Kullanışlı Fonksiyonlar..

PoisonScorpion

Uzman üye
15 Eki 2011
1,382
0
İstanbul
PoisonScorpion ;​

Selamun aleyküm // Aleyküm selam..​

Kullanisli Fonksiyonlar

Ön söz
Bu konuda yazdiginiz kullanisli fonksiyonlari paylasabilirsiniz.

Fonksiyon nedir?
Bir kod'un return degeri varsa, yani faydali bir return degeri, bu koda süphesiz fonksiyon denir.

Konu kurallari
Kodunuzu paylasmadan önce denemeniz lazimdir!
Paylastiginiz kod eger sizin degilse, yaninda sahibini bildirin!
Anlamsiz yorumlar atmayin.
Paylastiginiz kodlar sadece ve sadece fonksiyon olmasi lazim aksi taktirde bunlar silinebilir.​

//PoisonScorpion​

PoisonScorpion

Uzman üye
15 Eki 2011
1,382
0
İstanbul
PoisonScorpion ;​

Selamun aleyküm // Aleyküm selam..​

Bilgi (replaceSwear)

Bir string icindeki küfürlu yaziyi '*' haline cevirir.
Code;

Kod:
stock replaceSwear(string[], badWord[], replace = '*')
{
   new
      i
   ;
   while((i = strfind(string, badWord, true)) != -1)
   {
       for(new x = (i + strlen(badWord)); i != x; ++i)
       {
           string[i] = replace;
       }
   }
   return 1;
}

Örnek..

Kod:
public OnPlayerText(playerid, text[])
{
   new
      badWords[][] =
      {
         "mal",
          "salak"
      }
   ;
   for(new i; i != sizeof(badWords); ++i)
   {
      replaceSwear(text, badWords[i]);
   }
   return 1;
}

Bu örnek chat'de yazilan küfürleri '*' ile degistirir. (Mesela "mal" yazan olursa "***" haline cevirir).
(Istediginiz kadar önlemek icin küfürler ekleyebilirsiniz.)
Bilgi (replaceChar)

Bir string icindeki karakterleri baska bir karakter ile degistirir.

Code;

Kod:
stock replaceChar(string[128], findchar, replacechar)
{
    for(new i; string[i] != 0; ++i)
    {
        if(string[i] == findchar) string[i] = replacechar;
    }
    return string;
}

Örnek..

Kod:
printf("%s", replaceChar("replaceChar Fonksiyonumu Deniyorum", ' ', '+'));

Sonuc olarak:

Kod:
"replaceChar+Fonksiyonumu+Deniyorum"

verir..

Bilgi (returnVehicleID)

Bir aracin isiminden ID'sini bulur.

Kod:
stock returnVehicleID(vName[])
{
   new
      vNames[][] =
      {
         "Landstalker", "Bravura", "Buffalo", "Linerunner", "Pereniel", "Sentinel", "Dumper", "Firetruck", "Trashmaster", "Stretch", "Manana", "Infernus",
         "Voodoo", "Pony", "Mule", "Cheetah", "Ambulance", "Leviathan", "Moonbeam", "Esperanto", "Taxi", "Washington", "Bobcat", "Mr Whoopee", "BF Injection",
         "Hunter", "Premier", "Enforcer", "Securicar", "Banshee", "Predator", "Bus", "Rhino", "Barracks", "Hotknife", "Trailer", "Previon", "Coach", "Cabbie",
         "Stallion", "Rumpo", "RC Bandit", "Romero", "Packer", "Monster", "Admiral", "Squalo", "Seasparrow", "Pizzaboy", "Tram", "Trailer", "Turismo", "Speeder",
         "Reefer", "Tropic", "Flatbed", "Yankee", "Caddy", "Solair", "Berkley's RC Van", "Skimmer", "PCJ-600", "Faggio", "Freeway", "RC Baron", "RC Raider",
         "Glendale", "Oceanic", "Sanchez", "Sparrow", "Patriot", "Quad", "Coastguard", "Dinghy", "Hermes", "Sabre", "Rustler", "ZR-350", "Walton", "Regina",
         "Comet", "BMX", "Burrito", "Camper", "Marquis", "Baggage", "Dozer", "Maverick", "News Chopper", "Rancher", "FBI Rancher", "Virgo", "Greenwood",
         "Jetmax", "Hotring", "Sandking", "Blista Compact", "Police Maverick", "Boxville", "Benson", "Mesa", "RC Goblin", "Hotring Racer A", "Hotring Racer B",
         "Bloodring Banger", "Rancher", "Super GT", "Elegant", "Journey", "Bike", "Mountain Bike", "Beagle", "Cropdust", "Stunt", "Tanker", "RoadTrain",
         "Nebula", "Majestic", "Buccaneer", "Shamal", "Hydra", "FCR-900", "NRG-500", "HPV1000", "Cement Truck", "Tow Truck", "Fortune", "Cadrona", "FBI Truck",
         "Willard", "Forklift", "Tractor", "Combine", "Feltzer", "Remington", "Slamvan", "Blade", "Freight", "Streak", "Vortex", "Vincent", "Bullet", "Clover",
         "Sadler", "Firetruck", "Hustler", "Intruder", "Primo", "Cargobob", "Tampa", "Sunrise", "Merit", "Utility", "Nevada", "Yosemite", "Windsor", "Monster A",
         "Monster B", "Uranus", "Jester", "Sultan", "Stratum", "Elegy", "Raindance", "RC Tiger", "Flash", "Tahoma", "Savanna", "Bandito", "Freight", "Trailer",
         "Kart", "Mower", "Duneride", "Sweeper", "Broadway", "Tornado", "AT-400", "DFT-30", "Huntley", "Stafford", "BF-400", "Newsvan", "Tug", "Trailer A", "Emperor",
         "Wayfarer", "Euros", "Hotdog", "Club", "Trailer B", "Trailer C", "Andromada", "Dodo", "RC Cam", "Launch", "Police Car (LSPD)", "Police Car (SFPD)",
         "Police Car (LVPD)", "Police Ranger", "Picador", "S.W.A.T. Van", "Alpha", "Phoenix", "Glendale", "Sadler", "Luggage Trailer A", "Luggage Trailer B",
         "Stair Trailer", "Boxville", "Farm Plow", "Utility Trailer"
      }
   ;
   for(new i; i != sizeof(vNames); ++i)
   {
       if(strfind(vNames[i], vName) != -1)
       {
         return i + 400;
       }
   }
   return INVALID_VEHICLE_ID;
}

//PoisonScorpion​

27 Haz 2016
70
0
Teşekkürler de şu küfür engellemede yeni küfürleri yazıyorum mal salak onların altına hata veriyor :/

meTR0x

Üye
18 Nis 2016
244
0
Nereye
çok karmaşık sana göre kolay gelebilir ama ben bile zor anladım şu anda daha ben basit fonksiyonlar biliyorum benimkinin yanında bunlar bayağı büyük :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.