Cheat Engine ile Oyunlara Hile Yapmak | Tersine Mühendislik

Floppaging

Yeni üye
12 Ocak 2024
9
13
Merhabalar dostlar, Cheat Engine 7.5 kullanarak Tersine Mühendislik yaptığım bir video çektim.

Bu videoda Cheat Engine'in "Graphical Tutorial" dediğimiz öğretici oyununun bölümlerini Dinamik Analiz ile nasıl geçebileceğimizi gösterdim.

Bu videoda olanları takip edebilmek için belirli bir düzeyde C++(Objeler bellekte nasıl temsil edilir) ve x86/x86-64 Assembly bilgisine ihtiyacınız olacaktır (mov,add,sub,ret,jmp,jcc vs. nasıl çalışır, memory operand register operand nedir vs.)

Bu konular hakkında pek birşey bilmiyorsanız yinede videoyu izleyip birkaç yapboz parçasını toplayabilirsiniz.

Hepinize şimdiden iyi seyirler dilerim ve oturup tamamını izleyeceklere şimdiden teşekkürler.

Video ile ilgili anlamadığınız bir yer veya bir sorunuz olursa bu konunun altına yazabilirsiniz.
(Thumbnail pek profesyonel değil ama idare edin :D)

Floppaging

Yeni üye
12 Ocak 2024
9
13
Gta gibi büyük online oyunlarda naneyi yersiniz söyliyeyim
Cheat Engine'de DBVM adında bir hypervisor var, işletim sisteminizi bu hypervisore guest olarak yükletip, Cheat Engine'in Ring 0 düzeyinde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Bu çoğu online oyundaki antidebug mekanizmalarını atlayabilmemiz ve onları analiz edebileceğimiz anlamına geliyor.

Benim bildiğim kadarıyla GTA'da öyle ahım şahım bir antihile yok, yani Cheat Engine'deki VEH Debugger bile iş yapıyordu ben zamanında mod menüler yaparken. Şuanda ne olmuştur bilemem tabi ancak her zaman DBVM ile Kernel düzeyine inmek var. Tabi Cheat Engine'i kendiniz yeniden compile edip malum stringleri vs değiştirmeniz gerek.

Şuanlık modern antihile sistemlerine sahip oyunlar hariç (EAC,BE,VGK) Cheat Engine DBVM işinizi görücektir.

İleride bu kanala antihile mekanizmalarıyla ilgili sağlam videolar gelicek, herşeyi temelden alıcaz.

Lihtg

Moderatör
15 Mar 2022
1,857
764
lihtgTHT.php
Cheat Engine'de DBVM adında bir hypervisor var, işletim sisteminizi bu hypervisore guest olarak yükletip, Cheat Engine'in Ring 0 düzeyinde çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Bu çoğu online oyundaki antidebug mekanizmalarını atlayabilmemiz ve onları analiz edebileceğimiz anlamına geliyor.

Benim bildiğim kadarıyla GTA'da öyle ahım şahım bir antihile yok, yani Cheat Engine'deki VEH Debugger bile iş yapıyordu ben zamanında mod menüler yaparken. Şuanda ne olmuştur bilemem tabi ancak her zaman DBVM ile Kernel düzeyine inmek var. Tabi Cheat Engine'i kendiniz yeniden compile edip malum stringleri vs değiştirmeniz gerek.

Şuanlık modern antihile sistemlerine sahip oyunlar hariç (EAC,BE,VGK) Cheat Engine DBVM işinizi görücektir.

İleride bu kanala antihile mekanizmalarıyla ilgili sağlam videolar gelicek, herşeyi temelden alıcaz.
Güzel olur hocam bekliyoruz

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.