THT DUYURU

chat
takipci
Seçenekler

WordPress Canlı Destek Eklentisi

'Black Warrior - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yardımsever
Üyelik tarihi:
01/2013
Nereden:
E5
Mesajlar:
12.131
Konular:
6505
Teşekkür (Etti):
1703
Teşekkür (Aldı):
2212
Ticaret:
(0) %
0
472
22-01-2015 09:54
#1
Hangi Eklentileri Tercih Etmeliyim?


Bunu kesin olarak söylemek zor ancak birçok web sitenin kullandığı ortak live chat programlarına bakarak bir sonuca varmak mümkün olabilir. Örneğin benim birçok sitede dikkatimi çeken bir canlı destek programı var. Zopim, bu konuda iyi iş görebilir.
WordPress Zopim Canlı Destek Eklentisi Kurulumu


Eklentiyi buraya tıklayarak sağ kısımda bulunan Download butonu ile indirin. İndirdiğiniz rar dosyasını klasör olarak çıkartıp, ftp ile plugins klasörüne yollayın. Dosyalar yüklendikten sonra admin panelinizden Eklentiler menüsüne girerek zopim’i etkinleştirin. Etkileştirdikten sonra sol menüye Zopim Chat olarak yeni bir menü geldiğini göreceksiniz, bunun alt menüsünden Account Setup kısmını tıklayın.

Açılan sayfada Mail adresiniz şifrenizi girerek giriş yapın, eğer kaydınız yoksa “Sign Up” ile yeni kayıt yapınız. Yeni kayıt yaptıysanız kayıt esnasında verdiğiniz mail adresini kontrol ederek üyeliğinizi onaylayın, burada sizden şifre belirlemeniz istenecek, şifrenizi belirleyin. İleri butonlarına bastığınızda size sitenize eklemeniz için bir kod verecek. Bu kodu admin panelinde Account Setup kısmına girerek orada bulunan boşluğa girin ve onaylayın. Şimdi sitemize girdiğimizde sağ alt köşede “Mesaj Bırakın” yazan bir kutucuk ve üzerine tıkladığınızda ise iletişim kurmak için bir form görünecek. Formu güncellemek için admin sol menüden Zopim Chat >> Customize >> Appearance kısmına girin. Burada güncellemenizi yapabilir ve sağ tarafta görülen önizleme ile değişiklikleri görebilirsiniz.

Resmin üzerine tıkladığınızda seçenekleri görebilirsiniz, önizlemeyi hemen yanına koyarak göstermek istedik. Canlı desteği sol tarafa almak için “Widget Position” >> Left olmalı. Canlı destek kutunuzun boyutu için “Window Size” >> kısmından Küçük – orta yada büyük kısmını seçin. Ayarlarınızı kaydetmek için sayfa altında bulunan Save Changes kısmını tıklayın.
Başka Hangi Eklentileri Kullanabilirim?


Zopim dışında kullanabileceğiniz farklı eklentilerde mevcut.

http://wordpress.org/plugins/clickdesk-live-support-chat-plugin/

http://wordpress.org/plugins/my-live-chat-for-wp/

http://wordpress.org/plugins/flexytalk-widget/screenshots/

http://wordpress.org/plugins/the-casengo-chat-widget/

http://wordpress.org/plugins/vivocha-activation-tool/screenshots/

http://wordpress.org/plugins/clickdesk-live-support-chat-plugin/screenshots/
---------------------
- 2015-2018 Moderasyon -

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler