THT DUYURU

chat
ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

WordPress Link Ekleme Çalışmıyor Hatası Çözümü

ZipKa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
10/2014
Nereden:
Abu Dabi
Mesajlar:
828
Konular:
147
Teşekkür (Etti):
391
Teşekkür (Aldı):
268
Ticaret:
(0) %
0
639
15-01-2015 18:25
#1
WordPress her ne kadar harika bir sistem olsa da, ara sıra sizi sıkıntıya sokabilir. WPokulu olarak geçen günlerce yaşadığımız sıkıntılardan biri de, WP yazım panelinde link ekleme ve ortam ekle butonlarının grileşmesi ve işlevini kaybetmesiydi. İnternet üzerinde araştırdığımız da çok fazla gerçekçi cevaplar bulamadık. Fakat canımızı sıkan bu durumu çözmek zorundaydık. Ben ve iki arkadaşım sorunun kaynağını bulmak için tüm tarayıcılarda deneme ve hataları ayıklama işlemlerine giriştik. Sonuç olarak bir eklentinin bizim yazım panelimizde sorun yaşattığını keşfettik.
Bu yazımda sizlere, yazım panelinde link ekleyememe probleminin çözümünü çok basit bir şekilde anlatacağım. WordPress link ekleme çalışmıyor diyorsanız ve bu sorunu düzeltmek istiyorsanız yazımı dikkatle okumanızı ve uygulamanızı tavsiye ederim. Fakat size vereceğim çözüm öncesinde;
Başka tarayıcılarda yazım panelinizi deneyin. (Chrome, Yandex, Opera, Firefox, Safari)
Sıkıntı hepsinde aynı şekildeyse, tüm eklentilerinizi etkisizleştirin ve tekrar deneyin.
Eklentiler yolu ile hallolmadıysa, temalarınızı tekrar yükleyin ve WordPress güncellemesi yapın
Yukarıda saydığım yöntemlerin hiç birisi işe yaramadığı takdirde aşağıda vereceğim kodu ” wp-config.php “ dosyanız içinde eğer WordPress’iniz Türkçe ise ” Hepsi bukadar. Mutlu Bloglamalar! “ yazan satırın hemen üstüne yerleştirin ve dosyanızı kaydedin.
  1. define('SCRIPT_DEBUG', true);


Bu kod, probleminizi muhtemelen çözecektir. Eğer hala problem devam ediyorsa, yorum bölümünde bizden yardım isteyebilirsiniz.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler