THT DUYURU

chat
ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Yapılmaması Gereken 6 SEO Hatası

ZipKa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
10/2014
Nereden:
Abu Dabi
Mesajlar:
828
Konular:
147
Teşekkür (Etti):
391
Teşekkür (Aldı):
268
Ticaret:
(0) %
0
474
15-01-2015 18:27
#1
nternet sitelerini araştırdığımızda, pek çok sitenin aynı sorunları yaşadığını farkettik. Google arama motorunda ön sıralara çıkmak çabası ile yüzlerce paylaşım yapmış fakat Seo bakımından kritik hatalara sahip siteleri keşfettik. Bu yazımızda sizlere, pek çok insanın yaptığı hataları açıklayacağız.
1. WordPress Sitelerin %15’i Sayfa Başlığına Sahip Değil

En çok yapılan hatalardan biri web sayfasının ” <title>Site Adı </title> ” yani başlık bölümünün boş bırakılmasıdır. Sayfanızın adının site içinde yer alması, arama motorlarının sizi daha çabuk farketmesine ve aynı zamanda sitenizin ne hakkında olduğunu bulmasına yardımcı olur.
Doğru bir sayfa adı kullanımı sizi yüksek sıralara çıkarır. %15’lik bir kesimin sayfa adı kullanmadığınıda varsayarsak, neden öne geçmiyorsunuz ?
2. Sitelerin %63’ü XML Site Haritalararına Sahip Değil

XML site haritaları, sitenizin hangi sayfalara sahip olduğunu ve hangi yazıları paylaştığınızı arama motorlarına bildiren bir program dosyasıdır. Pek çok WordPress kullanıcısının düştüğü hatalardan biri, bu dosyayı oluşturmamak ve Google gibi arama motorlarına sitelerini tanıtmamaktır. Eğer bir site haritanızın olup olmadığını kontrol etmek istiyorsanız, site haritaları genellikle Sınırsız Hosting, Website Tasarımı, Ucuz Hosting, Alan Adı Tescili.... adresinde barınır. Bu adresi sitenize göre bakarak, site haritanız olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
Eğer bir site haritanız yok ise, Google XML Sitemaps eklentisini veya WPokulu’nun kullandığı bir SEO aracı olan ” Seo By Yoast ” eklentisini kullanabilirsiniz.
3. Kötü Link Seçimi

Kötü link seçimi dediğimizde aklınıza ne geliyor ? Kötü link seçimi, sitelerinizin arama motorlarında tanınmasında belirleyici bir faktördür. WordPress ile tasarlanmış sitelerinizde tüm sayfa adlarınız, uzantılarınızın güzel bir şekilde yazılması SEO için çok önemlidir. Buna bir örnek verecek olursak;
[alert-warning]www.siteadi.com/?p=1[/alert-warning] (Kötü)
[alert-success]www.siteadi.com/yazinizin-basligi-cok-guzel[/alert-success] (Harika)
Bu ayarı yapmak için WordPress admin panelinden Ayarlar > Kalıcı Bağlantılar yolunu takip edin ve bizim size gösterdiğimiz linkleme yöntemini orada seçin ve ayarları kaydedin.
4. Site Hızının Düşük Olması

Sayfa hızının SEO ile ne alakası var diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Google, siteleri sıralarken pek çok etkene başvurur. Sitenin ziyaretçi sayısı, sitede kullanılan kelimeler ve aranan kelimelerin benzerliği, site açıklamaları, site başlıkları birer unsur olarak karşımıza çıkar. Fakat son yapılan değişikliklerle artık sayfanızın açılış hızı ve sayfalar arası geçiş hızıda sıralamada önemli bir yere sahip. Bu yüzden sayfalarınızı hızlandırmak sizin için çok yararlı olacaktır.Google’ın yaptığı testlerde ortalama hız 100 üzerinden 74. Bu ortalama rakamın nekadar üstüne çıkarsanız, sitenizin arama motorundaki sıralamalarıda o kadar yüksek olur. Daha önceki yazılarımızdan olan ” Gzip Nedir ve Nasıl Yapılır ? ” sitenizin hızlanmasında size yardımcı olabilir.
5. Sitelerin %63’ünde **** Açıklaması Yok

Google her ne kadar **** açıklamalarının çok büyük bir etkiye sahip olmadığını söylemiş olsa da, sitelerinizin ne hakkında olduğunu anlatabileceğiniz **** açıklamaları SEO bakımından önem taşıyor. Diğer arama motorlarında **** yazılarına bakanlarda olduğunu bildiğimizden, hiç bir ziyaretçinin başka sitelere gitmemesini istiyorsanız uygun bir **** açıklaması ile sitenizi tanıtın.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler