Joomla Panel Kurulumu # THT // Videolu Anlatım

Oğuz~#>

Kıdemli Üye
5 Tem 2009
4,772
17
Bursa
Merhaba arkadaşlar bi önceki web tabanlı uygulamalar kategorisinde actığım appservr kurulumundan sonra bugun de sizlere panel kurulumundan bahsedicem bugunki ele aldığımız panel joomladır arkadaşlar güzel bir video oldu umarım beğenirsiniz kısa bir anlatım yapmak gerekirse :

Joomla Nedir ? . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Adını "cümle" kelimesinden alan Joomla! geniş katılımlı bir proje ekibine sahip, son derece gelişmiş ve kullanıcı arayüzü bir o kadar basit olan bir "CMS" yani İçerik Yönetim Sistemidir.

Joomla! size, internet sitelerinizi ve bağlı uygulamaları hazırlarken yardım eder. En iyisi de Joomla! herkesçe kullanılabilir ve geliştirilebilir olan, dilediğiniz gibideğiştirmekte özgür olacağınız, açık kaynak kodlu, ücretsiz, gerçek bir özgür yazılımdır.

Joomla İle Neler Yapabilirim ? . . . . . . . . . .

Joomla! içerik yönetim sistemini kullanarak basit kişisel sayfalardan, profesyonel kurumsal sitelere kadar her alanda internet siteleri hazırlayabilirsiniz. Bunları liste halinde sunmak gerekirse;

• Kurumsal web siteleri ve portal uygulamaları (Haber portalı, turizm portalı, sağlık portalı...),
  • Çevrimiçi e-ticaret uygulamaları (Alışveriş sitesi, ürün tanıtım sitesi...),
  • Küçük ve orta ölçekli işletme siteleri (Emlak sitesi, otomotiv sitesi, falerici sitesi, marangoz sitesi, hediyelik eşya sitesi...),
  • Dernek ve çeşitli organizasyonlar,
  • Devlet siteleri (Bakanlıklar, kurumlar, valilik siteleri, kaymakamlık siteleri, belediye siteleri),
  • İşletme içi ve işletmeler arası kapalı ağ uygulamaları,
  • Okul siteleri (İlkokul, ortaokul, lise, üniversite, kolej, anaokulu),
  • Dînî kurumlara ait siteler (müftülük, Kur'an kursu, camiler),
  • Kişisel ve gurup sunumlarının yapıldığı siteler,
  • Dergi, gazete, çeşitli e-yayınlar ve haber siteleri ...
ve daha aklınıza gelebilecek pek çok internet yayını için Joomla! kullanılmaktadır.
Ayrıca yapacaklarınıza sınır olmamasını göstermek amacıyla bu örneklerde joomlayla yapılabilecek siteler arasında gösterilebilir.

• Sitenizde online radyo yayını yapabilir, kendi seçtiğiniz şarkıları ziyaretçilerinize dinletebilirsiniz,
  • Mp3 yada farklı müzik formatlarında müzik dinletebilirsiniz,
  • Sitenizden dosya indirmelerine imkan sunabilirsiniz,
  • Sitenizi ziyaret edenlerin sohbet edebileceği bir chat sistemi kurabilirsiniz,
  • Resimlerizi, fotoğraflarınızı farklı gösterim şekilleriyle ziyaretçilerinize sunabilirsiniz,
  • Video gösterimleri yapabilirsiniz. İster kendi videolarınızı, isterseniz Youtube, Vimeo gibi video portallarının videolarını tek tıkla gösterebilirsiniz,
  • Üyelik sistemi oluşturup, ziyaretçilerinizin sitenize üye olmasını sağlayabilirsiniz,
  • Sitenize kayıtlı olan üyelere toplu mail gönderimi yapabilirsiniz,
  • Sitenizi ziyaret edenlerin not bırakabileceği bir ziyaretçi defteri koyabilirsiniz,
  • Ziyaretçilerinizin konu açıp, soru sorabileceğini forum sistemini tek tıkla aktif edebilirsiniz,
  • Sadece bir tıkla sitenin görüntüsünü değiştirebilir, farklı renklerde sunabilirsiniz,
  • İş başvurusu yada özgeçmiş için insan kaynakları formu oluşturabilirsiniz,
  • Sitenize üye olanların kendi aralarında mesajlaşmalarını sağlayabilirsiniz,
  • Beğendiğiniz linkleri kolayca sitenizde yayınlayabilirsiniz...
Ve burada sayılamayacak kadar özelliği sitenizde kullanabilirsiniz. Yukarıdaki örneklerden de anlaşılacağı üzere Joomla ile yapacaklarınızın bir sınırı bulunmuyor.,

Video : https://www.youtube.com/watch?v=3hoZRRos5sc

Joomla Download : Download Joomla!

Bundan sonraki videom mybb kurulumudur arkadaşlar ...

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.