THT DUYURU

 
 
Seçenekler

[grp] Mage Rehberi....

Saint Thanatos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üyelik tarihi:
02/2007
Nereden:
Kıbrıs
Mesajlar:
2.834
Konular:
1125
Teşekkür (Etti):
137
Teşekkür (Aldı):
371
Ticaret:
(0) %
4
1836
19-08-2008 17:13
#1
Bu rehber kimin içindir?
Bu rehber mage karakteri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen herkes içindir. Özellikle Mage kasarken, item kasarken sorun yaşıyorsanız tam size göredir. Hangi LvL nerede nasıl mage kasılır, mage ile nasıl para kasılır, lvl 70 olduğunuzda ilk raidleriniz öncesi yapmanız gereken minimum eşyalar nelerdir, nereden temin edilir bunlara cevap vermeye çalışacağım.


Neden Mage?
Mage karakteri Oyunda temel range DPS (uzaktan hasar veren savaşçı) karakteridir. Zaman zaman ShadowPriest yada Warlocklara geçildiği görülsede end game dungeonlarda (Oyunda iplerin koptuğu sağlam bossların olduğu 25man raidleri) işini bilen mage genelde DPS meterda 1. sırada olacaktır. Mage en temel görevi ve özellikleri; kısa sürede çok yüksek damage, uzaktan sabit yüksek damage, AOE de hayvani damage ve partiye bufflarıyla/su ve içeceği ile destek olmaktır.

Oyunun PvP kısmına kısaca değinecek olursak, hayatta kalmasını bilen Mage en ölümcül sınıflardan birisidir. Unutmayın bu oyun "Duel" PvP değildir. Bu oyunda PvP, BG demektir. BGlerde ise Mage ölümcül bir sınıftır. Grup halinde düşmana saldırırken grubun içinden ön safhadaki arkadaşlarınızın savaştığı düşman askerlerine ölümcül vuruşlar yaparak düşmana büyük bir hasar verir. Yeri geldiğinde de bir intihar saldırısı gibi, bir grup düşmanın ortasına dalıp Dragons breath/Cone of Cold , Blast Wave, Frost Nova ve Arcane Explotion gibi anlık AOE dmg veren skilleri doğru şekilde kullanarak hafif/orta hasarlı 3-4 düşmanı öldürebilir yada oyundan düşürebilir. Genel olarak Mage Karakterinin zayıf olduğu PvP durumu 1vs1 durumudur ki bu durum da işini bilen ve cooldownları açık olan bir mage gene çok ölümcüldür. Burada unutulmaması gereken PvP dediğimiz olayın çok küçük bir kısmında sadece 1vs1 yaparız. Ne arenada nede başka bir PvP olayında özel olarak 1vs1 sistemi yoktur, çünkü bu oyun grup oyunudur ve PvP sistemi de grup mantığına göre oturtulmuştur. BG de tek gezerseniz yada World PvP de savaşırsanız karşılaşacağınız nadir bir durumdur 1vs1. İlla 1vs1 istiyorsanız tavsiyem Rogue, Warlock yada Shadow Priest açmanızdır.

Başlıyoruz...

Hangi Irk?
Benim kişisel tavsiyem, özellikle PvP de kullanılabilecek ırksal özeliklerinden dolayı Allience için Gnome, Horde için Undead açmanızdır
LeveL kasmak
Mage oyunda en rahat lvl kasan bir kaç sınıftan birisidir. Tek başınıza level kasarken ki önerim (Quest yaparak kasmıyorsanız) Humonoid olarak adlandırılan ve oyunda heryerde sıkça bulunana yaratıkları tek tek ama seri seri keserek hem eşya hem kendi lvl göre potion vede en önemlisi kumaş toplamanızdır. İlerde anlatacağım üzere oyundaki temel ihtiyaçlardan birisi kumaştır vede her zaman para eder. Talent seçimi olarak frost seçtiyseniz size yeşil gözüken 5-6 tane yaratığı toplayıp alan büyüleri ile kesebilirsiniz ama benim tavsiyem yine tek tek kesmektir. Kendi su ve ekmeğinizi yapabildiğiniz için dinlenirken fazla vakit kaybetmezsiniz. 20sn oturup dinlenir sonra 3, 4 mob keser gene dinlenirsiniz. Bu şekilde seri farm yapabilirsiniz, hem para hemde lvl kasmak için idealdir.

Tavsiyem eğer devamlı beraber oynadığınız bir arkadaşınız yoksa grup görevlerini yapmadan tek kişilik görevleri yaparak ilerlemeniz ve görev bölgesinde yada yakın civarindaki, yol üstündeki yaratıklarıda arada kesip ilerlemenizdir.

Aşağıda belirteceğim dungeonlar hariç lvl 58olup Outlande gelene kadar hiç bir Dungeona girmeyin (Size yardım eden sizden çok daha yüksek 60-70 lvl gibi bir arkadaşınız yoksa, yada kendi full arkadaş grubunuz ile girmiyorsanız). Dungeon için grup bulmak ve bulduğunuz adamlarla uğraşmak uzun vade de vakit kaybıdır. Sağlam partileri her zaman bulamayacağınız için tanımadığınız insanlarla gireceğiniz yapacağınız dungeonlar sizi lvl atlatırken genelde yavaşlatır.

Amacımız mümkün olduğunca hızla level kasıp biran önce Outlande girmek olsun. O yüzden bir iki eşya için lvl 45den sonra dungeona dahi girmeyeceğiz. Oyun artık Outlande başlıyor, Blizzard eski dungeonları ve eski popüler yerleri öldürdü, artık devir Outland devri... Azeroth kıtasında öldürdüğünüz yaratıklara göre, aynı güçteki outlandeki bir yaratık size daha fazla exp verecek ve düşecek eşyalar daha değerli olacak, daha fazla para düşürecek. Ayrıca Outlandeki quest ödülleri çok daha iyi (Basit bir questen Tier2 dengi chest gelecek örneğin) ve verdikleri exp çok daha fazla olacak. Bu yüzden boşuna outland harici yerlerde vakit kaybetmiyoruz.

Outlande geldiğinizde mümkün olduğunca her questi yapın, çünkü dediğim gibi hem görev eşyaları çok iyi olabiliyor, hemde verdikleri exp çok yüksek (4k 13k arası), ayrıca en dandik görev bile 3-4 gold veriyor.

Bölüm Notu: Eğer talep olursa hangi lvl aralığında, hangi yaratıkları kesebileceğinizi rehbere ekleyebilirim.
Saint Thanatos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üyelik tarihi:
02/2007
Nereden:
Kıbrıs
Mesajlar:
2.834
Konular:
1125
Teşekkür (Etti):
137
Teşekkür (Aldı):
371
Ticaret:
(0) %
19-08-2008 17:14
#2
Hangi Eşyalar?
Mage için bir eşyada olması gereken en temel özellikler sırasıyla:

+ Spell Damage :Bonus Spell Damage diyerek adlandırğımız bu özellik sizin her vurduğunuz skilin vuruşunu doğrudan artırır. Örneğin Rank 13 Fireball skilli ile 0 bonus dmg olan bir mage 800-1000 arası vururken aynı mage 1000 spell damge ile 1900-2400 arası vurabilir (Rakamlar yaklaşık verilmiştir, talent ve vurulan yaratığın özelliği sabit alınmıştır).

+ Spell Crit Rate : Kullandığınız skilin crit vurma ihtimalini artırır. Crit vurmak demek talentler ile artırlmamış ise normal vurduğu damage den %50 daha fazla vurmak demektir. Mage talentlerinde ise 3 tane crit hasarını artıran talent vardır ve bu talentlerden en az 1 tanesini almaznı zorunludur. Bu yüzden en kötü ihtimal ile vurduğunuz crit damage normalden %90 fazla vuracak demektir. LvL 70 olmuş 850+ spell damage sahip fire mage için önemi matematiksel olarak yaklaşık olarak 1 Spell Crit Rate =~ 0.75 Spell Damage şeklindedir. Bonus Spell 850~ den az olan bir oyuncuda bu eşitlik düşer. Yani +500 spell damge olan fire mage için bu eşitlik, 1 Spell Crit Rate =~ 0.5 Spell Damage, +0 spell damge olan fire mage için bu eşitlik, 1 Spell Crit Rate =~ 0.25 Spell Damage denk gelir diye bilirim. (Bu hesap belli bir Fire Talent dizilimine göre bazı sabitler kullanılarak kendi hesapladığım değerlerdir. Talep olursa nasıl hesapladığımı buraya ekler güzelce tartışırız).

+ Spell Hit Rate :Oyundaki kullandığınız skilerin "Resist" olmasını yada olmamasını direk etkileyen bir özelliktir. Temel olarak bir mage de (talenten gelenler dahil) en az %4 spell hit olması gerekir. LvL 70 olana kadar genelde kendi levelınızdaki yaratıklarla savaştığınız için bu özelliği dikkate almayabilirsiniz. Yani lvl 70 den önce %4 spell hit yapmak için yırtınmayın, uğraşmayın. Genel olarak Spell hitin çalışma mantığı şu şekildedir;
Sizinle aynı level daki yaratığa karşı kullandığınız skilerin resist OLMAMA ihtimali 96% dır. Teorik olarak minimum %4 olmasını önermemin sebebi budur (%96+%4 =%100 Resist olmama ihtimali).

%0 Spell hiti olan bir mage 100 fireball attığında %4 spell hiti olan mage göre toplamda ortalama %4 az vurur. Level farkına göre Spell hit şansına geri dönersek,
sizle aynı level yaratığa karşı resist olmama ihtimali 96% (Eğer rakip bir oyuncuysa gene aynı %96)
sizden +1 level yaratığa karşı resist olmama ihtimali 95% (Eğer rakip bir oyuncuysa gene aynı %95)
sizden +2 level yaratığa karşı resist olmama ihtimali 94% (Eğer rakip bir oyuncuysa gene aynı %94)
sizden +3 level yaratığa karşı resist olmama ihtimali 83% (Eğer rakip bir oyuncuysa %87)
sizden +4 level yaratığa karşı resist olmama ihtimali 72% (Eğer rakip bir oyuncuysa %80)
sizden +5 level yaratığa karşı resist olmama ihtimali 61% (Eğer rakip bir oyuncuysa %73)

LvL 70 iken size levelı "??" gözüken (Level 70 oyuncuya dahi kuru kafa olarak gözüken) BOSS'lara karşı savaşıyorsanız resist olmama ihtimali 83% olacaktır. Bu yüzden bu tarz kuru kafa sahibi BOSS'lar ile savaşırken spell hitinizi artmaya mümkünse %10-%15 seviyelerine çekmeye çalışınki damage kaybınız olmasın.

+ Intellect :Oyundaki mana miktarınızı ve spell crit ihtimalinizi artırdığı için önemlidir. 1 Intellect, ana mana miktarınızı 15 puan artırır. LvL 70 bir Mage de 80 Intellect, %1 spell crit verir. Örneğin LvL 70 de 20 Intellect veren bir eşyanın aynı zamanda size 5.25 Spell crit rate (+%0.25 Spell crit deng gelir) ve fazladan 300 mana vereceğini unutmayın. Ama item seçerkende 4. planda bunu tutun.

+ Stamina : Oyundaki Hp miktarınızı artırır. 1 Stamina, size 10 HP puanı verecektir. PvP dışında önceliği düşüktür. Mage oyunda yakın dövüş yapan bir sınıf değildir, bu yüzden dungeonlarda belli boss fightlar haricinde lvl 70de BUFFSIZ 6.5K HP yeterli olacaktır. Ama söz konusu PvP olunca öncelik sırası 2. çıkartabiliriz, çünkü PvP de her parça staminanın değeri büyüktür.

Bu yukarıdaki temel özeliklerin dışında Spirit ve Armor değerlerinde çok azda olsa önemi vardır fakat yukarıdaki özeliklerle kıyasa gerek duymaz.

Spell Penetration Hakkında Açıklama:Spell Penetration şuan bir mage için gerekli değildir. Gerekli olup/olmadığını söylemek içi önce ne olduğunu bilmemiz lazım. Spell Penetration, saldırdığınız düşmanın varsa + Resistance, belirtiği seviyede düşürmeye yarar. Zaten sıfır 0 olan bi değeri NEGATİF yapmaz. Ayrıca saldırdıgğınız düşmanın üstünde başka bir Resistance düşüren özellik varsa çalışmaz (yani saldırdığınız yaratıkta Curse Of Shadow koymuş bir Warlock varsa sizin Penetration devre dışı kalır).

Şuan WoW da normal bir yaratığın tüm spell sınıflarına karşı resistance 0 (sıfır) dır. Ancak bazı yerlerde bazı özel yaratıklarda + Resistance özeliği vardır, bunlarda nadirdir. Dungeonlardaki yaratıkların ve BOSSların neredeyse tamamı Penetration ETKISIZDIR. Eğer ateş ettiğiniz düşmanda + Resistance özelliği varsa ve Penetration karşı etkisiz değilse, her 1 puan Spell Penetration düşmana verdiğiniz hasarı %0.17 kadar artırır (Tabi düşman birimdeki Resistance - Sizin Spell Pentration>0 ise geçerlidir bu). Yani kısaca Spell Penetration PvE için gereksizdir.

TBC ile max resistance sınırı bildiğim kadarıyla 420 oldu. Bununla beraber Resistance olan yaratıkların (lvl70 TBC yaratıklarının yani) resiatnce da bu ölçüde arttı. Resistance artan yaratığın resistance düşürmek için bir o kadar spell penetration gerekecek, yani spell damage vs den çalıp Penetration vermemiz gerekecek yoksa +20/+30 spell penetration ile 200 Fire Resistance olan moba vurduğumuz damage pek değişmeyecektir. Resistance olan yaratıklara karşı, ortalama 1 Spell Penetration %0.17 hasarı artıracağını düşünecek olursak bu pek yüksek bir katkı değil. Birde asıl nokta Karazhan gibi Raid yapılan hemen hemen her yerde yanınızda mutlaka bir Warlock oluşu ve onun kullandığı resistance düşüren spellerin bizim spell penetration etkisiz kılması (Her yaratık üzerinde Resistance için tek roll atlılır, aynı anda 2 resiatance düşüren skill çalışmaz). Bunuda es geçtim bir çok yaratığın "Spell Penetration" karşı bir nevi immunue yaniş etkisiz durumda olduğunuda biliyoruz. Bu yüzden bence PvE de Penetration gerekli değildir.

Spell Penetration işe yarayabileceği tek yar PvP de olabilir. Oda rakibinizin Mark of the Wild gibi bir resistance veren buffı varsa +20 Spell Penetration (Clock basılan yeni enchant) işe yarıyabilir. PvP yaparken kullandığınız Clock için +20 Spell Penetration Enchantı basılabilir. Tabi benim tercihim +15 Shadow Resistance olacaktır. Malum Shadow Priest ve Warlocklar bizi en çok zorlayan kılaslar arasında.

LvL 70 olmuş bir Fire mage de raidler ve Heroic dungeonlar öncesi minimum olmasını önerdiğim değeler:
+800 Fire Damage
%25 Fire Crit (Molten Armor ve Arcane Intelect buffinizi aldıktan sonra)
%6 Spell Hit
6000 HP
7000 Mana


LeveL ne olursa olsun unutmamanız gereken temel şey, asla hiç bir şeye abanmayın. Hep dengeli bir item seti hazırlamaya çalışın. Yani +35 spell damge veriyor diye, +32 spell damge +12 Spell Crit veren eşyayı çıkarmayın. En kötü, en karasız durumda dahi yukarıda verdiğim crit/spell dmg hesabına bakıp karar verin. Toplam +500 Spell damage varken, +12 Spell critin toplam damage +6 spell dmg gibi bir katkısı olacağını düşünerek dengeli olanını kullanın (32+6 =38 yani +35 den daha iyi yani).
Saint Thanatos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üyelik tarihi:
02/2007
Nereden:
Kıbrıs
Mesajlar:
2.834
Konular:
1125
Teşekkür (Etti):
137
Teşekkür (Aldı):
371
Ticaret:
(0) %
19-08-2008 17:14
#3
LvL 1-57 arası Item seçimi
Düşük levelarda Mage karakteri için uygun +spell damage yada +spell crit sahip eşya neredeyse yok gibidir ve olanlarınında bonusu çok azdır, sırf o eşya için kasmanıza değmez. Bu yüzden bu levelarda kullanacağınız eşyalar stamina ve intellect bonuslu olmalıdır. Şuan oyunda "XXX of the Eagle" ismine sahip olan bir eşyaların stamina ve intellect verdiğinden kendi levelımıza uygu bu tarz itemleri AH'den (Acution House/Açık Artırma Evi) temin edebilirsiniz. AH de direk lvl aralığana kendi lvlnızı yazıp "eagle" şeklinde aratırsanız uygun eşyaları bulabilirsiniz. Tabi bu eagle eşylarının haricinde bazı temin etmenizi önerdiğim eşyalarda yok değil, bunların listesini aşağıda veriyorum.

Emberstone Staff - The Deadmines'dan düşer, lvl18 ister, SM den gelecek stafa kadar kullanabileceğiniz stafftır.
Illusionary Rod - Scarlet Monastery'dan düşer, lvl 34 ister, ZF den gelecek stafa kadar kullanabileceğiniz stafftır.
Triune Amulet - Scarlet Monastery'dan düşer, lvl 39 ister. Daha iyisini AHden görüp alana kadar uzun süre kullanabileceğiniz kolyedir.
Zum'rah's Vexing Cane - Zul'Farrak'dan düşer, lvl 42 ister. Daha iyisini AHden görüp alana kadar uzun süre kullanabileceğiniz stafftır.

Bu dungeon itemlerinin dışında:

Star Belt - Terzi diker, AHden bulunur yada birisine yaptırılabilir. lvl 35 isteyen spell damge bonus kemerdir. ilerde lvl 45 kadar kullanılabilir sonrasında eagle parçasıyla değiştirile bilinir.
Red Mageweave Pants - Terzi diker, AHden bulunur yada birisine yaptırılabilir. lvl 38 isteyen spell damge bonus pantolndur. ilerde lvl 50 kadar kullanılabilir sonrasında eagle parçasıyla değiştirile bilinir.

Dreamweave Circlet - Terzi diker, AHden bulunur yada birisine yaptırılabilir. lvl 45 isteyen spell damge bonus kafalıktır. Outland eşyalarına kadar idare eder.
Dreamweave Vest - Terzi diker, AHden bulunur yada birisine yaptırılabilir. lvl 40 isteyen spell damge bonus chest'tir. Outland eşyalarına kadar idare eder.
Dreamweave Gloves - Terzi diker, AHden bulunur yada birisine yaptırılabilir. lvl 40 isteyen spell damge bonus eldivendir. Outland eşyalarına kadar idare eder.
Elder Wizard's Mantle - AHden bulunur. lvl 51 isteyen spell damge bonus omuzluktur. Outland eşyalarına kadar idare eder.
Saint Thanatos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üyelik tarihi:
02/2007
Nereden:
Kıbrıs
Mesajlar:
2.834
Konular:
1125
Teşekkür (Etti):
137
Teşekkür (Aldı):
371
Ticaret:
(0) %
19-08-2008 17:14
#4
LvL 57 sonrası Outland Quest ve Dungeon Dropları ile almanız gereken Eşyalar

