Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Sunucu Yönetimi ve Güvenliği
> Windows Server Yönetim

Windows Server Yönetim Windows tabanlı server yönetim
DNS ve IIS Parking

Windows Server Yönetim

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 21-06-2016 11:52   #1
  • Yarbay
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
01/2013
Nereden
E5
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 1736
Teşekkür (Aldı): 2231


DNS ve IIS ParkingDNS sunucumuzu parking olarak kullanabilmemiz için bir tane domainimizin olması gerekiyor. Bu domaine nameserver tanımlayınız. ( Domaini aldığınız firmanın domain yönetim panelinden yapmanız gerekiyor )


Domaini tanımlanan nameservere yönlendireceğiz.Domain üzerinden Nameserver oluşturma işlemini tamamladık şimdi dns sunucuda bu nameserverlara karşı gelecek A kayıtlarını eklememiz gerekiyor.

Şimdi DNS sunucumuza giderek alan adımız için domain oluşturacağız.

DNS sunucumuza sağ tıklayarak ADD New Zone diyoruz.Gelecek ekranda klasik kurulum sihirbazına hoş geldin ekranı karşılıyor bizi ve Next mühendisliğine başlayıp devam ediyoruz JEkleyeceğimiz zone Primary zone olduğu için Primary zone seçerek devam ediyoruz.

Bir sonraki ekranda domain adını yazarak next diyoruz.Sonraki ekranda yine birşeyi değiştirmeden next tıklayarak devam ediyoruz.Dynamic update istemediğim için Next tıklayarak devam ediyorum ve sonraki ekranda Fnish tıklayarak işlemi bitiriyorum. Artık domainim eklendi sıra geldi nameserverları tanımlamaya.

Alan adımı seçtikten sonra sağ tıklayıp Properties giriyoruz ve Nameserver tabına gelip varsa nameserverları sildikten sonra Add tıklayarak biraz önce eklediğimiz dnsleri aşağıda ki gibi ekliyoruz.
DNS ekleme işleminide tamamladıktan sonra artık domainimiz ve dns adreslerimiz sunucumuzu görüyor. Şimdi ise root domain eklememiz gerekiyor. Add New zone tıklayarak domain adına . yazarak biraz önce domain eklemedeki aynı adımları tekrarlıyoruz, evet yanlış okumadınız bildiğimiz nokta JŞimdi root forward lookup zones altında .(root) adında bir domain geldiğini fark etmişsinizdir.

Şimdi root domaini açıyoruz ve new domain tıklayarak com ve net domainlerini aşağıda ki gibi ekliyoruz.Net ve com domainlerini new domain tıklayıp ekledikten sonra tekrar sağ tıklayıp new domain diyoruz ve * yazarak domaini ekliyoruz. * domainlerinin altına ise sunucumuzun IP adresini ekliyoruz. Yani son durumun yukarıdaki gibi olması gerekiyor. Com ve net’te yaptığımız işlemin aynısını domain uzantıları için tekrarlamamız gerekiyor ( com.tr, net.tr, gen.tr, gov.tr, edu.tr gibi )

Artık dnslerini dns1.okanozbey.com dns2.okanozbey.com yaptığım herhangi bir domain verdiğiniz ip adresine parking yapılmış olacaktır.

Örnek olarak okanozbey.net alan adının dnslerini dns1.okanozbey.com ve dns2.okanozbey.com olarak güncellemem halinde cmd ‘ye ping okanozbey.com yazdığımda ip adresinin 1.1.1.1 olduğunu görebilirim. Ayrıca sadece okanozbey.com değil random.okanozbey.com ( Wildcard ) olarak düşünebilirsiniz herhangi bir kayıtı sorguladığınız da dahi 1.1.1.1 ip adresine yönlenecektir.

Artık nameserver yönlendirmesi yaptığımız tüm domainler sunucumuza yönlenecek ancak asıl amacımız her domain için aynı sitenin açılmasıydı şimdi IIS tarafında bunu ayarlayalım.

IIS ‘de açılmasını istediğimiz web sitesinin binding’ine * eklememiz yeterli oluyor.


Evet tüm işlem bu kadar.___________________________________________

- 2015-2018 Moderasyon -
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 21-06-2016 11:53   #2
  • Yüzbaşı
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
04/2015
Nereden
Çorum
Yaş
20
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 44
Teşekkür (Aldı): 208
Nameserver Konuma Bakabilirmisin ?___________________________________________

Atatürk'ü Sevmek Maya Gibidir. Sütü Bozuk Olanda Tutmaz.

Who said cellos can't be ME T AL?

 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+

Sosyal Medya Bayilik Paneli
paykasa

wau