Data nasil elde edilir ve nereye satılır?

Gamebosss

Yeni üye
10 May 2023
35
7
Web sitelerini hackleyip dataları çekip satanlar var bunu nasil yapıyorlar? Ve nereye bu datalar satılıyor? Bu iş yapılamaya değer mi?
Baştan sona detaylı bir şekilde anlatabilirmisiniz.

El Petr

Uzman üye
6 Kas 2022
1,022
517
localhost
dataları sql açığı ile sızıp çekiyorlar ratlayarakta dataları çekiyolar datalar önemliyse satarsın önemsizse satsanda alan olucağını pek sanmıyorum herkes bilgilere bakıyor mesela israil devletinin kimlik bilgilerine kadar herşeyini çektin satışa koyarsan israilde yaşayanlar bu datayı alır kimlik bilgileri vb şeyler çok satılır sitede sql bul dataları çek yada ratla satıcaksanda önemli datamı ona göre sat nekadar önemliyse okadar alıcısı olur,

Gamebosss

Yeni üye
10 May 2023
35
7
dataları sql açığı ile sızıp çekiyorlar ratlayarakta dataları çekiyolar datalar önemliyse satarsın önemsizse satsanda alan olucağını pek sanmıyorum herkes bilgilere bakıyor mesela israil devletinin kimlik bilgilerine kadar herşeyini çektin satışa koyarsan israilde yaşayanlar bu datayı alır kimlik bilgileri vb şeyler çok satılır sitede sql bul dataları çek yada ratla satıcaksanda önemli datamı ona göre sat nekadar önemliyse okadar alıcısı olur,
Peki nereye satacağız?

mertali8

Yeni üye
28 Ocak 2016
23
9
bizim mernisin datalarını da mı sql ile çektiler. Eğer böyleyse cidden siber güvenlik alanında çok berbatız demektir.

CH

Uzman üye
28 Ocak 2019
1,503
689
Siber
Dışarıdan bakıldığında kolay ve rahat bir iş gibi görünse de işin aslı o kadar da kolay ve rahat değil. Hedefe sızma işlemi gerçekleştiriliyor ilk başta. Genelde SQL kullanılıyor fakat diğer açıklarda sömürülebiliyor. Data elde edildiği zaman deep web veya benzeri ağlarda yasadışı olarak satışı gerçekleştiriliyor ve bitcoin cinsinden ödeme alınıyor. Alıcı gibi görünen kişilerin polis olma olasılığı olduğunu da unutmamanız gerekiyor. Bu işler kirli ve pis işlerdir. Bir kere batarsanız bir daha zor çıkarsınız. Tavsiye etmem.

H@cked BaBy

Basın&Medya Ekibi
28 Haz 2023
2,397
981
Arkana bak
Knk onion uzantılı sitelerde satıyorlar darkweb yani bendende geçenlerde elimdeki rar'ları istediler vermedim.sen bu işlere fazla bulaşma ama bilki eğer bulaşacaksan bir Anonymous olarak gizlenerek yap sana tavsiyem.

abom

Uzman üye
6 Mar 2008
1,567
92
Ocak' tan gelme...
Selamlar....
Çalınan dataların özelliklerine göre müşteri potensiyeli var.
Telefon numarası ise telefoncular aracılığıyla reklam amaçlı satılıyor.
Email ise şirketlere mail reklam için satın alıyor.

Listler çok iyi fiyata gidiyor.
Bir patronun siz yeterki müşteri kapıdan içeri girsin gerisini ben hallederim derdi.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.