THT DUYURU
Yerli ve Yabancı Diziler Dizilerle ilgili fragman, haber, yorum ve tartışma bölümü. (Dizi paylaşımı yasaktır)

siber güvenlik eğitimi
Seçenekler

Kim Wexler Neden Breaking Bad'te Yok

Gauloran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
International General Moderator
Üyelik tarihi:
07/2013
Nereden:
local
Mesajlar:
7.122
Konular:
1577
Teşekkür (Etti):
556
Teşekkür (Aldı):
950
Ticaret:
(0) %
0
373
bir Hafta önce
#1
Bu yazıdan itibaren diziyle ilgili henüz yayınlanan son bölümü izlememiş olanlar için spoiler bulunmaktadır. Better Call Saul hayranları dizinin başlangıcından itibaren çözülmeyen bir sorunla karşı karşıya: Neden Kim Wexler karakteri Breaking Bad'te yer almıyor?

Rhea Seehorn tarafından mükemmel bir şekilde oynanan Kim Wexler karakteri hızlıca dizinin fanları için favori karakter oldu. Dizinin ana karakteri Jimmy McGill ile olan ilişkisinden dolayı dizinin fanları Kim Wexler karakterinin öldürüleceğinden korkuyor. 5.Sezonda Jimmy'nin alengirli işlerine Kim'in de bulaştığını gördük. Hatta Kim Wexler direkt olarak tehlikenin kendisi olan Lalo ile Jimmy'i korumak için yüz yüze iletişime geçmişti.

5.Sezonu izlemiş olsak da hala Kim Wexler'a neler olacağıyla ilgili net bir fikrimiz yok. Bu gizem 6.sezonda çözülmek zorunda. Biz de dizinin fanları olarak Kim Wexler'ın başına gelebilecek olan şeyleri sıralayacağız.

ÖlüyorKim Wexler'ın Breaking Bad'te bulunmamasının en iç karartıcı nedeni olabilir bu açıklama. Ama kabul edelim bu gizemi çözmek için en temiz yol Kim'in ölmesi. Fakat bu temiz açıklamanın büyük bir açığı var o da Jimmy'nin Breaking Bad'te Kim'in yasını tutmaması. Better Call Saul'un finaliyle Breaking Bad'in başlangıcı arasındaki zaman çizgisinin neredeyse eşit olduğunu biliyoruz. O kadar zaman geçmedi yani Jimmy'nin o kadar neşeli olmaması lazım sonuçta eşi öldürülüyor. Ayrıca dizinin yıldızları Rhea Seehorn ve Bob Odenkirk de Kim Wexler karakterinin sonunun böyle olacağını düşünmüyor.

"Umarım o ölmez ve her şey bittikten sonra bir çeşit yeniden bağlantı vardır."
"Bu adamlar dizideki karakterleri dramatiklik için öldürmüyor. Kim'in ölmesi oldukça kolay ve bu onların sistemine ters."
Seehorn ise Odenkirk'in söylediklerine ek olarak "Bob'a katılıyorum Kim'den kurtulmak için onun öldürülmesi çok basit geliyor." diye ekledi.

Hapse GiriyorKim'in kariyeri boyunca yasal yolları tercih ettiğini biliyoruz yani Jimmy gibi değil. Fakat bu durum Howard'ın kariyerini bitirme konusunu açtığında bariz bir şekilde değişiyor gibi. Kim'in planı ile hareket ederlerse ki Jimmy bu planı gerçekleştirmek istememişti, belki de Kim için işler hapisle sonuçlanacaktır.

Jimmy'den AyrılıyorBu da Kim'in Breaking Bad'te olmamasının en temiz açıklamalarından biri gibi hissettiriyor. Zaten Kim ve Jimmy'nin ayrılması için izlediğimiz sezonlar boyunca en basit olaydan en karmaşık olaya kadar binlerce neden var. Dolayısıyla ilişkileri bitebilir. Daha duygusal bir şekilde açıklamak gerekirse Jimmy yaptığı şeylere Kim'i katıp onun zarar görmesini istemediğinden dolayı, onu korumak için ondan ayrılıyor ve Breaking Bad zaman çizelgesinde de hiç var olmamış gibi davranıyor. Lalo karakteri de eğer Jimmy'nin Mike ile olan anlaşmasından haberdar olursa intikam için Kim'e zarar verme ihtimalini de geçmeyelim.

Kartel'e Çalışıyor

Bu baya uzak bir tahmin ama imkansız değil. Kim'in Breaking Bad'te olmamasının sebeplerinden biri belki de kartele çalışmasıdır. Vince Gilligan 5.sezon öncesinde Kim karakteri için gittikçe daha derine iniyor ve bunun kendisine zarar getireceğini düşünüyorum tarzı bir açıklama yapmıştı. Kartel'in Gus tarafından etkilenmesinden önce Kim'in Kartel'e çalışıyor olması imkansız değil aslında.

Jimmy ile Hala BirliktelerAslında Breaking Bad zaman çizgisinde Kim ve Jimmy hala birlikteyse ve bizim bundan haberimiz yoksa?
Jimmy'nin yaptığı alengirli işlere Kim'in karışmadığını düşünürsek bu tahmin de oldukça gerçekçi geliyor. Odenkirk bu tahminden şüphelenmesine rağmen olabileceğini söylemişti. Bu tahminin sorunu da şu ki Jimmy Breaking Bad'in sonunda kaçıp gizlenmek zorunda kalıyordu. Özetle Jimmy'nin hayatını Gene Takovic olarak görmek ve Kim ile tekrar bir araya gelmesi çok hoş olmaz mıydı?

Source:
https://www.digitalspy.com/tv/ustv/a...-breaking-bad/
https://www.upsozluk.com/baslik/kim-...ng-bad-te-yok/

Çevirmen/Translator @Gauloran
---------------------

Telegram: gauloran
Twitter: gauloran
Konu Gauloran tarafından (bir Hafta önce Saat 22:04 ) değiştirilmiştir.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler