THT DUYURU

chat
ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

WordPress Beyaz Sayfa Hatası @ @

'Black Warrior - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yardımsever
Üyelik tarihi:
01/2013
Nereden:
E5
Mesajlar:
12.131
Konular:
6505
Teşekkür (Etti):
1703
Teşekkür (Aldı):
2212
Ticaret:
(0) %
0
497
25-09-2014 17:40
#1WordPress kullanıcıların en çok karşılaştığı sorun olan wordpress beyaz sayfa hatası aslında çokda korkulacak bir hata değildir arkadaşlar. Çok uzun süredir wordpress kullanmama rağmen çok fazla karşılaşmadığım bir hata olsada gördüğüm kadarıyla bir çok wordpress kullanıcının korkulu rüyası haline gelmiş bu hata. Hatanın %90 sebebi eklentiler olsada bazen farklı durumlar yüzünden de wordpress beyaz sayfa hatası ile karşılaşabiliyoruz. Bu konu hakkında ayrıntılı bir makale hazırlayıp sorunu kökden çözmek istedim.

Eklenti ve Temalar

Çoğu zaman beyaz sayfa hatasının nedeni eklentiler olmaktadır. Hostinginize bağlanıp wp-content > plugins klasorünüzün adını değiştirin ve tüm eklentilerin pasif haline gelmesini sağlayın. Sonrasında hatanın düzelip düzelmediğini kontrol edin. Eğer sorun düzeldiyse plugins klasörünüzün adını düzeltin ve içindeki eklentilerin adını sırayla değiştirip deneme yanılma yöntemi ile sorunun hangi eklentiden kaynaklandığını bulun ve eklentiyi pasif haline getirin. Genelde cache eklentilerinden kaynaklanıyor bu hata o yüzden cache eklentisi kullanıyorsanız ilk olarak ondan başlamanızı tavsiye ederim. Eğer plugins klasörünün adını değiştirdiğinizde sorununuz hala devam ediyorsa sorun eklentilerden kaynaklanmıyor demektir. Bu durumda kullandığınız temanın (wp-content > themes > kullandıgınız tema) adını değiştirip default temanın aktifleşmesini sağlayınız ve hatanın hala devam edip etmediğini kontrol ediniz. Sorun hala devam ediyorsa sorun temanızda da değil demektir. Eğer sorun düzeldiyse sorun temanızdadır ve temanızı düzenlemeniz gerekmektedir.

Wp-Config Dil Kodlaması

Eklenti ve temalar yöntemini denedim fakat hala sorunum çözülmedi diyorsanız birde bu adımı deneyin. Hostinginizin ana dizininde bulunan wp-config.php dosyasını masaüstüne indirip notepad++ programı ile açın. Kodlama menüsü altında bulunan ANSI kodlamasına dönüştür seçeneği ile dosyanın koslamasını ANSI olarak değiştirin ve hostunuza geri yükleyin. Eğer kodlama ile ilgili bir sorunsa muhtemelen düzelecektir.

Pluggable Dosyası

Nadir de olsa bu hata yüzünden de beyaz sayfa hatası ile karşılaşabilmekteyiz. WordPress dosyalarından wp-inculides/pluggable.php dosyasını masaüstüne indirip notepad++ ile düzenliyoruz ve dosyanın en üstüne aşağıdaki kodu ekleyip kaydediyoruz. Bu kod beyaz sayfa hatası dışında sadece pluggable hatası yaşayan kullanıcılarında işine yarayacaktır. Eğer siteniz pluggable hatası veriyorsa aşağıdaki kodu dediğim gibi sayfanın en başına eklemek sorununuzu kökden çözecektir.

Kod:
<?php ob_start(); ?>
WordPress Dosyalarını Güncelleyin

Sorununuz hala devam ediyorsa son sürüm temiz bir wordpress dosyası indirip klasörün içinden wp-content klasörü ve wp-config-sample dosyasını sildikten sonra hostunuzdaki eski dosyaların üstüne yükleyin. Böylece wordpressinizi güncellemiş olacaksınız. Sorun bu dosyalarda ise çözülmüş olacaktır.

Safe Mode Ayarı

Tüm seçenekleri denediniz fakat hala sorun devam ediyorsa sorun hostunuzun php.ini dosyasında olabilir. Hosting firmanızla görüşüp hostunuzun safe mode ayarının ne durumda olduğunu sorunuz. Off durumunda ise on olarak değiştirmesini isteyiniz.

Yeniden Kurulum

Herşeye rağmen beyaz sayfa hatanız hala devam ediyorsa geriye tek bir seçeneğiniz kalıyor. Sitenizin wp-content klasörünü ve veritabanınızı bilgisayarınıza indirin ve hostinginizi komple temizleyin. Sıfırdan temiz bir wordpress sürümü yükleyin ve kurulumu bitirin. Sonrasında eski veritabanınızı yenisi ile değiştirin. Wp-content klasörünüde hostuna yükleyin. Bu durum sorununuzu %99 çözecektir zaten bu durumda da hala sorun devam ediyorsa sorun hostinginizdedir. Hosting şirketinizde görüşüp herşeyin yolunda gidip gitmediğinden emin olun..

---------------------
- 2015-2018 Moderasyon -

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler