THT DUYURU

chat
ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

WordPress Özel Alan Nedir ? @ @

'BozKurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hevesli Üye
Üyelik tarihi:
07/2013
Nereden:
İstanbul
Mesajlar:
11.183
Konular:
3339
Teşekkür (Etti):
2228
Teşekkür (Aldı):
3019
Ticaret:
(0) %
0
650
05-09-2014 02:23
#1
WordPress Özel Alan Nedir ?
WordPress Özel Alan, sitenizde bulunan makalelere, konulara, videolara, yazılara özgü özel tanımlamalar yapmanıza müsade eden küçük bir koddan geçen sistem, mantıksal olarak bakınca küçük ama hayal gücünüze bağlı olarak çok geniş bir sistem,

Örneğin : HTC Desire 610 Teknik Özellik başlıklı İnceleme makelemde telefon özelliklerini tamamen özel alan yardımıyla girmekteyim, Aynı zaman da, Soner Sarıkabadayı -Yarabandı adlı video içeriğim de videoya ait embed kodlarını vs. bunlarda özel alan yardımıyla girilmekte. Yani bahsettiğimiz olayı anlattığım gibi konuya ait verileri istediğimiz gibi biçimlendirip konu içerisine ekleme olanağı sağlamakta.
WordPress Özel Alan Nasıl Kullanılır ?
Aşağıda eklediğim kod ile birlikte single.php veya özel loop içerisine verdiğim kodu eklediğiniz taktir de konu içerisinde yazı yazarken bir alt sekmede bulunan özel alan aracılığıyla basitçe Giriş sağlayabilirsiniz.
Anlatım Videosu
WordPress Özel Alan Kullanımı - YouTubeWordPress Özel Alan Geliştirme
Özel alanlarınız **** box yöntemiyle geliştirebilir. Kendinize kolaylık sağlayabilirsiniz.
WordPress **** Box Hakkında Detaylı bilgi almak için, WordPress Yazı Alanına ****box Ekleme adlı makaleyi incelerseniz detaylıca anlatmaya çalıştım.
Şimdiden Kolay Gelsin.
Kodlar

Kod:
<?php echo get_post_****($post->ID, "demo", true); ?>demo yazan kısım özel Alan adımızı belirlemektedir. Dilediğiniz gibi değiştirebilir Kullanım alanı yaratabilirsiniz.
--------------------- "En çok inandığımız şeyler, en az bildiklerimizdir."
- M.D. Montaigne.
aslanmax75 Teşekkür etti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler