THT DUYURU

chat
ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Yapay Zeka Top#4

Combaqa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
01/2018
Nereden:
Ütopya
Mesajlar:
1.305
Konular:
138
Teşekkür (Etti):
277
Teşekkür (Aldı):
406
Ticaret:
(0) %
0
2803
01-02-2019 10:37
#1
1)Yapay Zeka Spikeri

Dünyada ilk defa üretilen bu yapay zeka spikeri çinliler tarafından yapıldı .Bu yapay zeka ingilizce konuşarak haberleri sunabiliyor.İngilizce konuşan yapay zeka spikeri, Doğu Çin'in Zhejiang Eyaleti'nde düzenlenen Dünya İnternet Konferansı'nda görücüye çıktı.Tipi de aynı Zhang Zhao'ya benzese de o bir yapay zeka !

2)Yapay Zeka Sophia


Hanson Robotics tarafından yaratılan bu yapay zeka hayatımıza sophia adıyla girdi ve bir kadın görünümünde yayımlandı.Kısa bir süre sonra ilk defa bir yapay zekaya vatandaşlık hakkı verildi ve Suudi Arabistan’da vatandaşlık sahibi oldu.Ayrıca sophia sürekli bir şekilde öğreniyor ve yeni bilgileri hafızasına kaydetmeye devam ediyor.Ayrıca kendi fikirleri de var.


3)Robot Çocuk IbukiHiroshi Ishiguro tarafından yapılan bu robot japonyada tasarlanmıştır.Yapay zekanın en önemli özellikleri insanlar ile iletişim kurabilmesidir. Çocuk görünümlü bir tipi vardır. Yüz tanıma sistemi sayesinde vücut hareketlerini algılayabiliyor.Bu sayede karşısındaki kişinin ruh halini anlayabiliyor.Gezerken sizin elinizi tutabiliyor veya ayrıldığınızda size el sallayabiliyor.


4)Robot Erica

Bu robotta Hiroshi Ishiguro'nun bir eseridir.Hatta en gerçekçi robot olarak da bilinir.Robot ile sohbet edebilirsiniz hatta en dikkat çeken yönü ise sorduğunuz soruları hızlı ve alakalı yanıtlar vermesidir.Fakat onu gerçekçi kılan ise biriyle konuşurken yaptığı mimik ve beden hareketleri.Ayrıca Hiroshi Ishiguro'yu babası olarak görüyor. Erica, “Benim için bir baba gibi, daha çok sahip olamadığım bir baba, çünkü çok uzun saatler çalışıyor” diyerek Ishiguro hakkındaki düşüncelerini dile getiriyor.

---------------------
Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşındakinin anlayabileceği kadardır.

Extady Teşekkür etti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler