THT DUYURU

chat
takipci
Seçenekler

WordPress’te Önceki ve Sonraki Yazı Bağlantılarını Düzenleme

'Black Warrior - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yardımsever
Üyelik tarihi:
01/2013
Nereden:
E5
Mesajlar:
12.131
Konular:
6505
Teşekkür (Etti):
1703
Teşekkür (Aldı):
2212
Ticaret:
(0) %
0
401
22-01-2015 10:16
#1
Günümüzün en çok kullanılan içerik yönetim sistemi olan WordPress’in güzel yanlarından birisi de bir yazıya girdiğinizde, ondan önce ve sonra yazılan yazıları kolay bir şekilde görmemizi sağlayan fonksiyonlarının olması. Böylece okuyucularımıza makaleden makaleye geçmelerini sağlamış oluruz.

Bir yazının içindeyken o yazıdan önce ve sonra yazılan yazıları göstermenin bilinen en pratik yolu WordPress’in standart önceki yazı ve sonraki yazı fonksiyonlarıdır ve bu fonksiyonlar şu şekildedir.

Kod:
?<?php 
   next_post_link(); 
   previous_post_link();
?>Bu fonksiyonların WordPress Codex sayfasına bakarsanız aldığı değerlerle aslında oldukça düzenlenebilir fonksiyonlar olduklarını görebilirsiniz ancak yine de benim gibi sabit fonksiyonlara bağlı kalmayı sevmiyorsanız önceki ve sonraki yazıları aşağıdaki kodlarla dilediğiniz biçimde gösterebilirsiniz.


Kod:
<?php 
   $p = get_adjacent_post(false, '', true);
   if(!empty($p)) echo '<div class="prev"><a href="' . get_permalink($p->ID) . '" title="' . $p->post_title . '">' . $p->post_title . '</a></div>';

   $n = get_adjacent_post(false, '', false);
   if(!empty($n)) echo '<div class="next"><a href="' . get_permalink($n->ID) . '" title="' . $n->post_title . '">' . $n->post_title . '</a></div>'; 
?>
---------------------
- 2015-2018 Moderasyon -

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler