İp Kamera Ve Modem Hack(Resimli Anlatım)

co admir

Uzman üye
8 Nis 2013
1,953
8
Merhaba arkadaşlar yeni bir konu ile karşınızdayım bugün resimdeki gibi tarayıcımız üzerinden kameraları izleyebileceğiz.Konunun geri kalanını private alıyorum umarım yararlı olur...

m6jdpP.jpg

WkAn7L.png

Öncelikle küçük bir ip tarama programımız var kendinize uygun olan sürümü indirin.
Kameraların çoğu eklentisini destekleyen tarayıcıyıda indirebilirsiniz.
+ AngryIP Scanner
+ Maxton Trayıcı

Angry IP Scanner - Download for Windows, Mac or Linux

Maxthon Bulut Tarayıcı | Hızlı & Güvenli Tarayıcılar | Maxthon İnternet Tarayıcısını Ücretsiz İndirin

Programın kurulumu gayet basit, açtığımızda ilk olarak karşımıza böyle bi ekran gelicek.

6P7QAv.jpg

Başlangıçta soldaki yazılar sağ tarafta olabilir iki kere tıklarayarak yada "<<" kullanarak sol tarafa geçirelim.

Yk2Mn2.jpg

Gerekli geri dönüş değerlerimizi seçtikten sonra devam ediyoruz.

QBER1g.jpg

Portları konunun sonunda vericem arkadaşlar, portları yazdıktan sonra tamam diyoruz ve ayarlarımız bu kadar.

JArp7W.jpg

Kafamızda belli bi IP aralığı belirlememiz lazım direk IP aralığı sallamak zor gelebilir,
burdan kendi IP adresinizi öğrebilirsiniz.Benim IP adresim "78.176.42.81" ve aralığımı sondaki numara göre seçiyorum 81'i silip 1 ve 255 arasında tarama yaptırıyorum.

IP Sorgulama - IP Adresi Sorgulama ve IP No Bul

qM144Q.jpg

Burda bize taradığımız IP aralığında 100 IP'nin kullanımda olduğu 6'sının ulaşılabilir olduğunu söylüyor.Zaten "HTTP Sender'i" bu yüzden işaretlemiştik.

o3PAEk.jpg

Biraz aşağı iniyorum ve ulaşılabilir IP adreslerimizi görüyoruz.Şimdi tarayıcımızdan seçtiğimiz bir IP adresine erişmeye çalışıcaz.

rMBgrM.jpg

Giriş paneline ulaştık default şifrelerini denemeden önce kullanıcı adını admin olduğunu tahmin ediyorum ve şifreyi boş bırakıp şansımı deniyorum...

j3P5gn.png

Ve sonuç beklediğimiz gibi, istersek kameraları kapatabilir, geçmiş kayıtları silebilir hatta varsa alarmı bile çalabiliriz...

j3P5Nr.png

Diğer ulaşabildiğimiz IP'lerden birini daha seçiyorum.

0njqZY.jpg

Tarayıcımdan giriyorum bu sefer bir modeme denk geldik ve tabikide yine panelle karşılaşıyorum modemin markasının "VMG3312-B10B" oldğunu biliyorum ve default şifresinin ttnet olduğunu öğreniyorum, kullanıcı adı her zamanki gibi admin...

BPmMnL.jpg

Ve modeme bağı kullanıcıları görebiliyorum.Gördüğümüz tüm IP'lere IP Spoofing yapılabilir...

WkAn7L.png

Peki bizim routerımıza da ulaşabilirler mi ? Router ayarlarınızda "uzaktan erişim" yada "wan erişimi" ayarlarınızı kapatın. Böyle seçenekler yoksa güvenlik duvarınızın en yüksek seviyeye çekin.

Kullanacağımız Portlar:
Kod:
8000
9000
34567
15961
37774
37777
3778
8020
8008
554
80
8005
51
52
53
2020
2021
2022

Konuyu yazan arkadaşın ellerine sağlık..Alıntıdır...

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.