Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Alt bir Hafta önce   #1
  • Bilgi Teknolojileri Ekibi
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
10/2014
Yaş
21
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 66
Teşekkür (Aldı): 61


QlikView HakkındaQlikView Tanımı

QlikView, tüm iş kullanıcıları için self servis BI (Is Zekasi) olanaklari sağlayan görsel bir raporlama ve analiz aracıdır. Karar almayı destekleyici, veriden bilgiye en kolay şekilde erişebileceğiniz, veri keşifleri yapabileceğiniz bir uygulamadır.

QlikView, veri tabanlarına bağlanarak (OLEDB ya da ODBC) veriyi kendi belleğine almaktadır. Teradata, Oracle, SQL Server, Access vb. farklı kaynaklardan veri alabildiği gibi, csv, txt, xml, html, vb. formattaki verilere kolaylıkla ulaşıp, kendi belleğine alabilmektedir. Hem kurum içi verilere hem de kurum dışı verilere ayni anda ulaşıp bu verileri birleştirebilmektedir.
QlikView, “in memory” teknolojisine sahiptir. Bu teknoloji, diğer iş zekası ürünleri arasındaki en önemli özelliği olan “hız”i ön plana çıkartmaktadır. QlikView verileri sıkıştırıp kendi belleğinde saklar ve çok sayıda kullanıcı tarafından anında keşfedilmek üzere hazır tutar. Böylece veri üzerinde tıkla ve gör yaklaşımıyla sorgulama, raporlama ve analizler çok hızlı şekilde yapılabilmektedir.Hangi verilere nasıl ulaşılacağı, veriler arasındaki ilişkilerin nasıl olduğu, verilerin hangi zaman aralığında nereden alınacağı gibi bilgileri bir kez tanımlamak yeterlidir. Kullanıcıların hazırlamış olduğu dashboardlar, tablolar, grafikler güncelleme oldukça otomatik olarak değişmektedir.

Kimler tercih etmeli?

Is zekası projesi başlatmayı düşünen veya iş zekası ürünleri olan ancak daha hızlı ve kolay şekilde analiz ve raporlama yapmak isteyen şirketler için bireysel yada kurumsal boyutta her profildeki kullanıcının tercih edebileceği bir uygulamadır.___________________________________________

Geçen doğum günümde yine bir dilek tuttum, çocuk gibi. Yine imkansız bir dilek tabi. Ne diledim biliyor musunuz? İyi bir insan olmayı..

 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau