THT DUYURU

chat
Webmaster Rss Webmaster sitelerinden rss kaynaklar

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Temel Webmaster Unsurları / SMK

Hakyiyenhacky3r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hevesli Üye
Üyelik tarihi:
06/2016
Nereden:
İnstagram
Yaş:
20
Mesajlar:
4.305
Konular:
747
Teşekkür (Etti):
233
Teşekkür (Aldı):
1255
Ticaret:
(0) %
0
7732
20-05-2019 21:52
#1
Merhaba Arkadaşlar

Genel Terimler Şu Şekilde Sıralanabilir ;
• Adsense, Adwords
• Google, Bing, Yahoo, Yandex
• Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)
• Alexa
• E-Ticaret, Blogger vb.


• Adsense, Adwords
Adsense, google amcamızın bize verdiği reklamları yönetmemize yarayan bir web site yazılımı olmakla beraber yüzbinlerce kullanıcının gelir kaynağıdır. Tabi ki adsense almak için bazı şartlar barındırmanız gerekir. Bu şartlar politika kararları veya özgün içerikler ile sınırlandırılmıştır fazla zor bir olay değildir yani. Politika kararlarına göre warez veya yasa dışı hiçbirşey sitede olmalalıdır. Hile kelimesi adsense tarafından kötü algılanmaktadır. Özgün içerik de en önemli olaylardan biridir, teşvik edici içerik değil bilgi sahibi olucak içerikler yazılmalıdır. Daha sonra adsense üzerinden başvurunuzu yapıp en fazla 15 günü iş günü içerisinde sizde google üzerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz. Adwords ise adsense durumunun tersi olarak sayılabilir google a reklam verme işlemi yani adwords sayesinde belirlediğiniz kelimelerde direkt olarak cüzi bir miktar vererek en üst sırada çıkabilirsiniz, tabi reklam tek çare olmayabilir Google Türkiye kullanucıların çoğu reklamlara değil 1.sıradaki siteye girmektedir. Yani birazdan anlatacağamız seo olayı baştan sona sitenin temelini oluşturmaktadır.

• Google, Bing, Yahoo, Yandex
Bu arama motorlarında webmaster araçlarına kaydolmayı sakın ihmal etmeyin, yandex metrica, google tag manager, google analytics, bing webmaster gibi öncelikli platformlara önem gösterin. Google analytics gerçek zamanlı olarak sitedeki kullanıcı sayınızdan, aylık e-ticaret kazancınıza kadar herşeyi göstermektedir. Android kullanıcılarına google play dan yüklemelerini tavsiye ediyorum.
• Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)
SEO siteniz için en vazgeçilmez yapı unsurudur, seo da başlıca dikkat edilmesi gerekenler başlığınız, açıklama bölümünüz, me-ta etiketleriniz, içerikleriniz ve sosyal medya. Bunlar seo için temel yapı taşlarını oluşturan bileşenlerdir. Google gibi bir platformda üst sıralara çıkmak çok zor olsa da doğru ve çalışkan bir seo çalışmasıyla üst sıralara gelmeniz çok basit.• Alexa
Alexa organik hitleriniz hangi ülke veya ülkelerden daha fazla geliyorsa o ülkelerde sizi sıralamaya koyar ayrıca sitenizin dünya sıralamınızı da alexa.com/siteinfo/siteadresiniz.com üzerinden öğrenebilirsiniz.


• E-Ticaret, Blogger ve Diğerleri
E-Ticaret internet üzerinden ticari işlemlerinizi yaptığınız kurumsal sitelere verilen genel isimdir. Bloggerlar ise makale yazanlara denir. Google, bloggerlar için ücretsiz bir şekilde websitesi oluşturmak için sizlere blogspot.com u açmış daha ne istiyorsunuz google amcadan. Eğer sizde ücretsiz bir blog yazarı olmak istiyor iseniz blogspot.com adresini ziyaret edip, google hesabınızla giriş yapın ve hemen makale yazmaya ve adsense üzerinden kazanç sağlamaya başlayın.


--------------------- I never lose. Either I win or I learn.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler