Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Programlama
> Yazılım ve Matematik

Yazılım ve Matematik Matematiksel problemlerin yazılıma entegre edildiği kategoridir.Yazılımcı Olmak İsteyenlere Tavsiyeler

Yazılım ve Matematik

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 05-09-2018 17:38   #1
 • Yarbay
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
07/2017
Nereden
Ötüken
Yaş
82
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 950
Teşekkür (Aldı): 901


Arrow Yazılımcı Olmak İsteyenlere Tavsiyeler
Yazılımcı Olmak Nedir ?


Yazılımcı sözcüğünü tanımlarsak elektronik cihazlar için özgün yazılımlar üreten kişi diyebiliriz. Peki, neden yazılımcı olmak bu kadar popüler bir meslek haline geldi? Bu sorunun birçok cevabı olabilir. Bir şeyler üretmeyi amaçlamak bunun sonucunda kişinin meslekten duyacağı hazzı düşünmesi, çevrede dolaşan bir takım yüksek maaş söylentileri vb. sebepler bu mesleği daha popüler hale getirmiştir. Ne kadar cezbedici yönleri olsa da yazılımcı olmak her meslek grubunda olduğu gibi büyük emek ve zaman harcamayı gerektirmektedir. Hatta bu mesleğin zaman zaman gecesi gündüzü ya da tatil gözetmediği söylenebilir. Bu mesleği seçmek isteyenlerin ya da bu mesleğe yönelmek isteyenlerin ilk düşündüğü soru “Hangi Programlama Dilinden Başlamalıyım?” oluyor.


Hangi Programlama Dilinden Başlamalıyım :


En çok kafa karıştıran sorulardan biridir bu soru. Bir sürü programlama dili var ve genellikle herkes farklı farklı şeyler söyler. Öncelikle bu konuda kendinizle ilgili bilmeniz gereken şey hangi sektörde ilerlemeyi planladığınız olabilir. Örneğin; “mobil, web, veri tabanı ya da oyun programcısı mı olmak istiyorum?” gibi bir soruyu kendinize sormalısınız. Tabi ki bu soru bir örnek ve daha da genişletilmesi gerekir. Çok fazla sayıda programlama dili olduğundan mutlaka bir indirgeme yapmak gerekir. Yoksa biraz ondan biraz da bundan öğreneyim mantığında olunduğunda hiçbir konuda uzman olamayız.


Seçtiğim Dili Öğrendim Artık Uzmanım :


Kararlarınızı verdiğinizde seçtiğiniz dili öğrendiğiniz zaman her şeyin mükemmel olacağını asla düşünmemelisiniz. Onlarca dil arasından birini seçtiğinizde bile her şeyi bileceğinizi düşünmek kibirli bir davranış sergilemekten öteye geçemez. Teknolojinin ne kadar hızlı geliştiğini, değiştiğini unutmamalısınız. Bu doğrultuda yazılım dünyası da her geçen gün gelişmekte ve değişmektedir. Bu yüzden en iyi benim hissine kapılmak çok büyük bir yanlış olur. Yazılımcı olmak, her zaman kendinizi güncel tutmayı gerektirmektedir. Bugün çok kullanılan, popüler olan bir dil bile zamanla kendinden daha az söz ettirebilir. Yeniliklere açık olmak, gündemi takip etmek bu noktada önemli bir konudur.


Peki , İş Hayatım ?Yazılımcının İş Hayatı :


Yazımın başında da söylediğim gibi bu mesleğin zaman zaman gecesi gündüzü olmaz. Yetiştirmeniz gereken bir projeniz olduğunda çok az bir uykuyla çalışmaya devam edersiniz. Klasik bir tabirle, evet para kazanmalısınız ama bu işi sevmedikten sonra alacağınız paranın da sizi mutlu etmeyeceğini bilmelisiniz. Bu noktada sizi en mutlu eden şey projenizi teslim etmek, emeklerinizin karşılığını görmek olacaktır. Bir diğer konu ise sürekli öğrenen kişi olmanızdır. Ne yazık ki kendi dilimizde kaynaklar kısıtlı bu yüzden yabancı kaynakları taramayı her zaman bilmeniz gerekir. Sektörde her türlü çalışandan yeni şeyler öğrenebilirsiniz. Yazılımcılar genellikle paylaşımcı insanlardan oluşmaktadır. Yeter ki siz talep edin ve öğrenmeye aç olun!

Son olarak az tecrübem olmasına rağmen çevremde gözlemlediğim şeyleri sizlerle paylaşmak istedim. Herkese seçtiği yolda başarılar ve iyi kodlamalar.

___________________________________________

Ey Türk milleti! Kendine dön! Sen yükseltmiş Bilge Kağan'ına, hür ve müstakil ülkene karşı hata ettin, kötü duruma düşürdün. Milletin adı, sanı yok olmasın diye Türk milleti için gece uyumadım, gündüz oturmadım. Kardeşim Kül Tegin ve iki şad ile ölesiye bitesiye çalıştım.

Konu ATABÖRÜ tarafından (05-09-2018 17:51 Saat 17:51 ) değiştirilmiştir..
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Teşekkür

antepli27271 Teşekkür etti.
Alt 05-09-2018 17:42   #2
 • Üsteğmen
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
01/2018
Nereden
Sizce???
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 62
Teşekkür (Aldı): 58
Ellerine sağlık___________________________________________

HER THT ÜYESİ HACKER DEĞİLDİR LAKİN HER HACKER THT ÜYESİDİR

 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 05-09-2018 17:44   #3
 • Üsteğmen
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
03/2018
Nereden
Geldin
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 73
Teşekkür (Aldı): 90
Ellerine sağlık Hocam___________________________________________

Eğer kendilerini tanımış olsaydınız, Türklere hayran olurdunuz.-

 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 05-09-2018 17:53   #4
 • Teğmen
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
08/2017
Nereden
LOCALHOST
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 7
Teşekkür (Aldı): 12
ellerinize sağlık___________________________________________

BİRGÜN GELİR ŞU YAZIYI GÖRÜRSÜN

HACKED BY NARKOz48

 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 05-09-2018 17:54   #5
 • Yarbay
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
09/2016
Nereden
Tanrı Dağı
Yaş
15
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 343
Teşekkür (Aldı): 259
Eline sağlık.___________________________________________

Birazcık Yukarıya Bak.

Bir şey her şey için, her şey bir şey için vardır.
J. W. Von GOETHE

 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 05-09-2018 18:27   #6
 • Forumdan Uzaklaştırıldı
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
07/2017
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 70
Teşekkür (Aldı): 75
Eline sağlık dostum.
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Siber Güvenlik
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau