/ Facebook Komedyası! /

'AdrenaLiN

Yaşayan Forum Efsanesi
2 Şub 2012
8,398
166
Geçenlerde gazetenin birini okurken bir haber gördüm. Facebook 450 milyon kullanıcaya ulaşmış.

Eğer kabaca bir hesap yapacak olursak dünyada her 15 kişiden birinin Facebook hesabı var. Bana soracak olursanız istihbarat için iyi bir kaynak öyle değil mi ? Ve Facebook'a giren insanlar sadece ad soyadlarıyla değil, dini inançlarından tutun siyasi görüşlerinden hatta ve hatta ilişki durumlarına kadar kayıtlı.

İlginçtir ki; stargazete.com da son altı ayın en çok tıklanan haberi de Facebook ile ilgili çok ama çok "kritik" bir meseleyi ele alıyor. Haberin başlığı ise "Ölenlerin Facebook Hesabı Ne Olacak?". Bu habere son baktığımda tıklanma sayısı 130 bine dayanmıştı.

Habere göre Facebook ölenlerin kişisel bilgilerini kaldıracakmış ama girenler duvarına yazı bırakabileceklermiş. Ve merhumun sayfası "anısına" sayfası olarak devam edecekmiş.

Öyle nereye bağlayacak acaba diye bakmayın, çünkü bu makaleyi bir sonuca bağlayamıyorum :)

Ne diyelim Hayat Ne tuhaf..

Altıok

Kıdemli Üye
31 Mar 2013
2,236
3
Ben de bundan 8-10 ay once internetten birinin isyanini gormustum. Bahsettigim kisinin babasi vefat etmis (Allah rahmet eylesin), babasinin facebook hesabinin sifresi de babasindan baska bir kiside daha da varmis. O kiside hesap uzerinden babasinin adini karalayici seyler yapiyormus. Kisi de hesabi nasil kapattirabilecegini sorup duruyordu, sonun da sanirim facebook ekibi ilgilenmis ve kapatilmis ama not birakilabilecek olmasi ne kadar dogru, tartisilir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.