Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
THT Makaleler
> Yeni Teknolojiler

Yapay zeka ve teknoloji : Megat :

Yeni Teknolojiler

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 22-04-2018 04:44   #1
 • Tamamen Forumdan Uzaklaştırıldı
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
02/2016
Mesajlar
KonularYapay zeka ve teknoloji : Megat :Yapay zeka nedir ?
Yapay zeka , tamamen makinalar tarafından yönlendirilen teknolojidir.
Yapay zekada algılama , öğrenme , kavrama, karar verme ve insanda bulunan özelliklerin birçoğu bulunmaktadır.
Yapay zeka geliştikçe insan becerilerini geçeceği öngörülür
Yapay zeka makinaları bir sorunu algılar ve çözüm odaklı çalışırlar genelde endüstriyel sanayi alanında kullanılan makinalar bu teknolojiye örnek gösterilebilir.
İş kolaylığı sağlayan ve maliyet bakımından uygunluğu ile bilinen bu makinalar insan işçiliğini azaltacak ve işsizlik oranlarındaki artışı sağlayacak.
Yapay zeka makinalarında donanımsal veya yazılımsal hata olmadığı sürece kusursuz çalışmaya devam edecektir.Yapay zeka hangi alanlarlarda kullanılır ?
Yapay zeka en çok bilinen 4 alanda kullanılır yaratıcılığın ve güncelleştirmeler oldukça çeşitli alanlarda kullanılmaya başlayacaktır
Yani sürekli güncel bir konudur .

1- Oyun ; Satranç, Poker , Savaş ve türlü oyunlarda bot diye tabir ettiğimiz bu yapay zeka oyuncular yıllardır bildiğimiz yapay zeka örneğidir.
2- Çeviri ; Dilleri çevirmemize yardım sağlayan bu yapay zeka örneği gün geçtikçe gelişmektedir ilk olarak internetten yazdığımız kelimeleri çeviren bu teknoloji gün geçtikçe sesimizi algılayıp çevirmeye ve resmini çektiğimiz makalelerin çevrilmesinde yardımcı olurlar.
3- Endustriyel Sistem ; Sanayileşme arttığından sanayi alanında yapay zeka ile çalışılıyor çünkü bu teknoloji ince işleri insan gücü gerektirmeden kusursuz yerine getirebiliyor.
4- Görme Sistemleri ; Görsel alanda kullanılan yapay zeka alanıdır resimlerin renk tonlarını bulmamızda uçakların bomba atarken lokasyon bulmasında büyük oranda yardımcı olurlar artık telefonlarımıza güncellemeler ile gelen yüz tanıma özelliğide bu alanın malzemesidir.
5- El yazısı tanıma ; Yazdığınız el yazısını fotoğraf çektiğinizde sistemsel olarak algılar ve bilgisayar üzerinde metine dökecek bir sistem mevcuttur.
6- Akıllı robotlar ; Günümüzde geliştirilmekte olan bu robotlar genel olarak heryerde kullanılabilir Fiziksel , ışık , ses , sıcaklık , haraket , çarpma , basınç gibi verileri saklar ve programlandığı şekilde işler .
Örneğin akıllı ışık sensörleri ısı ve haraketlere bağlı olarak yanıp sönmesi ile bu kategoriye güzel bir örnektir.Günümüzde birden çok başarılı yapay zeka örneği vardır

1- Google RankBrain algoritması ;
Google'ın çıkarmış olduğu bir algoritmadır, sürekli konuşmaları algılar ve kişinin duygularına , düşüncelerine, fiziki yapısına ve alışkanlıklarına göre uygun cevabı ayırt ederek sunar.2- Facebook DeepText ; Facebookta milyonlarca fotoğraf ve gönderi paylaşılıyor bu algoritma sayesinde fotoğraflarınız ve gönderileriniz tek tek inceleniyor sağlam bir analiz yapılarak ilgi alanınız doğrultusunda reklam gösteriliyor.3- Wordsmith ; Rapor yazıcı bir algoritmadır google çalışmalarınıza bağladığınızda sayfalarca rapor dökümanı çıkarabilir iş hayatını kolaylaştıracak bir yapay zeka ürünü.4- Georgia Tech yapay zeka sınıfında geliştirilen yapay zeka Jill ; Önceden belirlenen forum sorularına cevap verme yeteneğine sahip bu yapay zeka ürünü günde 40000 adet forum sorularına yanıt verebiliyor gün geçtikçe gelişe bu sistem ileride çok değişik yerlerde kullanılacak gibi gözüküyor.5- Randevu planlama asistanı Andrew ; Önceden belirlediğiniz randevularınızı ve maillerinizi size bildiren bu yapay zeka ürünü yoğun iş görüşmeleri yapan kişiler için birebir üretilmiştir.ROBOT SOFİA

Son zamanlarda gördüğümüz sofia'da yapay zekanın en büyük örneklerinden biridir şayet bir gün gelecek ki robotlar insanlar gibi olacak bildiğiniz üzere sofia'ın algılama ve algıladığını yanıtlama yeteneği oldukça
iyi ve insanlara yakın hatta vatandaşlığı bile mevcut durumda

Bu tür örnekler ileride gelecekte bizleri ne tarz robotlar bekleyecek düşündürüyor robot asistanlar , robot işçiler vesaire ve bu düşüncelerin ardında bir korku yatıyor
Robotlar insanlara saldırırmı ? Dünyayı istila mı etmeye çalışacaklar ?

Hayır bence robotlar insanlar için devrim niteliğinde buluşlara imza atacaklar
Konu CxFor tarafından (3 Gün önce Saat 17:57 ) değiştirilmiştir..
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 22-04-2018 04:48   #2
 • Yüzbaşı
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
01/2018
Nereden
Turkey
Mesajlar
Konular

Konu aslında çok değerli. Bu yönde yaptığım bazı araştırmalar mevcut. Genel içerikli bilgisel bir paylaşım olduğundan TebrikleR___________________________________________

Işık ve Sevgiyle...

© Copyright TurkHackTeam.Net

 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 22-04-2018 04:53   #3
 • Tamamen Forumdan Uzaklaştırıldı
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
02/2016
Mesajlar
Konular

Alıntı:
AXPA´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Konu aslında çok değerli. Bu yönde yaptığım bazı araştırmalar mevcut. Genel içerikli bilgisel bir paylaşım olduğundan TebrikleR
Konu sürekli güncel ve değerini kaybetmeyen bir konu olduğundan takip etmeliyiz ben detayına girmeden temelden inceledim.
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 22-04-2018 05:01   #4
 • Sosyal Medya Timi
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
03/2017
Mesajlar
Konular

Emeğinize Sağlık Hocam Güzel Konu Olmuş___________________________________________

 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 22-04-2018 08:17   #5
 • Binbaşı
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
04/2016
Nereden
İstanbul
Mesajlar
Konular

Elinize Sağlık Hocam Hiç Üşenmeden Okudum___________________________________________

규르칸
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 22-04-2018 08:37   #6
 • Yüzbaşı
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
12/2015
Nereden
MALATYA
Mesajlar
Konular

Bu konular sonuna kadar tek tek okunması gereken konular.Zaten megat hocamız bizler için araştırmış.Kendilerine teşekkür ederim. OKUMADAN GEÇME OLMAZ.___________________________________________

Malatya gibiydin, bulunmazdı eşin.

 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 22-04-2018 13:23   #7
 • Tamamen Forumdan Uzaklaştırıldı
 • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
02/2016
Mesajlar
Konular

Alıntı:
brkirir44´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bu konular sonuna kadar tek tek okunması gereken konular.Zaten megat hocamız bizler için araştırmış.Kendilerine teşekkür ederim. OKUMADAN GEÇME OLMAZ.
Teşekkür ederim , yapay zekanın bize ileride ne denli kolaylıklar sağlayacağını araştırdım okudum ve kendi fikirlerimle harmanladım Ben yapay zeka ile ilgili uzman bilir kişi olmadığım için fikirlerim nekadar doğru tartışılır .
İyi forumlar
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.