[DEV] XAMPP İle Hostingsiz Domainsiz Script Kurma

LastBower

Üye
11 Ağu 2018
188
0
Mars
Selamlar Herkese Bugün Sizlere XAMPP Programı İle İndirdiğiniz Scriptleri Önceden Hızlı Bir Şekilde Denemeyi Göstereceğim
İlk Öncelikle XAMPP'Yİ İNDİRİYORUZ.
İNDİRMEK İÇİN TIKLA

İndirdikten Sonra Setupu Kuruyoruz Çoğunuz Bildiği İçin Setup Kurulmuna Girmiyeceğim

Kurulum Bittikten Sonra Programı Açıyoruz Ve Karşımıza Şöyle Bir Yer Gelecek

Şimdi İlk Başta Scripti Kurmak İçin Explorer'e Basıyoruz Sonra Karşımıza Böyle Bir Yer Geliyor.

HTDOCS'a giriyoruz ve içine script Dosyalarımızı Atıyoruz. Ben mustafavevo Hocamın Editleyip Verdiği Oto Post Scriptini Attım

Sonrasında Start'a Basıyoruz.

Daha Sonrasında İstediğiniz Bir Tarayıcıya Giriyoruz Google Chrome Önerimdir. Arama Yerine localhost Yazıyoruz.

Ve Görüldüğü Üzere Açıldı Sorunsuz Bir Şekilde Çalışıyor. Şimdi Gelelim Aklınızdaki Soruya Benim kurcağım Scriptte Sql Var Nasıl Yapıcam? Çok Kolay Bu Sefer Apache'nin Altındaki MySQL'yi Start Ediyoruz.

Daha Sonrasında Tekrardan Tarayıcınıza localhost yazıp sonun phpmyadmin ekliyoruz yani localhost/phpmyadmin yazıyoruz.

Ve Gördüğünüz Gibi Bu da Oldu Sorunsuz Bir Şekilde. Diğerlerine Pek Bilgim Olmadığı İçin Girmiyeceğim Bunlar İşinize Yarar Diye Umuyorum.

Arkadaşlar Bu Daha 2. Konum Olduğu İçin Konu Yeri Yanlışsa Veya Eksiklerim Varsa Söylerseniz Sevinirim Bu Arada Teşekkürlerinizi Esirgemezseniz Ne Mutlu Bana Sağlıcakla Kalın :)

Son düzenleme:

mustafavevo

Katılımcı Üye
14 Ocak 2018
375
1
`^TOKYO`^
Ek olarak şunu da belirteyim, scriptiniz php 5.6 destekliyor ise xampp server php 5.6 indirmeniz gerekiyor.
Not: instagram scriptleri için bu xampp serveri indirmeniz uygun olacaktır. Php 5.6'dır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.