Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
THT Makaleler
> Yeni Teknolojiler


Yeni Teknolojilerin Tehdit Ettiği Meslekler /dRose98

Yeni Teknolojiler

 
 
Seçenekler
Alt 18-01-2019 00:55   #1
  • Sosyal Medya Timi
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
07/2013
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 450
Teşekkür (Aldı): 770


Yeni Teknolojilerin Tehdit Ettiği Meslekler /dRose98Yeni Teknolojilerin Tehdit Ettiği Meslekler

Merhaba, bu yazımda 'x meslek yok olacak' şeklinde kesin bir şeyi bildiriyormuşçasına clickbait yapmaktansa çeşitli mesleklerden ve bu mesleklerin alanını sınırlayabilecek teknolojilerden bahsedeceğim. Şimdi herhangi bir mesleğin yok oluşundan bahsedilecekse akla hemen robotlar ve onların yerimize geçtiği geliyor lakin o iş öyle kolay değil. Rutin işlere sahipseniz teknolojinin yerinizi gelecekte tutacak olması muhtemel, yani teknolojiye yenik düşmeyecek bir meslek rutin olmamalı. Bu mesleklerden sıra sıra bahsedecek olursak akla ilk gelen tıp oluyor. Tıpyok olur mu yahu? saçmalama diyebilirsiniz, haklısınız da fakat hastalıklara otomatik tanı koymayı mümkün kılan bazı gelişmelerin tıbbın bazı alanlarındaki insan bağımlılığını azaltılabileceği düşünüyor. Fakat acil servislerde ve ihtisas alanlarında doktorlara ve cerrahlara duyulan ihtiyacın devam edeceğinden şüpheniz olmasın. Konuyu tıptan kaydırıp mimarlara çekiyorum, gelecekte yapay zekanın da gelişimiyle yaratıcı işler başarabilen makinelerin mimarların alanlarını sınırlamasının potansiyeli de çok yüksek. Farklı ve popüler bir meslek alanı olan hukuktan bahsedecek olursak yakın bir gelecekte evrak tasnifiyle uğraşan avukat ve hukukçuların sayısının azalacağını söylemek çok da yanlış olmaz herhalde. Hukukta rutin işlemler epeyce vardır pek hukukla alakanız olmasa da bunu rahatça söyleyebilirsiniz. Rutin rutin diyoruz da nedir bu rutinlik? Yani sürekli olarak aynı işleri aynı yol yöntemle sürdürmek demektir. Karmaşık işleri yürütmemek demektir. Bir başka alanı sınırlanacak olan meslek ise muhasebe alanındaki rutin işleri yürüten mesleklerdir. Şuana kadar çok da fantastik bir teknolojiden bahsetmedim farkındaysanız rutin işleri yürüten şeyler falan deyip duruyoruz lakin bir başka meslek alanında işler daha farklı. Pilotlar, evet özellikle de savaş uçağı pilotları gelecekte teknolojinin ve yapay zekanın gelişimiyle birlikte pilotların sayısının azalacağı da bir gerçek. Nitekim halihazırda savaşları insansızlaştırmak, daha doğrusu savaşan ülkenin kendi ordusunu insansızlaştırma çabası herkesin aklında. Teknolojinin yine çığır açacak şekilde geliştiğini düşünecek olursak polislerin, güvenlik alanındaki mesleklerin de sınırlanacağını söyleyebiliriz. Şimdi yazının başından beri şu meslek sınırlanabilir o böyle olabilir dedik, teknoloji sanki bir şeyleri kolaylaştırırken bazı şeylerin de artık asla eskisi gibi olmayacağının sinyallerini vererek bir şeyleri yok ediyor. Bu bahsettiğimiz mesleklerde gelecekte daralma olabilecekken teknolojinin ne tür yeni meslekleri oluşturacağını da bilemiyoruz. Tek emin olduğum şey yazılımcıların ve siber güvenlik alanının parlak olduğu.

© Copyright TurkHackTeam.Net

 Offline  
 
Teşekkür

Haluk3535, Gyrnc Teşekkür etti.
 

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau