THT DUYURU

chat
takipci
Seçenekler

<<< Wordpress’e favicon eklemek >>>

'GÖKBÖRÜ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Özel Üye
Üyelik tarihi:
08/2012
Nereden:
Belirsiz.
Mesajlar:
11.068
Konular:
1652
Teşekkür (Etti):
4440
Teşekkür (Aldı):
4943
Ticaret:
(0) %
0
522
06-09-2014 17:31
#1
Wordpress’e favicon eklemek eklemek için 2 yöntem vardır. Bu yöntemlere gecmeden önce temanızın panelinden favicon eklenip eklenmemeye izin verildiğine mutlaka bakın.Eğer izin veriliyorsa tema paneliniz aracılığı ile kolaylıkla favicon yükleyebilirsiniz. Eğer tema paneliniz yoksa veya paneliniz içerisinde buna benzer herhangi bir şey yoksa o halde yöntemleri denemeniz gerekecek demektir. İlk ve en uğraşsız olan yöntem bu işi eklenti ile halletmektir. Custom Favicon adlı eklentiyi kurarak bu eklenti sayesinde anında istediğiniz favicon’u değiştirebilirsiniz. Genelde tercih edilen en pratik yöntem budur.

Fakat web sitenizde zaten çok fazla eklenti kullanıyorsanız ve bir de bu eklenti ile daha da kalabalık yapmak istemiyorsanız, yapmanız gereken;

Wp-Admin yani yönetim panelinden sol tarafta bulunan Görünüm menüsüne ait olan düzenleyici alt menüsüne giriniz. Açılan pencerede sağ tarafta tema dosyalarınızı göreceksiniz bu dosyalar arasında header.php dosyasını bularak tıklayınız. açılan dosya kodlarında </head> kodununun hemen üstüne aşağıdaki kodu ekleyiniz ve dosyayı güncelle butonu ile dosyanızı kaydediniz daha sonra FTP'ye bağlanarak tema dosyamızın içine favicon.ico isimli ico uzantılı icon dosyamızı yüklüyoruz.


Kod:
<link rel="shortcut icon" href="<?php bloginfo('template_url'); ?>/favicon.ico" />
---------------------


Vatan ne Türkiye'dir Türkler'e, ne Türkistan;
Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan.


Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler