Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform... >
Information Technology’s
> Windows

Windows Microsoft Windows sürümleriyle ilgili paylaşım alanı. Windows 10, 8.1, 8, 7, vista, xp, 98, 95.

r57


win xp usbden format atmak

Windows

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 09-05-2012   #1
 • Offline
 • Üsteğmen
 • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Jan 2012
Nereden
Yigidin Harman Oldugu yer
Mesajlar
Konular


  
Cool win xp usbden format atmakBu yazımızda Windows XP kurulum dosyalarını nasıl USB belleğe atacağınızı ve buradan da nasıl kurulum yapacağını anlatacağız.
İhtiyacınız olan tek şey 1 GByte kapasiteli bir USB disk ve sistemi USB’den Boot eden bir anakart.


USB bellekten Windows XP kurmak mümkün.

USB bellekten kurulum neden bu kadar önemli. Orijinal CD’niz çizilmiş olabilir ve kurulum esnasında hata da verebilir. USB’den yapılan bir kurulum çizilme derdi yok. Buna ek olarak optik sürücüsü olmayan diz üstü sistemlere bu yöntemi bilmeniz şart. Kaldı ki USB bellek ile yapılan kurulum Windows CD’sinden çok daha hızlı.

USB MultiBoot 10 Programını İndirin

İlk yapmanız şey USB MultiBoot 10 programını indirmek. MultiBoot 10 esasında birçok programı içinde bulunduran bir klasör. Bu klasörün içini açıp USB_MultiBoot_10.cmd adlı dosyayı çalıştırın.


USB_MultiBoot_10.cmd adlı dosyayı çalıştırın.

Karşınızda ilk olarak bir DOS ekranı çıkacak. Bu DOS ekranında bu program hakkında bilgi veriliyor. Bu bilgiyi geçmek için herhangi bir tuş’a basın.
USB Belleği Sisteme Takın

USB belleği sisteme takın ve DOS penceresinde gelen “H” harfini basın. Bu oldukça önemli bir özellik. Çünkü burada USB belleğe bir format atmanız gerekecek. Bu format ikinci bir program çalıştırılarak yapılır.


HP USB Disk storage format programını H harfi ile çalıştın.

DOS penceresinde H harfine basın ve bekleyin. Vista kullanıcıları burada “Yönetici hakları” isteniyor. Böyle bir durumda Başlat menüsünden Denetim masasına gidin. Burada kullanıcı hesaplarına ulaşın. Kullanıcı hesap denetimini aç veya kapa seçeneğini girin ve kutucuğu işaretleyip bu pencereyi terk edin. Bunu yaptığınızda HP USB Disk Storage Format programı açılacak.

USB Belleğe Format Atın

Açılan pencerede dikkat etmeniz gereken tek şey en üst’te USB belleğinizin tanınmış olması. File System, Fat32 olarak işaretlenmeli. İşlem uzun sürmesin diye Quick Format seçeneği de işaretlenmeli.

http://img70.resimup.net/di/ODVB.jpg

USB belleğin tanımlı olduğuna bakın.

Bunu yaptığınızda USB bellekte tüm bilgiler silinecek. Dosya formatı Fat 32 olacak ve Windows XP kurulum dosyaları için hazır olacak.
Windows XP Dosyalarını Göstermek

Windows XP dosyalarını burada göstermeniz gerekiyor. USB belleğe kopyalayacağınız kaynağı vermelisiniz. Bu Windows XP CD veya sabit disk’te bulunan klasör olabilir. Yapmanız gereken tek şey, DOS penceresinden “1” harfini girmek ve Enter tuşuna basmak.


DOS penceresinden 1 harfini girip Enter’a basın.

Çıkan pencerede size kaynağın yolu sorulacak. C sürücüsünün içine attığınız Windows XP dosyasını göstermeniz gerekir. Aynısı optik sürücü içinde olan Windows XP yolunu için de geçerli.

http://img58.resimup.net/di/9CAZ.jpg


XP kurulum dosyalarının olduğu klasörü göstermelisiniz.
Dosyaların bulunduğu klasörü girdiğinizde ikinci bir pencere açılacak. Bu pencereler makine adı, kullanıcı adı, yönetici parolası, Windows XP parolası gibi bilgiler girecek. Bu alanları doldurmalısınız. Bunu yaptığınızda Windows XP kurulumunda size makine adı, yönetici parolası ve benzeri şeyler sorulmayacak.

http://img55.resimup.net/di/KNFP.jpg

Evet tuşuna basın ve sizden istediği bilgileri girin.
USB Belleğin Harfini Girmek

DOS penceresine geri döndünüz. Şimdi sıra “2” harfini girip Enter’a basmak olacak. Burada yine bir önceki ekran gibi bir “klasöre göz at” penceresi çıkacak. USB belleğin harfini buraya girin.

DOS enceresinden 2 harfini girin.
Eğer Windows 7 kullanıyorsanız, programı kapatıp tüm adımları baştan uygulamanız gerekecek. Zira MultiBoot, Windows 7'yi desteklemiyor. Bu sorunu çözmek için programın .exe dosyasının üzerine gelip, sağ tıklayıp, "Düzenle" seçeneğini tıklıyoruz.

http://img62.resimup.net/di/EHIU.jpg

Sonrasında ise, resimde görmüş olduğunuz satırı bularak "6.0." yazılı olan kısmı, "6.1." olarak değiştirin. Bunu yaptıktan sonra, sol üst köşeden kaydedin ve NotePad'i kapatın. Artık programın kurulumuna baştan başlayabilirsiniz.

http://img55.resimup.net/di/94WM.jpg

Çıkmadan önce kaydetmeyi unutmayın.
Dosyalar Kopyalamaya Hazır

İstenilen bilgiler girildiğinde tekrar DOS penceresine dönüyoruz. Şimdi sıra geldi kurulum dosyalarını belleğe kopyalamaya. Bunun için “3” harfini girip Enter tuşuna basın.

Dosyaları kopyalamak için 3 tuşuna basın.

Kopayalama işlemi biraz uzun sürebilir. Arada bir pencere de açılabilir. Burada karşınıza çıkan tüm pencereleri “Evet” ile işaretleyin ve kurulumun bitmesini bekleyin.


Kurulum dosyaları USB belleğe kopyalanıyor.
Windows XP Kurulumu

Windows XP kurulum dosyaları USB belleğin içine kopyalanmış durumda. Bu belleği şimdi istediğiniz sisteme takabilirsiniz. Anakart’ın USB-HDD’ye göre ayarlanmış olduğuna dikkat (bkz. USB Boot) edin.


Kurulum ekranında ilk olarak 1 seçeneğini girin.

Sistemi USB bellekten açın ve ilk seçenek olarak “1” harfini girin. Bu oldukça önemli bir durum. USB belleği Windows XP kurulana kadar çalıştırmayın.

Sistem yeniden başladığında tekrar 1 harfini girin. Arkasından da “2” harfi için grafik ara yüz’ü kullanın. Hepsi bu kadar.
    


Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 09-05-2012   #2
 • Offline
 • Asteğmen
 • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Apr 2012
Mesajlar
9
Konular
1


  


bunu bilmeyen yok herhalde ama yinede emege saygı
    
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 09-05-2012   #3
 • Offline
 • Üsteğmen
 • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Jan 2012
Nereden
Yigidin Harman Oldugu yer
Mesajlar
Konular


  


çogu kişi bilmiyo
    


Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 09-05-2012   #4
 • Offline
 • Yüzbaşı
 • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Jul 2010
Nereden
Balıkesir
Yaş
24
Mesajlar
Konular


  


Ben buna kısacası ghost yöntemi diyorum
    


__________________

Donnie yen & kung fu farkı !

[YOUTUBE]87U7kpJJShQ[/YOUTUBE]

Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 03-08-2012   #5
 • Offline
 • Yüzbaşı
 • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Jan 2012
Yaş
21
Mesajlar
Konular


  


yararlı .. yaı fontunu küçültürmüdün
    


__________________

Kod:
/#/
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından açılmaktadır.
Bu konular yönetimimiz tarafından takip edilsede gözden kaçabilen telif hakkı olan veya mahkeme kararı çıkmış konular sitemizde bulunabilir. Bu tür konuları bize turkhackteamiletisim [at] gmail.com adresine mail atarak bildirdiğiniz takdirde en kısa sürede konular hakkında gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com


Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Turkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Turkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Turkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme VakfıGoogle Links

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.