THT DUYURU

 
 
Seçenekler

[grp] AH'de zengin olmanın yolları

Saint Thanatos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üyelik tarihi:
02/2007
Nereden:
Kıbrıs
Mesajlar:
2.834
Konular:
1125
Teşekkür (Etti):
137
Teşekkür (Aldı):
371
Ticaret:
(0) %
0
1981
19-08-2008 17:00
#1
Sanırım inanmazsınız ama şu günlük heroic dungeon ve günlük gold farm questleri çıktığından beri birine bile katılmadım. Bir şekilde parayı denkleştirip 500 gp'nin altında tutmamaya çalışıyorum. Bazen AH'ye koyduğum ucuza satılan ama bol bulunabilen eşyalar sayesinde günlük rızkımı çıkarıyorum

Eğer AH'yi iyi takip ederseniz hiç farm yapmanıza gerek kalmaz. Bunun iki yolu mevcut biri yeteneğinize göre yaptığınız eşyaların ana malzemelerinin fiyatlarını takip etmek. Çok asılmasamda Rogue'm ile oynuyorum ve kendisi LW& Skinner... Geçenlerde AH'de 90 silver'a 20 adet en basit (kusura bakmayın ismini unuttum) deri buldum (hani 5 tanesinden 1 tane Knothide Leather çıkıyor o işte) Bunları topladım ve Knothide Armor Kit yaptım tanesini de 8GP'den koyup 3 tane sattım. Kısaca:

75 tane ufak deri parçasından 15 tane Knothide çıkarttım maliyeti yaklaşık: 3 Gold 15 Silver'a denk geliyor. Benim Armor Kitler 24 gp kazandırdı benim net karım ise 21 gp oldu. Ve bu benim sadece 5 dakikamı aldı Her zaman bu kadar ucuza hammadde bulacaksınız diye bir kural yok fakat buldunuz mu kaçırmamanız da fayda var. AH'yi kotnrol etmek en fazla 15 dakikanızı alır, bence buna değer. Sizin de böyle ticari fikirleriniz varsa burada paylaşın lütfen.

AH'yi sömürmenin başka bir yolu ise AH'deki mavi ve epik eşyaların fiyatlarını kontrol etmek. Bazen eşyalar değerinden çok düşük fiyatlara gidiyor (kaldı ki Honorla set yapmaya başladıktan sonra world drop eşyaların ve silahların satılması neredeyse imkansız hale geldi) işte bu sırada biz devreye gidiriyoz. Diyelim değerinden düşük zırh parçaları buldunuz. Kim giyer diye bakın mesela Paladin. Who'den bütün Paladinleri aratın. Seçeceğiniz kişiler kesinlikle AH olan şehirlerde bulunmamalı ve gene oyunun dinamiği gereği (level 70 adamlar muhtemelen PvP gear kasacağı için bu eşyaların yüzüne bile bakmayacaklardır) level 70 altı ve bu çok önemli Outlands'te takılan ve guildi tanınmış bir guild olmayan oyuncular arayın. Kurbanınızı bulduğunuz zaman ona whisper atın ben genelde, "Şimdi şu itemi düşürdüm satmak istiyorum. Para gerektiği için makul bir fiyat ile ilgilenir misin?" diye sorunca genelde ne kadar diye soruyorlar.Böylece asıl değeri 80 gp ama AH'de 40 gp'ye duran eşyamızı elemana linkliyoruz ve yanıtını bekliyoruz. Evet derse eşyayı AH'den satın alıp ve alıcıya bir şekilde ***ürün. ÇünKü CoD'larsanız lale bir şekilde uyanabilir ve itemi almayabilir ya da bir ay boyunca mail boxunda bekletebilir. Mage karakteriniz varsa teleport olarak kargoculuk işlemini yapmanız kolaylaşacaktır. Ben ilk başlarda şöyle bir hata yaptım; ucuza bulduğumu düşündüğüm bir eşyayı alıcı bulmadan satın alıyordum. Nasıl olsa satılır diye... Ama takip edemediğiniz nedenlerden ötürü bazen eşyaların değerleri uzun süre yükselmemek üzere düşüyor. Bu da bizi zarara sokuyor (21 Primal Mana'nın elimde patladığını hatırlıyorum). Yukarı yöntem doğrudan AH'yi akıllıca sömürmekle ilgili. O yüzden AH olmayan şehirlerde ve 70'in altında karakterler arıyoruz (biliyoruz ki level 70 olana kadar ceplerinde 1.3 gp'ye kadar para olabiliyor, yani boş değiller ).

Bu yöntemi çok kullanmadım ama para da kazanmadım değil. Hatta bir ara guildim kendi serverimizda en iyi PvE progressine sahipti ve millet diğer guild arkadaşlarına "Hidden"dan birinin whisper ile mal sattığını bu guildin elemanlarının neden böyle yaptığını anlamadıklarını söylüyorlardı Nedeni var mı para tabii ki.

Aynı serverda bir arkadaşım bir druid staff'ını 1500'den alıp 3000'e sattı Bir hafta içerisinde de irili ufaklı işlerle 5K gp'yi bulup epic flying mount aldı Biraz şans işidir. Son tavsiye: whisp attığınız kişinin üzerine çok gitmeyin. Adınız kazıkçıya ya da dolandırıcıya çıkmasın. Bir kişi ya alıyorum der ya da ilgilenmiyorum der. Daha fazla üstelemenin gereği yoktur, tecrübeye sabittir

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler