THT DUYURU

chat
takipci
Seçenekler

En Güncel 5 Farklı SEO yöntemi

ZipKa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
10/2014
Nereden:
Abu Dabi
Mesajlar:
828
Konular:
147
Teşekkür (Etti):
391
Teşekkür (Aldı):
268
Ticaret:
(0) %
0
397
15-01-2015 18:20
#1
2014 senesinde SEO halen ehemmiyetini savunuyor . Bilhassa dünyanın en fazla seçim edilen bulma motoru Google, ziyaretçilerine en güzel muhtevaları sunma açısından bu konuyu çok daha çok önemsiyor.

Google, önce kurulduğu senelerden bu vakte civarı bulma algoritmalarında pekçok değişiklik inşa etti . Google’ın yaptığı değişikliklerin odak noktası her süre geriye bağlantılar çevresinde toplanıysilahlı güç. Kısacası hatırlatırsak, Altavista en fazla “eş sözcük ” seçenekleriyle sıralama yaparken; Google, geriye bağlantılar üst kısmına yoğunlaşmıştı ve kullanıcılara en realist sonuçları vererek başarıya ulaşmıştı.
Bu kez bulma motoru Google, algoritmalarında kocaman bir değişiklik inşa etti ve hemen hemen 2014 senesinde SEO’yu yeniden yazdı. Google’ın 2014 seneninden bu yana bulma stratejilerinde değişin roller ve gelişmelere bakalım.

bir. İçerik Pazarlamada SEO halen en olabilitesi yüksek seçenecek
İçerik pazarlamada halen pekçok uzman SEO danışmanı kalifiye içeriklerin üretilmesine devam etmesi gerektiğinin vurgusunu inşa ediyor . Emin olun kalifiye içerik bu son zamanlarda tek olmadığından çok daha mühim.


Yüzlerce içerik üretmek mahaline kalifiye bir ya da 2 içerik üretmek daha yararlıdır . Sözgelişi , markalar amaçlı infografik ve slayt içeriklerinin önemi yükseliş işaret etmektedir . Bu ayrıntılar dışarısında bulma kelimelerini çok güzel bir biçimde araştırmanız gerekmektedir. Siz iyi olanını yapıyorsanız, ötekileri her süre sizden daha iyi olanını yapacaktır. Zira son zamanlarda İçerik Pazarlama (Content Marketing)’da bütün sektörlerde SEO rekabeti yükseliş gösterdi.

2. Google yazarlarının önemi artıyor
Google, 2014 seneyi başlarından beri yalnızca kalifiye içerik tıklamalarını artırmak amaçlı mühim bir gayret içerisinde . Bu bulma motoru en başından beri bloglara karşın kocaman bir ilgi duyuyor. Kalifiye içeriklerin de yazar ve bloglardan geldiğini biliyor, bu yüzden bulma sonuçlarında yazarlık bağlantılarına daha çok rank verdiğini doğruluyor.

Yazar bağlantılarına bir birlik bulma neticelerine isabet gelmiş olabilirsiniz. Yazarlık bağlantıları bulma sonuçlarında yazarın adı ve fotoğrafıyla beraber gösteriliyor.
Google Webspam Takımının en görevli isimlerinden Matt Cutts, yazar irtibatlarının bulma neticelerini etkileyici olduğunu ve bulma sonuçlarında yazar irtibatlı içeriklerin daha üst sıralarda çıktığını doğrulamasının sonrasında , yazarlar içinde da yarış yükseliş göstermiştir. Bu yarış yazarları daha kalifiye içerikler üretmeye isteklendirme etmektedir.
3. Toplumsal basının şartları önem kazandı
2013 seneyin sonlarına gerçek SEO gelişmelerini izleyen her biri esasen toplumsal medya tüketimi ve toplumsal basında içerik paylaşımının önem kazanmaya başladığını biliyordtümör.

Son dönemde bu olgu SEO ile ilgili üstünlük sağlamaya devam etmektedir . Bilhassa +Google tüketimi bulma neticelerine hemen hemen büyülü bir değnek vuruyor.
Shareaholic açısından yayınlanan son araştırmalara göre 2013 seneyin Mart ayı içinde , Facebook bütün trafik siteleri içinde %2bir.25’lik bir trafik payına sahip. Facebook’un sahip meydana geldiği bu trafiğin Aralık ayından bu yana %48 oranında büyüdüğünü vurgulamak gerekmektedir . Markalar; Facebook, Twitter, Pinterest benzeri toplumsal medya servislerini faydalanarak fazla yüksek trafikler elde ediyorlar. Trafiklerin geriye dönüşü tabiki Google açısından da önem kaydediyor.

4. Konuk yazarlıklarının önemi tekrarlanıyor
Çeşitli bloggerlar konuk yazarları bloglarında ağırlamayı sürdürüyor. Geriye bağlantı noktasında belki de geleceğe karşı ehemmiyetini artıran stratejilerden biri budtümör.

SEO uzmanları danışmanlık yaptığı markalara bu çalışmaları inşa ederek geriye bağlantı, yetki ve güvenilirlik taktiklerine devam ediyorlar. İyi bağlamda bir bloga konuk olmanız her süre Google’da yetki sağlamanıza sebep olacaktır. Konuk bloglama yapmadan öncesinde geriye bağlantı amaçlı değil de, hakikaten faydalı olmaya çalışmalısınız. Konuk bloglamada niteliksiz içerik üreten ya da bağlantı satan yayınlardan uzak durmanız mühim .
Konuk bloglamanın avatantajlarını şu biçimde sıralamak mümkün:
Yazarlar amaçlı otoriteyi güçlendirir
Marka bilinirliğini artırır
Yüksek kalifiye bir trafik sağlar
Sosyal etkileşimleri artırır
Google sıralamalarınızı pozitif istikamette etkiler
Günümüzde zeki pazarlamacılar bu stratejisi halen kullanmaktadırlar.

5. Sıradan üstü ilgi cazip başlıklar ve Etkin Optimizasyon
Yine son zamanlarda vurgulanan mühim bir konu başlıkların ilgi cazip olmasıyla ilgili. Google, ilgi cazip başlıkları seviyor. Bunun en kocaman delili amaçlı Buzzfeed sitesine ve muhtevalarına bakabiliriz. Sözgelişi , bu yazıya attığım En Yepyeni 5 SEO Trendi başlığı bu yazıyı okuduğunuza göre ilginizi çekmiş olmalı. Google’da bulma sonuçlarında, bu stil başlıklar öbür başlıklara nispeten kullanıcının dikkatini çekmektedir. Buna Bağlı Olarak bulma neticelerinden iştirak eden ziyaretler sizlere faydalı olacaktır. Bu başlıklar ile yalnızca bulma motorlarında kullanıcıların ilgilisi çekmekle kalmayacak hem de toplumsal basında yaptığınız paylaşımlardan da daha çok trafik sağlayacaksınız.


SEO Trendleri ile En Yepyeni 5 SEO Trendi başlıkları arasındaki farklılık mühimdir .
Son olarak optimizasyon konusuna değineceğim, optimizasyon amaçlı hala kullanmıyorsanız Google Webmaster Center servisini kullanmanızı ve raporları çözümleme etmenizi öneri ederim. Optimizasyonu iştirak eden ziyaretçi ve hedeflerinize göre; anahtar kelimeler, görüntüler ve metinler içerisinde yapabilirsiniz. Üstelik az öncesinde verdiğim başlık örneğinden yola çıkarak yayınlarınızın başlıklarını ilgi cazip bir duruma getirebilirsiniz.
Tüm bu etkenlere baktığımızda SEO’nun can verdiğini ifade etmek çok güç. SEO ile ilgili görevler ve roller değişmiş olabilmektedir ama SEO tek meydana gelmediği yazgı kuvvetli , yarış sahası fazla yüksek ve halen çok mühim .

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler