THT DUYURU

takipci
chat
Seçenekler

QlikView Hakkında

Çakma Madara' - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
10/2014
Yaş:
22
Mesajlar:
352
Konular:
48
Teşekkür (Etti):
65
Teşekkür (Aldı):
61
Ticaret:
(0) %
15-04-2019 11:55
#1
QlikView Hakkında
QlikView Tanımı

QlikView, tüm iş kullanıcıları için self servis BI (Is Zekasi) olanaklari sağlayan görsel bir raporlama ve analiz aracıdır. Karar almayı destekleyici, veriden bilgiye en kolay şekilde erişebileceğiniz, veri keşifleri yapabileceğiniz bir uygulamadır.

QlikView, veri tabanlarına bağlanarak (OLEDB ya da ODBC) veriyi kendi belleğine almaktadır. Teradata, Oracle, SQL Server, Access vb. farklı kaynaklardan veri alabildiği gibi, csv, txt, xml, html, vb. formattaki verilere kolaylıkla ulaşıp, kendi belleğine alabilmektedir. Hem kurum içi verilere hem de kurum dışı verilere ayni anda ulaşıp bu verileri birleştirebilmektedir.
QlikView, “in memory” teknolojisine sahiptir. Bu teknoloji, diğer iş zekası ürünleri arasındaki en önemli özelliği olan “hız”i ön plana çıkartmaktadır. QlikView verileri sıkıştırıp kendi belleğinde saklar ve çok sayıda kullanıcı tarafından anında keşfedilmek üzere hazır tutar. Böylece veri üzerinde tıkla ve gör yaklaşımıyla sorgulama, raporlama ve analizler çok hızlı şekilde yapılabilmektedir.Hangi verilere nasıl ulaşılacağı, veriler arasındaki ilişkilerin nasıl olduğu, verilerin hangi zaman aralığında nereden alınacağı gibi bilgileri bir kez tanımlamak yeterlidir. Kullanıcıların hazırlamış olduğu dashboardlar, tablolar, grafikler güncelleme oldukça otomatik olarak değişmektedir.

Kimler tercih etmeli?

Is zekası projesi başlatmayı düşünen veya iş zekası ürünleri olan ancak daha hızlı ve kolay şekilde analiz ve raporlama yapmak isteyen şirketler için bireysel yada kurumsal boyutta her profildeki kullanıcının tercih edebileceği bir uygulamadır.
--------------------- Geçen doğum günümde yine bir dilek tuttum, çocuk gibi. Yine imkansız bir dilek tabi. Ne diledim biliyor musunuz? İyi bir insan olmayı..

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler