THT DUYURU

chat
ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Bloginfo Fonksiyonu Kullanımı Ve Parametreleri

'Black Warrior - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yardımsever
Üyelik tarihi:
01/2013
Nereden:
E5
Mesajlar:
12.131
Konular:
6505
Teşekkür (Etti):
1703
Teşekkür (Aldı):
2212
Ticaret:
(0) %
0
414
17-01-2015 20:14
#1


Bloginfo fonksiyonu adından da anlaşılacağı gibi blogumuz hakkında genel bilgileri
almamızı sağlayan bir fonksiyondur. Sitemizin adını, adresini, açıklama satırı ve çok daha ayrıntılı temel bilgilerini bu fonksiyon sayesinde dinamik bir biçimde alabiliyoruz. Temamızı hazırlarken yapmamız gereken tek şey bloginfo fonksiyonunun türevlerini doğru yerlere yerleştirmek oluyor. Örneğin header alanındaki title tagları arasına bloginfo fonksiyonun site başlığını getiren parametresini yazarak web sitemizin başlığını otomatik olarak yazılmasını sağlayabiliriz.

Kısacası bu yazı da bloginfo fonksiyonunun paremetrelerini öğreneceğiz.
Aşağıdaki resimde tüm parametreler açık bir şekilde listelenmiştir. Tek yapmanız gereken doğru yerlere koymak işte bu kadar basit.

Çok kullanılan kodları yıldız işareti ile belirttim. Yerine göre kullanılan kodları da artı işareti ile belirttim diğerleri genel de kullanılmıyor ancak projenizde işinize yarayacaksa bu kodlarda çalışır durumdadır.
Get_bloginfo
Bu bilgi php bilenler içindir; bloginfo fonksiyonu kendi içinde echo fonksiyonunu barındırır bu yüzden bu kodu kullandığınız yerde direk ekrana basar. Eğer gelen değer üzerine işlem yapmak istiyorsanız get_bloginfo kodunu kullanabilirsiniz parametreleri aynıdır ve içinde echo komutunu barındırmaz.
Not: Yakın zamanda bu kodların canlı ön izlemesini koyacağız.
Yazımızın sonuna geldik. WordPress ile mutlu günler dilerim, iyi çalışmalar.
---------------------
- 2015-2018 Moderasyon -

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler