Metasploit srvhosts srvport

TheAlperenn

Yeni üye
6 Eyl 2022
12
1
Arkadaşlar selam. İlk defa siber güvenlikle uğraşıyorum. Metasploitte bulunan srvhosts ve srvports nasıl bulunuyor. Hacklemek istedğim açıkta bunlar isteniyorda? (default olarak 0.0.0.0 olarak geliyor srvhosts)

caneraktas80

Yeni üye
14 Eki 2012
43
12
Hocam sorununuzun kimsenin anladığını düşünmüyorum çünkü verdiğiniz portlardan birisi dinlenmesi gereken ıp adresini belirtiyor diğeri ise dinlenen port numaralarını belirtiyor. Daha fazla detaya girer misiniz acaba ?
Bu arada Metasploit Framework'te kullanılan srvhosts parametresine 0.0.0.0 atanıyor otomatikmen.

TheAlperenn

Yeni üye
6 Eyl 2022
12
1
Hocam sorununuzun kimsenin anladığını düşünmüyorum çünkü verdiğiniz portlardan birisi dinlenmesi gereken ıp adresini belirtiyor diğeri ise dinlenen port numaralarını belirtiyor. Daha fazla detaya girer misiniz acaba ?
Bu arada Metasploit Framework'te kullanılan srvhosts parametresine 0.0.0.0 atanıyor otomatikmen.
pureFTPD modülü kullanan bir site gördüm. Metasploitible da açığı var. Tamam hackleyelim harika derken rhosts vs girdim işte. ve bi baktım srvhost diye birşey var. O ne ? Ona ne yazmam gerek

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.