Outlande blastedland'dan giriş lvl 58de başlar ve ilk görevleri lvl 58de alabilirsiniz. Bu yüzden lvl 58 olduğunuz outland harici görevlerinizi es geçip/quest log'dan silip outland dünyasına merhaba demeniz lazım. Ama outlande geçmeden çok öncede yapmanız gereken bazı hazırlıklar var. Eğer oyunun başından beri hiç para sıkıntınız olmuyorsa (bu ilk karakteriniz değilse yada size destek çıkan dostlarınız varsa, yada bi şekilde çok güzel para kazanbiliyorsanız) size tavsiyem lvl 40da bineğinizi aldıktan sonra önce yukarıda saydığım terzi ürünlerini tamamlayıp, sonrasında da lvl 57 olduğunuz güne hazırlık yapmaya başlayabilirsiniz. Yapacağınız şey AH'ye her uğradığınız lvl 57-59 arası "invoker" ve "sorcerer" cloth eşyalarını aramak olsun. Bu sayede lvl 57 olduğunuz da üstünüze giyebileceğiniz Outland yeşil eşyalarınız olur. Unutmayın Outlande düşen bu lvl 57 58 yeşilerinin bazıları dengi Tier1, Tier2 gibi eşyalardan daya iyi olabilmekte. Ayrıca bu oyunda kendi levelınızdan 10 lvl daha azını isteyen eşya giyorsanız eşya sorunuuz var demektir (Belli özel eşyalar istisnadır, lvl 70de olsanız takmak isteyeceğiniz halen IMBA olan bazı lvl 60 isteyen Raid dropları oyunda mevcuttur). Hele hele lvl 70 olduğunuzda üstünüzde lvl 60 dan düşük level isteyen eşyalarınız varsa epey sorununuz var demektir. Bu yüzden bir yandan level kasıp bir yandan da gelecek levelınıza uygun eşyaları AHden takip edebilirsiniz.

Silah Seçimi:
Mage sınıfının silah seçimi için temel olarak 2 tercihi vardır,

Staf, 2 elinizi birden tutuğunuz için yanına off hand alamazsınız. Avantajı genelde yüksek Stamina ve Intelect vermeleridir, +Spell Damage ve Critleri 2 li silahlara göre daha düşüktür. HP'niz az ise tercih edilebilir.

Sword/Dagger + OffHand, Bir elinizde uygun bir Sword yada Dagger alıp diğer elinize güzel bir OffHand alabilirsiniz. Bu 2li silahların avantajı toplamda verdikleri +Spell damge ve Spell Crit /Spell Hit gibi değerlerin yüksek oluşudur. Stamina ve Intelect bonusları Stafflara göre daha düşüktür. Yukarıda item seçimindeki tercih önceliğinde de söylediğim gibi, mage için önce daha fazla spell damage gelir. Ayrıca bu 2li silahların diğer bir güzel yanı çok çeşitli kombinasyonlar üretebilmenizdir. Örneğin daha fazla stamina isteyen bir savaşta Stamina ağırlıklı bir OffHand takarak sorunu çözebilirsniz yada Spell hitiniz az olduğunu düşündüğünüz bir yerde Spell Hit veren OffHand ile gene bu sorunu aşabilirsiniz. Bu gibi çeşitlilik ve daha fazla "Spell Damage" için öncelikli tercihiniz 2li silahlar olmalıdır.

Wand, bu silahlar ister staff ister 2li silah kullanın, her zaman ek silah olarak taşıyabileceğiniz, hem item bonuslarından hemde mananızın bittiği yerde verdiği uzaktan hasarı kullanaraktan size çok faydası olacaktır (Örneğin bendeki Wandlardan biri 650 critleyebiliyor). Wand seçiminde dikkat eeceğiz nokta, wandın DPS değil verdiği bonuslara (Stamina, Intelecet, Spell damage gibi) bakmanızdır.

lvl 65 olup Ring of Blood Questine den "Battle Mage's Baton" kadar bu silahlardan en az bir tanesini almanızı öneririm.

Totemic Staff - Horde Quest rewardi. LvL60 questi. Uzun süre idare edecek güzel bir staff. Blizzin Horde casterlara kıyağı.
Crystalfire Staff - Hellfire Ramparts dropu. LvL 60 ister. Uzun süre idare edecek güzel bir staff.
Blade of Trapped Knowledge - World Drop. LvL61 ister. AHden alabilirsiniz bunun yanınada güzel bir off hand oldumu çok iyi olur.
Spellfire Longsword - Slave Pens Dropu. Lvl 62 ister.
Staff of Polarities - Mana Tombs dropu. LvL64 ister.

Battle Mage's Baton - Ünlü Ring Of Blood Questinin son ayağındaki ödülerden birisidir. LvL65de alabilirsiniz ama LvL70 olana kadar sizi idare edecek kadar iyidir.

Ameer's Impulse Taser - Nexus-King Salhadaar - NetherStorm lvl68 questidir, bu questi alana kadar halen lvl70 olmadıysanız almak için uğraşabilirsiniz. Ama çoğu oyuncu bu questi aldığında çoktan lvl 70 olmuştur.

lvl70 olduğunuz da aşağıdaki silahlardan birini mutlaka temin edin. Raid öncesi sahip olabileceğiniz en iyi silahları, iyiden kötüye doğru sıralıyorum, bunlar haricinde de bir çok silah var elbette ama en kolay temin edilecekleri listeliyorum;
Saint Thanatos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üyelik tarihi:
02/2007
Nereden:
Kıbrıs
Mesajlar:
2.834
Konular:
1125
Teşekkür (Etti):
137
Teşekkür (Aldı):
371
Ticaret:
(0) %
19-08-2008 17:14
#5
lvl 70 Stafları:

The Bringer of Death - World drop, AHde sıkça görebilirsiniz. Fazla pahalı değildir.
Auchenai Staff - Aldor Revered itemidir. The Bringer of Death varken bunu kullanmanızı önermem. Buraya eklemek istemiyordum aslında, çünü Mage'seniz Scyer olmanız daha iyi olacaktır. Scyer Exelted yüzüğü uzun süre raidlerde dahil gelebilcek en iyi yüzükler arasında çünkü.
Bloodfire Greatstaff - Black Moras / Dark Portal dropudur. Bringer of Death alamadıysanız buda idare edecektir.

LvL 70 Sword/Dagger:
Eternium Runed Blade - Blacksmith yapar, AHde bulunur. Raid öncesi en iyi silahtır ama pahalıya patlar. Almanızı önermem.
Blade of Wizardry - World drop epic kılıç. Stat bonusu yok ve çok pahalı bir kılıçtır. Almanızı önermem.

Blade of the Archmage - Honor Hold Exelted ödülü Epic Sword. Allience için raid öncesi en iyi silahlardan biri.
Stormcaller - Thrallmar Exelted ödülü Epic Sword. Horde için raid öncesi en iyi silahlardan biri.

Greatsword of Horrid Dreams - Shadow Labyrinth Murmur dropu. Exelted Kasarken kullanılabilecek gayet iyi bir kılıç.
Continuum Blade - Keepers Of Time Revered ödülü. +30 Stamina bonusu tek el silahlar için çok iyi demektir.
Runesong Dagger - The Shattered Halls dropu.

LvL 70 Offhandleri:

Lamp of Peaceful Radiance - Alcatraz dropu. Raid öncesi en iyi OffHand.
Manual of the Nethermancer - Mechanar dropu.
The Saga of Terokk - Quest rewardi.
Star-Heart Lamp - Black Moras / Dark Portal dropu.
Hortus' Seal of Brilliance - The Shattered Halls dropu. Stamina ve intellect miktarı gayet iyidir.

Wandlar:
Nesingwary Safari Stick - Quest rewardi. LvL 64 alınabilir ama benim dahi bazı yerlerde kullandığım en iyi DPS Wandlarından birisidir.
Wand of the Netherwing - Shadow Labyrinth dropu. LvL 68 ister ama PvP için halen kullanılan bir wand'dir.

Takı ve Armor Seçimi
Mage sınıf olarak sadece Cloth giyebilen bir sınıftır. Cloth giydikleri için armorları zayıftır ve meele (yakın dövüş fiziksel hasarı) saldırılarda çok fazla dayak yerler. Bu yüzden gerek yaratıkların gerekse Warrior/Rogue gibi sınıfların eline düştümü çok canı yanar. Outlande geldikten sonra alabileceğiniz level aralıklarına göre giyebileceğiniz Cloth armorları yazmak istemiyorum çünkü çok fazla olcaklar. Ben onun yerine lvl 70 olduğunuzda, Raid öncesi kullanabileceğiniz en iyi eşyaları, iyiden kötüye doğru listeleyeceğim.
Takı konusuna değinecek olursa TBC ile gelen, çok sayıda yüzük alternatifi olmasına karşın az sayıda kolye ve trinket seçeneğimiz var. Bunları gene aşağıda listeledim.


Back:

Cloak of the Black **** - Terzi diker, AHden bulunur. Raid öncesi en iyi Back.
Baba's Cloak of Arcanistry - Mechanar Dropu.
Ogre Slayer's Cover - Quest Rewardi.
Sethekk Oracle Cloak - Sethekk Halls dropu. Spell hit bonusu sebebiyle temin etmeniz önerilir.

Chest:
Will of Edward the Odd - World drop Epic Chest. AHde zor bulunur, çok pahalıdır. Almanızı önermem.

Robe of Oblivion - Shadow Labyrinth Murmur dropu. Raid öncesin deki en iyi chestlerden birisi. Butlaka temin edin.

Robe of the Crimson Order - World drop. AHde bulunur. ucuzdur, Robe of Oblivion düşürene kadar almanızı öneririm.
Auchenai Anchorite's Robe - Quest Rewardi.
Warp Infused Drape - Botanica dropu.
Vermillion Robes of the Dominant - The Steamvault dropu.
Incanter's Robe - Botanica dropu.

Shadowcast Tunic - Quest rewardi. LvL 58de alınabilir ve yukarıdaki eşyalardan birisi düşene kadar LvL70 de olsanız giyeceğiniz chestir.

Feet:
Sigil-Laced Boots - Alcatraz dropu. Raid öncesi en iyi ayakabı.
Shattrath Jumpers - Quest rewardi. LvL68de alınabilir.
Abyss Walker's Boots - World drop. AHde bulunur. Ucuzdur, Sigil-Laced Boots kadar almanızı öneririm.

Hand:
Evoker's Helmet of Second Sight - Questreward. LvL 68de alınabilir. Raid öncesi en iyi kafalık.
Hood of Oblivion - Alcatraz dropu.
Tourmaline Crown - Quest rewardi. Lvl 65de alınabilir.

Legs:
Khadgar's Kilt of Abjuration - Black Moras / Dark Portal dropu. Raid öncesi en iyi pantolon.
Incanter's Trousers - Sethekk Halls dropu.
Stormreaver Shadow-Kilt - Old Hillsbrad Foothills dropu. LvL66 ister.
Leggings of Concentrated Darkness - World drop. AHde bulunur. LvL60 ister. Ucuzdur, mutlaka almanızı öneririm.

Shoulder:
Spaulders of the Torn-heart - Questreward. LvL 68de alınabilir. Raid öncesi en iyi omuzluk.
Incanter's Pauldrons - The Steamvault dropu.
Mantle of Three Terrors - Black Moras / Dark Portal dropu.

Waist:
A'dal's Gift - Quest rewardı. LvL 67de alınabilir. Raid öncesi en iyi kemer.
Sash of Sealed Fate - World drop. AHde bulunur. LvL67 ister. Biraz pahalıdır, A'dal's Gift alamdıysanız, almanızı öneririm.
Mindfire Waistband - The Blood Furnace dropu. LvL61 ister. Uzun süre kullanabileceğiniz güzel bir kemerdir.

Wrist:
Bracers of Havok - Terzi diker, AHden bulunur.Lvl 69 ister. Raid öncesi en iyi bileklik.
Shattrath Wraps - Questreward. LvL 68de alınabilir.

Not: Alıntıdır..

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler