Google yeni isletim sistemi uzerine calisiyor//R3dh4t//Dil Takimi

R3dh4t

Katılımcı Üye
25 Şub 2016
270
0
Amsterdam
Google yeni isletim sistemi uzerine calisiyor

Şu anda, Google'in iki işletim sistemi var, Android mobil cihazlar icin ve masaüstü bilgisayarlar için Chrome OS var. Google 'Fuchsia' üçüncü bir işletim sistemi üzerinde çalışiyor, Google GitHub sayfasındaki bilgilere göre gibi görünüyor. (Yeni İşletim Sistemi) “ibaresi Pembe + Mor == Fuchsia” orada bulunabilir.

Fuşya'ın çekirdek, Eflatun adlı çalışması için masaüstü ve akıllı telefonlar üzerine inşa edilmiştir. Kırmızı LittleKernel proje dayanmaktadır. Sadece Android ve Linux gibi, kayan Fuşya-OS Kırmızı. Eflatun böyle FreeRTOS veya ThreadX olarak gömülü ticari işletim sistemlerine rakip olarak geliştirilmiştir.

Kırmızı ölçek için çok iyi tasarlanmış, daha iyi gömülü cihazlar, s akıllı telefonlar ve masaüstü PC'ile iş yapıyor. Bu LittleKernel üzerinde Kırmızı katman açıklar, (yani orada Android 6.0 izinleri gibi bir şey) tabanlı güvenlik modeli ve özelliği (kullanıcı hesapları için gerekli) birinci sınıf bir kullanıcı modu desteği-oluşturma.

Bir programlama dili olarak kullanıcı arayüzü ve bir Dart olarak kullanılan Google Flutter gibi görünüyor. Ayrıca Escher, ışık difüzyon desteği, OpenGL veya Vulkan ile yumuşak gölgeler ve diğer görsel efektler ile bir oluşturucu kullandı. Gölgeler ve ince kleurenreflecties Google' önemli bir parçasıdır;s 'Malzeme Tasarım', sanki Flutter ve Escher akılda UI Malzeme Tasarımı ile tasarlanmıştır eğer öyle görünüyor.

64-bit PC' bit KOL CPU's ve s ve 64 bit;32 destek olduğunu ayrıca biliyoruz. Travis Geiselbecht Google 3 Raspberry Pi için işletim sistemi mevcut olduğunu doğruladı.

Hala Google yeni işletim sistemi ile planlama ne olduğundan emin değildir. Google entegre etmek için birbirleri ile Android ve Chrome OS planladığı söyleniyor. Zaten Chrome OS için Play Store ile birlikte gerçekleştiğini görüyoruz. Fuşya çözüm olabilir, ama aynı paraya, daha fazla bir şey duymayız. Adı tutuyoruz delikleri, her durumda.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.