THT DUYURU

chat
takipci
Seçenekler

WordPress Wp-Admin ve Wp-Login Değiştirme

ZipKa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
10/2014
Nereden:
Abu Dabi
Mesajlar:
828
Konular:
147
Teşekkür (Etti):
391
Teşekkür (Aldı):
268
Ticaret:
(0) %
0
442
15-01-2015 18:21
#1
WordPress Wp-Admin ve Wp-Login Nasıl Değiştirilir ?

WordPress, Blogger sistemi benzeri daha emniyetli sayabileceğimiz bir zemine dayanmıyor. Bu WordPress’in yetersizliğinden değil, profesyonelliğinden iştirak eden bir vaziyet . Ne Türlü yani?
Blogger, Adminin yetkilerini tespit edecek bir çerçevede hudutlu meblağ . Sizin sunuculara esasen erişiminiz yoktur. Emniyet tamamıyla karşın tarafındır, başlangıç yaparken Google sistemini kullanırsınız ki bu sizlere çeşitli bilgisayardan girerken sms gönderip teyit eden bir sistem! Başka Bir Deyişle daha emniyetli olabiliyor.
Ancak WordPress, sizlere daha çok olanak verip anında her yere erişiminizin açık olmasını olanağı sağlar . Bu esasında bir taraftan iyiyken öbür taraftan berbat niyetli vatandaşlar aracılığıyla meydana gelen sıkıntılar yaşayabileceğiniz manasına ciro .
WordPress’i savunmaya başlarken burada anlatacaklarımız dersimiz sınırlarında olacak başka bir deyişle başlama düzeyinde . WordPress’i önce kurduğunuzda ne benzeri emniyet eklentileri kurabilirsiniz ve ne benzeri adımlar atmalısınız görelim.
/wp-admin yolunuzu Değiştirin

Belirli bir gurup acemi hacker ya da berbat niyetli kişileri ekarte etmek amaçlı öncelikle admin paneline başlangıç yolunu değiştiriyoruz.
Lockdown Wodpress Admin isimli eklentiyi bulup indirin ve etkinleştirin.
İkinci emniyet eklentimizde düzen. Bu eklenti admin paneline sizin belirlediğiniz bir sayıdan fazla başlangıç yapılırsa tespit edecek bir zaman admin başlangıç panelini kilitliyor başka bir deyişle hiçbir biçimde gerçek bile yazılsa başlangıç yapılamıyor. İsterseniz, tespit edecek bir sayıda hata başlangıç yapıldığında sizlere mail bile atıyor.
Eklentinin adı ” Sınır Login Attempts”
Yukarıdaki benzeri yeniden normal yükleme yapıyoruz. Daha daha sonra eklenti solda bu kez “Ayarlar” > ” Sınır Login Attempts” bölümüne geliyor.
/wp-login giriş yolunuzu Değiştirin!

İlk eklentimizde wp-admini kapatmıştık. Fakat şu an birisi sitenize girip sonuna /login yazarsa esasen otomatik namına başlangıç paneline yönelendirilecek ve admin paneline başlangıç yeri ismini öğrenmiş olacak Bu yüzden wp-login’i de değiştirmemiz gerekmektedir .
Rename wp-login isimli eklentiyi kurup etkinleştirin. Etkinleştirmenin sonrasında sizi otomatik namına aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz yere ***ürecek. Oradan gereken değişikliği yapınız.
Bu üç eklenti ile başlama düzeyinde güzel bir emniyet çalışması yapmış olursunuz. İleriki vakitlerde derinlemesine WordPress konuları işleyeceğiz. Sitemizi izleme edip gelişmiş emniyet ayarları derslerini görebilirsiniz.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler