modül nasıl kullanılır? Kullanımı çok basittir! Sadece aşağıda linki verilen modülü (iosec.php) hangi sayfayı koruyacaksanız include etmeniz yeterli olacaktır. IOSEC HTTP Anti Flood Security Gateway Modülünün Özellikleri Web uygulama seviyesinde yapabilecekleriniz, Proxyleri engeller. (sadece HTTP headerı üzerinde gelenleri) Flood yapan ip adresini bulur. İzin verilmeyen araçların (HTTP flood, brute force tools, vulnerability scanners, vb...) engellenmesini veya yavaşlatılmasını sağlar. Sunucu kaynaklarınızın (cpu, ram, database, vb...) saldırı anında kormunmasını sağlar. İhlal yaratan ip adresilerinin tamamen yada geçici süreliğini banlanmasını sağlar. Bu ip adresleri banlist dosyasında tutulur. Saldırı başladığında sizi e-posta ile uyarır. Eğer bu aracı canlı olarak test etmek isterseniz yandaki linke tıklayabilirsiniz: IOSEC HTTP Anti Flood Security Gateway Module tool is also available here Anti Flood'u indir: HTTP Anti Flood/DoS Security Module | Free System Administration software downloads at SourceForge.net
---------------------
Allah'a Emanet kardeşlerim ,abilerim.

Duydumki LeBlanc nerf atmışsın rito ama unutmaki babanın s4de 2000 LeBlanc oyunu var.

The Master of LeBlanc.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler